Реклама
Реклама
Реклама

Весілля по англійськи: традиції та обряди

Великобританія, як і кожна європейська держава, славиться любов'ю і повагою до своїх звичаїв і традицій

Великобританія, як і кожна європейська держава, славиться любов'ю і повагою до своїх звичаїв і традицій. Однак якими б не були звичаї, як би високо не цінувалася у нації пріверженство традиціям, але час бере своє. Втім, британці і тут знайшли якийсь симбіоз між тим, що колись вважалося культовим, абсолютно непорушним і сучасним, комфортним, зручним.

Особливо добре ця тенденція відчувається на прикладі сучасної англійської весілля. Ось вже де можна поспостерігати з одного боку скрупульозну педантичність, бажання все зробити в кращих вікові традиції, а з іншого боку бажання не загрузнути в уже давно незрозумілих звичаї. Наприклад, білосніжний наряд нареченої з'явився в Англії відносно недавно. Його ввела в ужиток королева Вікторія. В до Викторианскую епоху наречену наряджали в срібні кольору. Деякі сучасні англійки бажаючі блиснути оригінальністю тепер сміливо змінюють біле весільне плаття на срібне. При цьому не без підстав стверджуючи, що вони цілком підтримують багатовікові традиції. Просто ця традиція давніша, ніж подальша за нею.

Такі весільні прикмети, як «страх» удару годинника під час шлюбної церемонії; травень - невдало місяць для весілля; дощ в день весілля - погано - розхожий і зараз. А ось прийшла з Шотландії колись поширена прикмета: «перекати камінь перед весільним кортежем - дуже погано» - практично забута.

Сучасні британські наречені воліють справляти весілля в передмісті чи селі на відміну від Росії, де приблизна програма на весілля виглядає по іншому. Ті, хто можуть собі це дозволити, орендують замки або на худий кінець паркові зони. Саме весілля ставати таким собі публічним представленням, таким собі шоу в стилі старовини. Але прагматичні англійці не пріметнут відступити від давніх традицій, якщо щось в них здасться їм недоречним або не зручним. Такий знайомий кожній англійській дівчині з дитинства Весільний Пиріг - культове кулінарне творіння, яке уособлює весілля в Британії вже багато і багато століть - давно не роблять самі, його просто замовляють. Причому віддають перевагу «замінити» його на більш естетичний торт, а не пиріг «забуваючи» при цьому, що колись було по-іншому. Хоча весь інший спектр маніпуляцій з цим тортом залишається колишнім, як, кажуть, і рецептура приготування тіста. Все так же шматочок цього торта молодята зберігають до хрестин свого первістка. Все так же незаміжні учасниці торжества кладуть шматочок цього торта після весілля під подушку і все так же вважають, що вже після цього - наречений їм вже точно забезпечений! Але крім заміни Весільного Пирога на Весільний Торт з'явилася і ще один відступ від традицій. Тепер шматочок цього торта можна відправити поштою тим, хто з якоїсь причини на весіллі не був присутній (є цілі фірми, що спеціалізуються на таких доставках). Раніше такі дії над «нещасним» були неприпустимі.

Знаменита англійська традиція - нареченій мати при собі три речі, одну стару, одну взяту в борг і одну нову - поширена досі. Як і підв'язка для панчох блакитного кольору. Причому (ох уже ці прагматичні англійки!) Тепер нареченій стала набагато легше слідувати звичаєм продемонструвати цю блакитну підв'язку якомога більшій кількості народу. На допомогу нареченим прийшла сучасна техніка! Англійська наречена просто позує перед камерою, показуючи цю стрічку, а вже цей знімок або цю частину весільного відео демонструють як можна більшій кількості людей!

Легко здійсненну прикмету - монетка в туфельці у нареченої - в Англії не забули і «користуються» нею до сих пір, а ось в старих ношених черевиках, як це було колись, женихи на церемонію одруження тепер приходять вкрай рідко.

Велика кількість шампанського на весіллі і сама ідея, що шампанське - напій для весіль для Британії норма і тепер, як і баранина з тушкованими овочами у вигляді основне блюдо. А ось традиція, що гості можуть гуляти, скільки хочуть після весілля (якщо самі за це платять) вже давно не норма поведінки на весіллі.
Правило на початку поїсти і випити, а вже після починати дарувати молодим подарунки актуально і тепер, як багато століть тому. Мабуть, британці вважають, що ситий і п'яний гість більш щедрий, ніж тверезий і голодний. А ось правило, робити молодим великі знижки під час приготування до весілля актуально все в меншій і меншій мірі. Напевно, загублений сам сенс цієї традиції. Якщо раніше всі, хто продавав щось молодим на весілля за заниженою ціною, після компенсував це на продажу своїх товарів гостям під час весілля, то тепер за часів мереж супермаркетів і інтегрованої торгівлі цей «закон» вже просто не працює.

Так само в Англії до сих пір діє традиція розсаджувати гостей на заздалегідь відведені місця. Кожному конкретному гостю - його індивідуальне місце. Все так же, як колись, на цьому місці виставляється табличка з ім'ям гостя. Мабуть, така традиція неабияк «полегшує життя» обслуговуючому персоналу і допомагає правильніше організувати сервіровку столу.

На ряді зі старими звичаями і обрядами в Британії почали з'являтися і нові. Одним з нових неписаних правил для сучасної англійської пари - це початок підготовки до весіллі не пізніше півтора, а то й двох років. Сучасний англієць і англійка, як правело, живуть разом без всякої весілля і, якщо їх союз продовжує бути для них цікавий протягом деякого часу, оголошують родичам і знайомим про бажання одружитися. Що означає - весілля буде через рік - два. А поки майбутні молодята починають до неї посилено готуватися.