
Сучасний термін «білий квиток» виник досить давно. Він обумовлений тим, що при непридатності призовника до військової служби, йому видавався аналог військового квитка - книжечка, що має білу обкладинку.
Тоді ж власникам «білих квитків» створювали проблеми, через що вони не могли брати участь у виборах або отримати просування по роботі.
Сьогодні ж його видають в основному тим юнакам, які через проблеми зі здоров'ям (через хворобу) непридатні для несення військової служби.
Кому покладено
Сьогодні в Росії головною відмінністю «віннеки» і білого квитка є причина, по якій такі документи видаються.
Так, перші видаються тим, хто відслужив строкову або контрактну службу, а другі особам, які з яких-небудь причин не проходили її.
Найчастіше цей стан здоров'я, але можуть бути і сімейні або соціальні обставини.
Всього ж, подібний документ отримують:
- Люди, які пройшли альтернативну службу;
- Особи, що володіють науковим ступенем;
- Чоловіки і юнаки віком до 27 років, які мають 2 і більше дітей;
- Особи, які здійснюють догляд за недієздатними батьками або іншими родичами;
- Чоловіки і юнаки віком до 27 років, негідні за станом здоров'я.
Це лише основні з можливих обставин, що дозволяють отримати білий квиток, загальний список досить великий. У такому документі вказується ступінь придатності призовника і перелік присутніх у нього захворювань.
Важливо знати: всього вказується одна з 5 категорій придатності, виходячи з результатів проходження медичного огляду.
придатність
Якщо призовнику були присвоєні категорії придатності «А» або «Б», він не має права отримання «білого квитка».
Вони свідчать про хороше або задовільний стан здоров'я, а також фізичної форми.
Хоча варіант «Б» дає певні поблажки в несенні військової служби.
Однак, при наявності категорії «В» , Молодої людини в мирний час вже не зможуть закликати до служби, тому він стає «белобілетніком». Клас «Г» є тимчасову відстрочку до 12 місяців. Однак вона дається тільки на проходження курсу лікування, після чого присвоюється одна з решти 4 категорій. Клас придатності «Д» - присвоюють особам, довічно звільненим від служби в армії.
Варто знати: приналежність до осіб нетрадиційної орієнтації не вітається в збройних силах.
Позитивні і негативні сторони
Навіть фізично здорові і розвинені молоді люди хочуть мати подібний документ. Це обумовлено тим, що він дозволяє не віддавати борг Батьківщині.
Для його отримання використовуються як законні (за медичними показаннями або інші варіанти), так і незаконні способи (підкуп медкомісії або надання неправдивих відомостей про стан здоров'я).
Однак в реальності ж, існують не тільки плюси, а й мінуси, у вигляді обтяжень і труднощів, які створює його наявність:
- Коли призовник отримує звільнення, де вказано, що це сталося через захворювання або поганий стан здоров'я, це часом стає причиною проблем з подальшим працевлаштуванням. Подібні дані дають роботодавцям вагомі причини відмовити таким претендентам через їх можливості частого догляду на лікарняний або їх відношення до частково працездатним особам, що невигідно для компанії;
- Через відсутність даних про проходження військової служби, громадянин не зможе влаштуватися працювати в силові структури. До того ж «белобілетніков» не беруть навіть в охоронні підприємства через необхідність наявності міцного здоров'я і досвіду служби в армії;
- Коли людині присвоюють категорію «Д» через наявність у нього захворювання з розряду психіатрії (червоний або жовтий квиток), йому буде не можна купити, зареєструвати або зберігати будь-яку вогнепальну зброю і навіть управляти автомобілів. Через це суттєво звужується кількість можливих вакансій, доступних громадянину;
- Особам, які мають «білі квитки», забороняється займати високі державні посади через що займатися великою політикою їм безглуздо.
Важливо не забувати: при наявності упередженого ставлення з боку членів призовної комісії, варто звернутися за допомогою до юриста.
Як законно отримати такий документ
Щоб стати «белобілетніком» на законних підставах, потрібно мати захворювання зі списку тих, з якими не беруть на службу в армію, за рахунок чого забезпечується звільнення від неї.
Коли існують реальні проблеми зі здоров'ям, але вони не визнаються членами медкомісії вагомими, потрібно звертатися в суд для відстоювання своїх прав.
Унаслідок істотних недоборов молодих людей, військкоматів доводиться часом закликати на службу навіть тих людей, хто за різними обставинами може бути звільнений від проходження служби.