>> Як влаштуватися в ФСО, чи складно працювати в структурі і що вона собою являє
Держава, так само як і громадяни, має право мати у своєму володінні деяку власність , Використання якої здійснюється виключно в державних інтересах. Під майном уряду можуть розумітися як матеріальні, так і нематеріальні об'єкти, проте в будь-якому випадку всі вони вимагають відповідної охорони.
Пару слів про ФСО і службі в ній

ФСО - госсслужбе
Федеральна служба охорони РФ (ФСО РФ) - це державний орган виконавчої влади, до повноважень якого входить реалізація охоронних функцій щодо федерально-охоронюваних об'єктів.
Під останніми розуміються будь-які матеріальні та нематеріальні речі, що належить російській державі і потребують належної охорони.
Так, ФСО Росії займається не тільки охороною якихось державних будівель і споруд (наприклад, Кремля), а й захистом від недобросовісних або навіть вороже налаштованих осіб державно-важливої інформації (держтаємниці, госбази і т.п.).
Діяльність Федеральної служби охорони регламентується законодавством, тому співробітники структури не має права порушувати положення таких актів як:
- Конституція РФ;
- Федеральні закони про ФСО (найбільш важливий - ФЗ № 57-ФЗ «Про державну охорону»);
укази і внутрішні розпорядження органу. - Природно, службовці в ФСО також зобов'язуються дотримуватися і інші законодавчі акти, однак останні завжди повинні бути в пріоритеті.
Структура працює як безпосередньо через свій апарат, так і через територіальні органи держвлади Росії. У будь-якому випадку, все представництва ФСТ зобов'язуються:
- забезпечувати безпеку об'єктів державної охорони;
- прогнозувати і виявляти посягання на такі, а також по можливості їх попереджати;
- захищати об'єкти охорони при нападі або іншому несприятливу дію на такі з боку третіх осіб;
- діяти в процесі своєї діяльності виключно в інтересах держави і тільки в рамках покладених повноважень;
- не забувати про забезпечення власної безпеки.
Порядок служби та прийому в ФСО визначається рядом федеральних законів, указів президента РФ і постанов Уряду.
Детальніше про вимоги до службовців охорони поговоримо трохи пізніше, зараз же слід зазначити, що працевлаштування в структуру можливо тільки на контрактній основі і відповідно до вимог чинного законодавства.
Особливості роботи в структурі

Далеко не всі бажаючі можуть служити в ФСО
Закони РФ передбачають, що громадяни нашої країни можуть:
- або служити в ФСТ;
- або працювати в даній структури, тобто - забезпечувати діяльність такої, не беручи участь безпосередньо в охоронному процесі.
Залежно від того, які цілі переслідує особа, яка бажає влаштуватися в Федеральну службу охорони, визначається і перелік вимог для нього. Так, для службовців за контрактом визначені наступні умови:
- вік від 18 років;
- наявність громадянства РФ ;
- відсутність судимості або факту розслідування злочину щодо потенційного службовця;
- раніше проходження служби в армії або навчання в академії ФСТ, а також прирівнюваних до неї навчальних закладах;
позитивні результати тестів на можливість служби в системі структуру; - відсутність медичних та інших недопущення до служби військового характеру.
Іноді заборонами до служби в ФСТ виступають наявність ще одного громадянства, крім російського, близьку спорідненість з представниками структури і раніше засудженими особами.
У будь-якому випадку, кожна кандидатура на службу в держорган розглядається в індивідуальному порядку і може бути відхилена на абсолютно законних підставах при наявності великої кількості факторів.
Що стосується не службовців ФСТ, а простих працівників структури - секретарі, кур'єри і їм подібні, то перелік вимог до таких помітно менше. Щоб почати працювати в органі досить:
- бути повністю працездатним і допущеним до роботи відповідно до законодавства РФ;
мати відповідні майбутньої посади медобстеження і навички, освіту; - при необхідності - позитивні результати тестів на професійну придатність і відсутність іншого громадянства, крім як російського, а також близьких родичів закордоном або у в'язниці.
Як і у випадку зі службовцями, кандидатури працівників в ФСТ розглядаються в індивідуальному порядку. З огляду на це, до особистого звернення в структуру робити якихось істотних висновків щодо працевлаштування в неї не варто.
порядок працевлаштування

Перший крок - подача заявки
Наважуючись на службу або роботу в ФСО, в першу чергу важливо упевнитися в наявності вакантних місць. Якщо в цьому плані все добре і влаштуватися в структуру можна, доведеться дуже сильно постаратися.
Як правило, порядок працевлаштування в даний держорган виглядає так:
- Для початку слід відвідати представництво ФСТ і дізнатися про необхідні умови для несення служби в ній або роботи.
- Якщо ваша кандидатура підходить, можна приступити до прийняття подальших заходів з працевлаштування. В іншому випадку про службу або роботі в Федеральній службі охорони доведеться забути назавжди, так як загальнообов'язкові вимоги, які досить-таки серйозні для всіх, не оминути. На жаль, вже на цьому етапі багато потенційних службовці або прості працівники структури природним чином відсіваються.
- Далі слід попросити в тому ж представництві держоргану необхідний перелік документів і почати його збирати. Як правило, список потрібних паперів широкий і включає в себе не тільки особисту документацію громадянина, а й різні довідки з тих чи інших структур (минулого місця роботи, характеристика від сусідів, лікарні і т.п.).
- Зібравши потрібні документи, залишається подати їх на розгляд в представництві ФСТ і чекати його закінчення. До слова, тривати оцінка кандидатів досить-таки довго. В середньому, відповідь громадянам виноситься через кілька місяців після надання з їх боку необхідних паперів. Відомі випадки, коли на розгляд кандидатів службовців йшло до 9-12 місяців, до чого також варто бути готовим.
Примітка! Дізнатися про найближче представництві ФСТ, як і про можливість працювати в ньому, можна на офіційному сайті структури.
багатьох службовців в армії цікавить питання - «Чи можна після служби на державу перейти контрактником в даний орган?».
Звичайно, однак для потрапляння туди за розподілом важливо мати хорошу характеристику та повідомити про бажання служби в ФСТ своїх командирів. Якщо ж через армію потрапити в структуру не вдається, залишається тільки пробувати зробити це через «громадянку». В принципі, за певних збіги обставин зробити це не так вже й складно.
Мабуть, на цьому по темі сьогоднішньої статті все. Сподіваємося, представлений матеріал був для вас корисний і дав відповіді на питання, що цікавлять. Удачі у всіх починаннях!
Поради, як влаштуватися в ФСО, дасть відеосюжет:
Цікаво?