31 березня 2010, 7:38 Переглядів:

Через недавнього терору в московському метро на вухах стоїть і Київ. У столичній підземці посилили заходи безпеки. Ми вирішили перевірити, як зреагують на підозрілу людину наші правоохоронні органи, і трохи пріодевшісь, спустилися в метро ... Такі експерименти проводилися різними ЗМІ і раніше - їздили в метро з сумками, з яких стирчали дроти. Однак вони закінчувалися всі однаково - ніхто нікого не ловив (зрозуміло, що всіх людей з сумками в метро не зупиняють і через металошукачі в метро не проходять). Тому ми пішли іншим шляхом - одяглися максимально підозріло, щоб нас просто не можна було не помітити. На голову одягли куфію (в народі називається "арафатка" - чоловічий хустку, популярний а арабських країнах), а із забитої доверху речами дорожньої сумки стирчав дріт. Зрозуміло, що рано чи пізно нас би спіймали. І метою експерименту було встановити, коли це трапиться - чи встигнемо ми добігти до вагону метро чи ні.
Я опустив жетончик в проріз турнікета, але пройти так і не зміг - поручні заблокували (часу пройшло із зустрічі з прибиральницею - менше 2 хвилин). До мене підійшов постової, попросив показати документи і те, що у мене знаходиться в сумці. Відкривши її, я показав, що там зарядка до плейеру (яка і відігравала роль страхітливого дроту). А далі почалося найцікавіше ...
ВСЕРЕДИНІ. Мабуть дійсно в Києві давно терористів не ловили. Тому подивитися на живого "шахіда" (чи то пак нашого кореспондента) зібрався справжній консиліум з предстаівтелей всіх силових структур. Той факт, що ніякої бомби у нас не було, а ходити в арафатці українськими законами не заборонено - як-то відійшли на другий план. Запевнення, що ми виконували редакційне завдання, теж не подіяли (хоча буквально відразу з нашою редакцією зв'язалися з МВС і ми підтвердили, що це дійсно так, а також надали відповідну письмову заяву). Почалися розпитування - хто, звідки, навіщо залишив сумку без нагляду, навіщо в "арафатці" і так далі і тому подібне ... До станції "КПІ" терміново виїхали представники антитерористичного відділу СБУ, київського Главку МВС, найближчі райвідділи міліції, МНС ... Ажіотаж - колосальний. Все це тривало приблизно три години, а потім нас повезли в управління охорони метрополітену, де ми пробули ще години дві. Тут нам піднімали настрій жартами типу "і що нам тепер з вами робити - не розстріляти ж". Але врешті-решт відпустили.
Директор департаменту зі зв'язків з громадськістю МВС Дмитро Андрєєв пояснив таке довге перебування наших журналістів в міліції необхідністю дотримати процедуру перевірки - що за особистості, які цілі переслідували. І звернувся до всіх ЗМІ з проханням заздалегідь попереджати його департамент про бажання зробити подібний репортаж. Щоб потім не було проблем.
Висновок - відверто підозрілих типів наша міліція з помічниками з числа працівників метрополітену відловити може швидко. Але звичайно ж, терористи не ходитимуть в "арафатках" і дроти з сумок стирчати теж у них не будуть. Тут потрібні більш серйозні системи контролю. "Але наскільки мені відомо, ні в одній країні в метро немає апаратів з виявлення тротилу. Тому, на жаль, знайти небезпечний предмет можна тільки при особистому огляді підозрілих людей", - сказав нам начальник Управління охорони метрополітену Вадим Маринкевич.
НА ВСЕ МЕТРО - 600 МІЛІЦІОНЕРІВ
За словами Вадима Маринкевич, незважаючи на те, що бійці спрацювали дуже оперативно, проблеми в охороні метрополітену все ж є. Проблема стара як світ - фінансування. "У нас все в управлінні 600 співробітників, а в московському, наприклад, близько 6 тисяч, - пояснює він. - У нас цілодобово в метро працює 90 співробітників, по 30 на кожній гілці. Зараз ще додали 80 співробітників внутрішніх військ МВС. Металошукачі і собаки у нас є, але ми відкрито з ними не ходимо, щоб не лякати людей. у московській підземці на кожній станції мінімум 38 відеокамер, що дозволяє їм визначити весь маршрут підозрюваного від входу в метро до виходу. але і це їх не вберегло від теракту . У нас по дві відеокамери на 7 станціях - з ними ми лише можемо визначити, хто не заплатив за проїзд. Нам потрібно, щоб мерія виділила метрополітену гроші на відеокамери ".
Маринкевич каже, що правоохоронці зараз звертають увагу на всіх підозрілих. У тому числі під підозри потрапляють і "арафатки". "Взагалі ви пройшли стандартну процедуру як підозрілий чоловік. Як це не прикро говорити, але зараз навіть простий обиватель, який носить" арафатку ", або у нього з сумки стирчить дріт, може пережити все те, що пережили ви. Вся увага зараз на тому , щоб не повторити досвід Москви, вберегти українців від теракту ", - сказав нам начальник управління охорони метрополітену.
ВІДЕОКАМЕРИ В ВАГОНАХ
У вагонах київського метро можуть з'явитися камери відеоспостереження. Про це вчора повідомив начальник столичного метрополітену Петро Мірошников. Ці заходи в метро хочуть ввести в числі заходів безпеки, пов'язаних з терактами в Москві (до речі, в столиці Росії під підірваних вагонах якраз такі камери були, але не врятували). Крім того, працівники станцій і машиністи отримали додаткові інструкції, як діяти при виникненні терактів на території підземки. Зараз на станції озвучують звернення до пасажирів, щоб вони повідомляли працівникам метро про дивних предметах (пакетах, пакунках), залишених в вагонах або на станціях.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Терористів в Києві ловлять прибиральниці". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.
Quot;Це ваша сумка?