Реклама
Реклама
Реклама

До скількох років забирають в армію в 2019 році

  1. встановлені норми
  2. Особливості строкового призову
  3. Коли збільшать термін і вік служби
  4. Чи важко отримати відстрочку

Кожен здоровий чоловік-росіянин, який досяг повнолітнього віку, зобов'язаний відбути 365 днів роботи в лавах Збройних Сил Росії. Однак не для всіх така повинність здається цікавою, і виникає думка, а до скількох років чоловіче населення закликають в обов'язкову армію, і чи є вік, коли цього боятися вже не потрібно.

Якими б не були відокремленими військові, але їх дії теж підкоряються юридичним нормам, які забороняється порушувати. Тому, щоб протистояти неприємним повістками з військомату, слід знати свої законні права.

встановлені норми

Дотримання порядку в сучасних Збройних Силах контролює Федеральний Росзакон «Про військовий обов'язок і в / службу», 1998, №-53. Згідно з ним, в армію можуть закликати у віці від 18 до 27-ми років і після, при наявності певних умов (війна, надзвичайний стан, різного роду катаклізми).

У першому випадку це заклик на термінову службу тривалістю рік, куди направляють молодих громадян:

  • 18-ти, але не старше 27-ми років;
  • які не мають протипоказань за станом здоров'я за спеціальним розкладом хвороб;
  • які не мають підстав для отримання відстрочки по закону «Про в / о та в / c».

Визначальні статті Закону - 22/1, 23, 24.

У другому - мова про мобілізацію військовозобов'язаних росіян в запасі в особливі періоди країни. Тут граничний рік прив'язується до категорії майбутнього воїна, яких на сьогодні в ЗС Росії три:

  • 1 категорія - ГПЗ (громадяни запасу) від 18 до 35 років - найбільш витривалі або належно навчені;
  • 2 категорія - ГПЗ 35-45 років - міцні середняки, призиваються в другу чергу;
  • 3 категорія - ГПЗ від 45 до п'ятдесяти років - ці воїни будуть мобілізовані в разі війни тільки в останній момент, якщо настане брак молодих.

Окремі норми визначені для офіцерів запасу молодших, старших і вищих звань. Їм встановлені планки відповідно в 55, 60 і 65 років. При настанні граничного віку, військовозобов'язаного автоматично вилучають з усіх баз даних, і далі його відносини з армією можуть мати тільки неформальний характер.

Особливості строкового призову

Не завжди ясно, до скількох років забирають в армію за фактом, наприклад, якщо законні підстави для відкладання призову закінчилися до 27 років. Згідно із законом здоровий громадянин без відстрочок буде направлений на службу навіть якщо 27 років йому має виповнитися на наступний день після закінчення йде призовної кампанії. На практиці таке застосовується дуже рідко, але в разі недобору військкомати можуть вдатися до подібного ходу.

З іншого боку, встановлено армія до 27 років включно, тому якщо цей вік настав на початку року (або до 01 квітня), ніхто вже закликати такого росіянина на строкову службу прав мати не буде.

Другий нюанс стосується питання, зі скількох років забирають в армію після повноліття. Тут слід знати:

  • військовий комісаріат не має права навіть викликати громадянина в військкомат, поки йому не виповнилося 18 по факту - тобто, якщо 18-ть буде 14 липня, а заклик закінчується 15-го, спроби закликати юнака завчасно будуть незаконними;
  • молоді люди, які закінчили школу в 18 років зі здачею ЄДІ за замовчуванням отримують відстрочку до осені для спроби вступу до ВНЗ;
  • сьогодні в Росії пріоритет мають призовники від 20 років або вже отримали вищу освіту, 18-річні з особливих вказівок повинні призиватися в останню чергу.

Коли збільшать термін і вік служби

Всі хвилювання з приводу того, чи збільшать період, до скількох років триває термін призову в армію, на тривалість більше року, безпідставні. Держава не планує змінювати свою ж поправку від 2008 року, коли термін був удвічі скорочено.

Те ж стосується питання, до якого віку можуть забрати в армію - тут багато хто чекає продовження граничної планки за 30 і більше років. Ніяких проектів і натяків на цю тему за станом на 2019 рік уряд країни не розглядає і розглядати не збирається.

Чи важко отримати відстрочку

Військкомати не вітають потенційних строковиків зі спробами уникнути військового обов'язку, за винятком студентів і відверто хворих. Однак якщо все за правилами, порушити закон вони не можуть. Якщо ж комісаріат твердо має намір не брати підстави для відстрочки, вирішити ситуацію може допомогти тільки юрист.

Якщо ж комісаріат твердо має намір не брати підстави для відстрочки, вирішити ситуацію може допомогти тільки юрист

Хто має право на відстрочення. Натисніть для збільшення

Яким би не був вік призову в Росії, важливо пам'ятати головне - обов'язок служити прописана Конституцією. Коли вона не виконується простим ухиленням, це веде до кримінальної відповідальності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.