
Керівник юридичного відділу Служби Допомоги Призовникам в Санкт-Петербурзі
1 047 переглядів
10.04.2019
Отримання порядку - стрес для всієї родини призовника. Навіть після проведення військової реформи і скорочення терміну служби до одного року думки про армію лякають молодих людей та їхніх батьків. Мами, наслухавшись розповідей чоловіків або своїх знайомих, бояться відпускати дітей в армію, особливо якщо дитина - перший або єдиний син.

Незважаючи на реформування військової системи, дідівщину і земляцтво не вдалося викорінити повністю. Збереглися нестатутні відносини як між товаришами по службі, так і між призовниками і офіцерами. Армія сприймається як російська рулетка. Не можна передбачити, чим закінчиться перебування юнаки у військовій частині: змужніє і зміцніє або повернеться додому з порушеною психікою і надірваним здоров'ям. Тому батьки часто задаються питанням: що робити, якщо сина забирають в армію.
Що робити, якщо прийшла повістка?
Якщо у вас забирають в армію сина, запитайте у нього, чи хоче він бути. Тут не може бути хорошого або поганого вибору. Пам'ятайте, ваш син вже не маленький хлопчик, а дорослий чоловік. Він має право приймати власні рішення.
Якщо для вас армія схожа на монстра, то для нього служба може виявитися почесним обов'язком або можливістю побудувати кар'єру в силових структурах. Не потрібно тиснути на свою дитину. Юнакові важко прийняти рішення, дивлячись на сум'яття матері. Але який би вибір він не зробив, ви повинні його прийняти і підтримати.
думка експерта
Служба Допомоги Призовникам - це федеральна юридична компанія, яка допомагає призовникам отримати військовий квиток за станом здоров'я. Отримайте разову безкоштовну консультацію або довірте нам уявлення ваших інтересів у військовому комісаріаті. Реальні історії призовників, які отримали з нами військовий квиток, читайте в розділі « Практика »
Катерина Міхеєва, керівник юридичного відділу Служби Допомоги Призовникам
Як звільнитися від призову?
Якщо служба сприймається і вами, і сином як важка ноша, є чимало законних способів, як не піти в армію:
- Піти на альтернативну цивільну службу. Головний мінус цього варіанта - термін проходження АГС складає майже два роки;
- Переїхати за кордон;
- Одержати вчений ступінь;
- Звільнитися по здоров'ю.
Шанси потрапити на АГС низькі, так як кількість місць обмежена кількістю заявок від держустанов. Не у всіх вийде отримати ступінь кандидата або доктора наук. З відстрочками теж не все однозначно. Тому найпростіший і надійний спосіб звільнитися від армії - отримати військовий квиток за станом здоров'я.
Велика частина населення має непризовного захворювання. Якщо зібрати підтвердження діагнозу, призовна комісія звільнить молодої людини від служби. Можна цим зайнятися самостійно, попередньо прочитавши нашу книгу.
Якщо вам потрібна допомога в отриманні законного військового квитка, проконсультуйтеся з юристами Служби Допомоги Призовникам. Ми допоможемо проаналізувати медичні документи вашого сина і визначити підстави для звільнення від призову, а також запропонуємо рекомендації по стосункам з військовим комісаріатом. При необхідності ви можете отримати практичні юридичні послуги зі звільнення від армії на законних підставах.
Дізнатися докладніше, ніж ми можемо вам допомогти, можна на сторінці "Послуги" .
Відправляємо сина в армію
Якщо син хоче служити, пишаєтеся, ви виховали патріота. Змиріться з його вибором. Вам залишається тільки чекати його повернення додому. Якщо часу до відправки залишилося небагато, починайте збори.
Що взяти на відправку?
- Обов'язково потрібно взяти паспорт і приписне свідоцтво. Документи здаються в військкомат для прикріплення до особової справи, забрати їх можна після завершення служби. Замість приписного свідоцтва солдатів отримає військовий квиток.
- Предмети особистої гігієни: кілька (не менше двох) шматків мила: господарського і туалетного, ручне рушник (вафельний), зубну щітку і зубну пасту, верстат для гоління і змінні касети, носові хустки.
- Гроші. Військовослужбовцям дають щомісячну платню, але кишенькові гроші не завадять. Дайте синові з собою невелику суму - обов'язково дрібні купюри, номіналом не вище 100 рублів.
- Телефон. Дешевий - який не шкода втратити. Крадіжки в армії поширені, а шанси знайти злодія і повернути втрату незначні. Тому велика ймовірність, що молода людина за час служби змінить телефон не один раз. З цієї ж причини баланс сім-карти потрібно поповнювати не раз на місяць, а в міру необхідності.
- Дрібні речі: щітки для взуття, нитки і голки - в деяких військових частинах не входять до списку необхідних речей. Подробиці дізнайтеся у військкоматі.
- Блокнот, ручка і зошит. Листи солдат писати не буде, зараз зручніше зателефонувати або написати смс додому. Але канцелярія може знадобитися. На випадок крадіжки мобільника треба переписати всі контакти з телефону в блокнот або зошит.
- Таблетки і різні мазі залиште вдома, навіть якщо син часто хворіє. Офіцери не дозволять провезти з собою ліки. Якщо під час служби у солдата з'являться проблеми зі здоров'ям, його відправлять до санчастини або госпіталь. Якщо ж молодій людині прописано якесь лікування, обговоріть з лікарями військкомату і військовим комісаром, чи можна взяти ці медикаменти в частину.
- Цінні речі також залиште вдома. З собою потрібно взяти все найпростіше: ніяких електричних бритв або зубних щіток, шкіряних щоденників і дорогих ручок і т.п.
Пам'ятайте
Служба в армії не дитячий табір. Вашій дитині буде важко, тому підтримуйте його. Якщо місто, де знаходиться військова частина, недалеко - відвідуйте сина на вихідних. Діліться з ним тільки хорошими новинами: він не повинен знати про домашні проблеми.
Але перед тим як відпустити сина на службу, задумайтеся: якщо у дитини проблеми зі здоров'ям, служба може погіршити їх. Військкомат закриває очі на скарги громадян, коли треба виконати план призову. Звільнення дитини від призову в ваших руках. Чим раніше ви цим займетеся, тим вище шанс отримати військовий квиток за станом здоров'я.
C повагою до Вас, Міхєєва Катерина, керівник юридичного відділу Служби Допомоги Призовникам.
Допомагаємо призовникам отримувати військовий квиток або безкоштовну відстрочку від армії на законних підставах: 8 (800) 333-53-63.
Що робити, якщо прийшла повістка?Як звільнитися від призову?
Що робити, якщо прийшла повістка?
Що взяти на відправку?