- Іпотечне кредитування для іноземців у Великобританії
- Як вибрати банк з найкращими пропозиціями по іпотеці
- Види іпотечних кредитів
- Вікові вимоги до позичальника
- Умови кредитування нерезидентів (осіб, які не є громадянами Сполученого Королівства)
- Додаткові витрати при оформленні кредиту
- Документи для оформлення іпотеки
Іпотечне кредитування для іноземців у Великобританії
Купівля нерухомості за власні кошти в Великобританії доступна далеко не кожному. У той же час придбання нерухомості в Сполученому Королівстві за допомогою кредитних коштів є одним з найбільш привабливих фінансових інструментів серед багатьох європейських країн. У країні досить розвинене іпотечне кредитування, і багато сімей купують житло саме так. Оформлення іпотечного кредиту на покупку нерухомості дозволяє істотно розширити ціновий діапазон нерухомості, що купується ( « Нерухомість у Великобританії «).
Законодавство країни не обмежує права іноземців на покупку нерухомості в Великобританії, і нерезиденти мають можливість оформити іпотечний кредит майже на таких же умовах, як і громадяни країни. При цьому, банки не дуже ризикують. Адже об'єкт нерухомості стає гарантією і запорукою для кредитування. Також ринок нерухомості у Великобританії досить розвинений, житло користується великим попитом, на яке постійно ростуть ціни.
Як вибрати банк з найкращими пропозиціями по іпотеці
У Великобританії деякі фінансові установи надають іпотечні кредити громадянам України і СНД через складність перевірки доходів позичальника. Але, все ж, отримати іпотеку в Великобританії можливо. За допомогою іпотечних брокерів можна вибрати відповідний банк або компанію з найбільш оптимальними умовами кредитування, і подати заявку.
Провідними банками з вигідними пропозиціями по іпотеці вважаються HSBC Private Bank, HSBC Premier Bank, EFG Private Bank, Coutts Bank, Lloyds Bank, Barclays, Deutsche, Credit Swiss та інші. Кожен окремий випадок розглядається індивідуально, і все залежить від обставин позичальника. Як правило, для нерезидентів в британських банках можна розраховувати від 40 до 80% фінансування покупки нерухомості.
При виборі банку і перед підписанням договору обов'язково потрібно звернути увагу на такі моменти: фіксує або плаваюча ставка кредитування, графік погашення позики (repayment mortgage, interest-only mortgage), терміни і суми погашення позики, всі можливі банківські комісії, штрафні санкції за прострочення оплати , а також можливі варіанти рефінансування іпотечного кредиту.
Види іпотечних кредитів
Іпотечний кредит можна отримати практично на всі види нерухомості: житлову, нерухомість для подальшої здачі в оренду, комерційну, інвестиційну. Іпотека для іноземних громадян в Великобританії ділиться на резидентську і інвестиційну.
Резидентська програма іпотечного кредитування (residential mortgages) - призначена для осіб, які хочуть придбати нерухомість у Великобританії з метою подальшого проживання в ній. Позичальник на момент покупки повинен мати статус резидента або ВНЖ ( Детальніше… ).
Інвестиційна програма іпотечного кредитування (investment mortgages) - призначена для іноземних громадян, які хочуть купити нерухомість в країні з метою отримання рентного доходу шляхом здачі її в оренду ( buy to let mortgage ). А також з метою в подальшому продати нерухомість за більш високу вартість. Для отримання такого виду іпотечного кредиту не обов'язково проживати у Великобританії.
Вікові вимоги до позичальника
- мінімальний вік позичальника 18 років
- максимальний вік позичальника на кінець терміну кредитування становить 65 років
Бувають індивідуальні виключення, проте, ці вікові рамки вважаються жорстким обмеженням.
Умови кредитування нерезидентів (осіб, які не є громадянами Сполученого Королівства)
Термін кредитування від 2 до 5 Початковий внесок від 20 до 40% Мінімальна сума кредитних коштів від 100 тис. Фунтів стерлінгів Максимальний розмір іпотечного кредиту залежить від вартості нерухомості та обставин позичальника 80% Фіксована ставка від 2 до 6% в рік Плаваюча ставка ставка банку плюс 1-3% Максимальна частка щомісячних виплат по кредиту (від місячного доходу позичальника) 40% Термін розгляду заявки банком від 2 тижнів до 2 місяців
Велика ймовірність отримання кредиту, коли підтверджений річний дохід позичальника, приблизно дорівнює сумі, в 3-4 рази меншою, ніж вся сума іпотечного кредиту. Наприклад, для отримання кредиту в розмірі 100 тис. Фунтів стерлінгів, необхідно буде підтвердити річний дохід в розмірі 33 тис. Фунтів стерлінгів.
Додаткові витрати при оформленні кредиту
Оцінка і правова експертиза (Due Diligence) нерухомості 0,2 - 0,4% від вартості об'єкта нерухомості Комісія банку за організацію іпотечного кредиту (залежить від фінансової політики банку) 0,7 - 1,5% Страхування життя та нерухомості (загальний страховий платіж залежить від віку позичальника, страхових ризиків, франшизи, вартості та стану нерухомості, інше) від 1 тис. фунтів стерлінгів на рік Вартість (не обов'язково) послуг іпотечного брокера залежить від вартості об'єкта нерухомості і обставин позичальника від 0,5 до 1,5%
Документи для оформлення іпотеки
Для отримання кредитних коштів на покупку нерухомості в Великобританії необхідно надати в банк такі документи, перекладені на англійську мову і нотаріально завірені:
- копія паспортів (закордонного і внутрішнього)
- виписки з банківських рахунків за останні 6 місяців із зазначенням надходжень, які підтверджують регулярний дохід позичальника (заробітна плата, дохід від оренди, інші дивіденди)
- заповнена анкета-заява на отримання іпотечного кредиту
- довідка з місця роботи на фірмовому бланку, яка підтверджує заробітну плату за останні 6 місяців
- документи, що підтверджують постійне місце проживання (адреса) і квитанції комунальних платежів
Банк може зажадати додаткові фінансові документи, що підтверджують володіння нерухомістю або цінними паперами, підтвердження капіталовкладень. Безумовно, чим більше буде надано позичальником інформації про доходи, тим велика буде ймовірність прийняття банком позитивного рішення і надання кредитних коштів на більш вигідних умовах.
Також в деяких випадках банк може вимагати звіт незалежної аудиторської компанії. Як правило, банк рекомендує авторитетні аудиторські компанії, які викликають довіру банку.