Реклама
Реклама
Реклама

Якщо хочеш бути солдатом, або коли забирають в армію

  1. Коли забирають в армію відповідно до Конституції?
  2. Правова база
  3. Д ень призову
  4. І сключенія в термінах призову
  5. У Єсенія / осінній призов
  6. П олучение повістки про виклик до військкомату
  7. М едкоміссія у військкоматі
  8. Р ешеніем призовної комісії та розподіл на службу
Юридична консультація

>> Коли забирають в армію, і як проходить заклик?

Хтось вважає, що армія - робить юнака чоловіком, хтось - що призову потрібно уникати будь-яку ціну. Проте, всі здорові молоді люди в нашій країні виявляються перед необхідністю вирішувати, що ж їм робити з «обов'язком Батьківщині». Незалежно від того, чи хоче юнак служити чи ні, йому необхідно знати правові аспекти служби та коли забирають в армію.

Коли забирають в армію відповідно до Конституції?

В армію закликають у віці з 18 до 27 років.

59 стаття Конституції вказує, що кожен повнолітній громадянин може і повинен захищати Вітчизну. Це має на увазі в тому числі і несення військової служби в такому порядку, який передбачений федеральним законом. Також Конституція гарантує право заміни військової служби на альтернативну цивільну. Як саме це відбуватиметься, повинен встановити відповідний закон .

Згідно з цим законом призову підлягають юнаки з 18 до 27 років (призовний вік), придатні за станом здоров'я. Кількість призовників визначається указом Президента, який видається кожен заклик. Дівчата і чоловіки старше 27 років можуть служити в армії за контрактом. Неповнолітні громадяни в армії не служать.

Також встановлюється відстрочка від призову, якщо є будь-які обставини, що не дозволяють юнакові відправитися на службу в найближчий заклик. Для тих, хто не може тримати в руках зброю з яких-небудь переконанням, передбачена процедура заміни військової служби альтернативною.

Правова база

Конституція встановлює право і обов'язок кожного громадянина захищати Вітчизну. Відповідну статтю доповнює Федеральний закон №53, який встановлює військовий обов'язок для всіх юнаків 18-27 років. Також в ньому вказано порядок призову в армію і отримання відстрочок від нього і інші правові аспекти, пов'язані зі службою в армії.

Також перед кожним призовом (двічі на рік) Президент видає указ, в якому визначає необхідну кількість призовників. Це кількість розподіляють по військкоматах.

Д ень призову

Законом встановлено два періоду, коли відбувається призов до армії - весняний та осінній призов. Тривають вони відповідно з 1 квітня по 15 іюлі і в 1 жовтня по 31 грудня. В цей час юнаки, придатні для призову в армію, отримують повістки, за якими повинні з'явитися в військкомат і пройти комісію.

Це не означає, що молоду людину обов'язково закличуть саме в цьому півріччі - якщо план по призову в його військкоматі виконаний, частина призовників відправляється додому до наступного призову.

І сключенія в термінах призову

Відстрочка не звільняє від призову, а всього лише дозволяє піти в армію пізніше.

Для тих призовників, які не можуть відправитися на службу в нинішній заклик, передбачені відстрочки. Підставою для їх надання стають:

  • Навчання. Обов'язкова умова - очна форма. Це може бути школа (якщо юнакові виповнилося 18 років в 11 класі), ВНЗ, середню професійну освіту або аспірантура. Заочне та вечірнє навчання відстрочки не дає;
  • Діти. В армії не призиваються багатодітні батьки (двоє і більше дітей, або дружина вагітна другою дитиною), батьки-одинаки і батьки дітей-інвалідів;
  • Сімейні проблеми. Опікунство над молодшими братами і сестрами або родичами-інвалідами дає відстрочку. Важлива умова - родичі не повинні бути на повному державному забезпеченні;
  • Робота в пожежній службі, МВС, митниці і ФСБ, а також політична діяльність (депутат або зареєстрований кандидат у депутати);
  • Здоров'я. Існує список захворювань, які дозволяють взяти відстрочку на лікування. Також є список хвороб, які не дозволяють служити в армії взагалі.

Слід пам'ятати, що відстрочка не звільняє від призову взагалі, вона діє протягом певного часу (півроку або рік). Вона може бути продовжена, але для цього слід регулярно підтверджувати своє право на відстрочку. Всупереч поширеній думці, гомосексуальна орієнтація не є причиною для відстрочки, звільнення від служби або заміни її на альтернативну цивільну.

У Єсенія / осінній призов

Заклик відбувається двічі на рік - навесні і восени. Це робиться для того, щоб повністю укомплектувати збройні сили новобранцями. Кількість людей, яким приходять порядку , Завжди вибирається з запасом - хтось отримає відстрочку від призову, хтось напише заяву на альтернативну цивільну службу. Якщо ті, хто визнаний придатним, буде більше, ніж вимагає план призову, частина призовників відправиться по домівках.

Іноді військкомат може (але не зобов'язаний) піти назустріч деяким призовникам, які хочуть в армію саме в цей заклик. Наприклад, молоді люди, яким потрібно бути покликаними в весняний призов, щоб демобілізуватися до роботи приймальних комісій.

Терміни весняного і осіннього призову не однакові по всій країні:

  • Весняний призов:
    • 1 квітня - 15 липня;
    • На Крайній Півночі - 1 травня - 15 липня;
    • Для вчителів 1 травня - 15 липня;
    • Для сільських жителів, зайнятих в посівних роботах не проводиться;
  • Осінній призов:
    • 1 жовтня - 31 грудня;
    • На Крайній Півночі - 1 листопада - 31 грудня;
    • Для вчителів не проводиться;
    • Для сільських жителів, зайнятих на збиральних роботах - 15 жовтня - 31 грудня.

П олучение повістки про виклик до військкомату

Призовник отримує повістки 4 різних видів.

Існує 4 види повісток у військкомат, і з кожною з них призовник знайомиться послідовно. Найперша з них - повістка на медкомісію. Її можуть принести в будь-який час, але дата явки до військкомату повинна стояти тільки в межах весняного або осіннього призову.

Ще один важливий момент - процес вручення. Порядок можуть принести додому або на роботу, але обов'язково передати її особисто в руки призовнику, про що він ставить підпис. Це може зробити співробітник комісії (якщо він прийшов додому) або працівник, який відповідає за виконання військового обов'язку (на роботі).

Порядок на медкомісію не повинна приходити поштою, її не повинні віддавати третім особам (крім відповідального співробітника на роботі) - це незаконно. Також працівники військкомату не можуть вимагати негайно піти на комісію з ними - це теж незаконно. А ось приходити разом зі співробітниками поліції вони можуть.

Наступна повістка, яку призовник отримує після проходження медкомісії - на засідання призовної комісії, де буде вирішено, закличуть чи його в цей раз. Вона може бути віддана на медкомісії або надіслана поштою. В цьому випадку особисте вручення не обов'язково. Третя повістка - на відправку до місця служби або АГС (четвертий вид порядку). Вона надсилається поштою, ігнорувати її не можна - це вважається ухиленням від служби і карається згідно із законом.

М едкоміссія у військкоматі

Перше, що проходить призовник - медичну комісію. У неї входить кілька фахівців:

  • офтальмолог;
  • лор;
  • психіатр;
  • невролог;
  • стоматолог;
  • хірург;
  • Терапевт.

Кожен з них робить висновок про можливість проходження військової служби даними призовником. В результаті юнак отримує одну з п'яти категорій придатності до армії;

  • Категорія А означає, що молода людина придатний і, швидше за все, буде покликаний в цей заклик;
  • Категорія Б - є незначні обмеження. Юнака призвуть до армії, якщо буде недостатня кількість призовників з категорією А;
  • Категорія В накладає більш серйозні обмеження. Таких людей закликають тільки у воєнний час;
  • Категорія Г - молодій людині потрібне лікування, для якого надається відстрочка;
  • Категорія Д - є серйозні захворювання, і юнак не може бути покликаний в армію.

Р ешеніем призовної комісії та розподіл на службу

Призовна комісія вирішує, кого з призовників закликати в цьому році. Вона враховує кілька факторів. Перший з них - це рішення медичної комісії. Другий - наявність відстрочок і звільнень за іншими обставинами (навчання, сімейні справи, політична діяльність, робота ). Третій - план призову. На засідання цієї комісії потрібно прийти, щоб вчасно надати документи, що дають відстрочку.

Якщо юнак придатний до військової служби і не має відстрочок, він отримує розподіл. Рід військ, де йому доведеться служити, залежить від стану здоров'я і професійної підготовки молодої людини. Місце служби залежить від потреби тієї чи іншої військової частини в новобранців.

Дивіться відео про процес призову в армію:

Коли забирають в армію відповідно до Конституції?
Коли забирають в армію відповідно до Конституції?