І цю операцію зробити реально, при вашому великому бажанні.
Якщо Ви вирішили взяти в подорож свого вихованця, обов'язково повідомте про це диспетчеру при бронюванні або купівлі авіаквитка, але не пізніше ніж за 36 годин до вильоту рейсу.
Перевезення невеликих домашніх тварин і птахів в салоні літака проводиться тільки за згодою авіакомпанії і за умови супроводу дорослого пасажира. Вага тварини не повинен перевищувати 8 кг. Тварини повинні знаходитися в контейнерах (клітинах) з доступом повітря. Розмір клітини контейнера в сумі довжини + висоти + ширини не повинен перевищувати 115 см.
Пасажири з тваринами розміщуються близько запасних виходів, кухні або туалетів.
Не забудьте захопити з собою ветеринарну аптечку.
Тварини в вантажному відсіку. Якщо вага тварини з клітиною перевищує 8 кг, то подорож для нього передбачено лише в багажному відсіку. Розмір контейнера повинен дозволяти тварині вставати в повний зріст і повертатися на 360 градусів. Дно контейнера повинно бути водонепроникним і покритим абсорбуючим матеріалом. Як виняток допускається перевезення тварин і птахів в щільно закриваються корзинах або клітинах, накритих товстої світлонепроникної тканиною.
Зверніть особливу увагу при оформленні квитків на те, щоб собаки були оформлені правильно. Кодування повинна бути "тварина в трюмі" (AVIH), і ніяк не "нестандартний вантаж" (SPEQ) з припискою "DOG". Комп'ютер не аналізує коментарі. Система автоматичного резервування багажу в літаках розподіляє вантаж в багажному відсіку саме за кодуванням. Собаки в літак вантажаться по окремим спеціальним нормативам, в спеціальний відсік, на спеціальні піддони, з певним відстанню один від одного і т.д. Якщо буде неправильна кодування при оформленні, можуть виникнути проблеми при вантаженні.
Оплата перевезення тварин. Вага тварини і контейнера для його перевезення не включається в норму безкоштовного провозу багажу і оплачується тільки як наднормативний багаж. Безкоштовно перевозяться тільки собаки-поводирі, які супроводжують своїх господарів в польоті.
Звертаємо увагу на те, що деякі країни мають дуже суворі обмеження або навіть заборона на ввезення тварин, тому рекомендуємо заздалегідь поцікавитися правилами їх ввезення в країну призначення і оформити документи, які підтверджують, що вони здорові.
Перевізник залишає за собою право обмежити число тварин, яке можна перевозити одним рейсом, і визначити спосіб їх перевезення. З умовами перевезення екзотичних тварин Ви можете ознайомитися при бронюванні авіаквитка.
Пасажир несе повну відповідальність за своїх домашніх тварин. Авіакомпанія не несе відповідальність за тілесні ушкодження, хвороби, втрату, затримку доставки під час транспортування через інші країни або території.
Стаття написана на основі матеріалів компанії Аерофлот.
Куди не варто їхати з твариною. Куди їхати з собакою чи кішкою точно не варто, так це до Великобританії. Всіх «чужоземних» домашніх тварин тут відразу ж після приїзду садять на шестимісячний карантин. Та ж сувора доля чекає їх в Новій Зеландії, Австралії, Ірландії, на Мальті та на Кіпрі. У Гонконзі і Швеції карантин триває чотири місяці (плюс у всіх скандинавських країнах після приїзду потрібно проходити дуже жорсткі тести на наявність у тварини імунітету до різних захворювань), В Сінгапурі - два місяці, на Тайвані і Кубі - 14 днів, в Таїланді - тиждень. До всього прочему- карантин платний. Власнику це вимушене розставання з твариною прямо в аеропорту обійдеться в $ 150-500. Без карантину ваша тварина візьмуть, наприклад, в Німеччині, Франції, Австрії.
Скільки авіакомпаній - стільки і правил з транспортування тварин. На міжнародних рейсах «Аерофлоту», наприклад, дозволяється провозити кішок і собак в салоні літака, але не більше двох на салон, і важити вони повинні менше 8 кг (обмеження на провезення тварини в салоні є у всіх авіакомпаній, тому до стійки реєстрації потрібно підійти одним з перших). З Air France, в залежності від напрямку рейсу і типу літака, в салоні може летіти відразу до чотирьох тварин, але вага кожного при цьому не повинен перевищувати 5 кг. З голландської авіакомпанією KLM можна провезти лише одну маленьку кішку або декоративну собачку вагою до 4 кг на весь салон. Решту відправляють у вантажній опалювальний відсік. Німецьку компанію Lufthansa цікавить не вага тварини, а розміри його клітини. Для перевезення в салоні габарити контейнера не повинні перевищувати 60 х 45 х 40 см, а для перевезення у вантажному відсіку - 125 х 75 х 85 см. Відгук про Люфтганзе тут. Дуже корисно. У Delta - більш жорсткі вимоги: в салоні можна провозити лише дрібних тварин в клітці розміром 53 х33 х 22 см (її за $ 30-40 можна купити в офісах авіакомпанії). Ліміт на кількість тварин в салоні такий: одне - в бізнес-класі, два- в економ-класі. великих тварин перевозять у вантажному опалювальному відсіку. Авіакомпанія «Трансаеро» взагалі категорично забороняє провозити тварин в салонах літака - тільки в вантажному опалювальному відсіку. Втім, на деяких літаках - наприклад, ІЛ-86 - тварин можна відвідувати під час польоту. До Франції, Ізраїль, Македонію, Словенію і Єгипет заборонено ввезення тварин молодше трьох місяців. В Канаду везти маленьких цуценят і кошенят можна, але їм знову ж доведеться пройти 30-денний карантин. Для в'їзду з твариною в деякі країни, наприклад Аргентину, Ісландію, Швецію, Великобританію, потрібно заздалегідь отримати від зарубіжних влади офіційний дозвіл на ввезення. У Тунісі всіх, хто прибуває тварин перевіряють на наявність щеплення проти хвороби карре, а в Латвії, Литві та Естонії проживання з собаками і кішками в більшості готелів заборонено.
Перевезення тварин літаком оплачується як додатковий багаж - від $ 5 до $ 14 за кг. Втім, люди з досвідом стверджують, що, оскільки ніхто і ніколи не зважує клітку, її масу, зазначену в документах, можна знизити, і тим заощадити. З іншого боку, на деяких рейсах, наприклад трансконтинентальних, зустрічаються фіксовані тарифи на перевезення звірів - від $ 150 до $ 300, залежно від компанії і напрямки, але не від ваги.
Щоб собака відчувала себе спокійно під час перельоту, покладіть в контейнер її улюблені іграшки і поставте воду. За кілька днів до переїзду привчите тварина до клітки - для цього можна залишати в ній які-небудь ласощі.
Не годуйте тварина за шість годин перед вильотом і не давайте йому заспокійливі засоби: вони знижують тиск і можуть дати ускладнення на легені і серце. Ветеринари також не рекомендують возити в вантажному відсіку, нехай і опалювальному, тварин старше десяти років, вагітних особин, а також маленьких цуценят.
Бажаємо вдалого перельоту.