Товари без упаковок, «на вагу» - це популярний напрям нового класу магазинів, число яких збільшується з кожним роком. Давайте дізнаємося, чим відрізняються магазини «рackaging-free» від звичних супермаркетів і чому вони є такими затребуваними?
40% відходів, які регулярно проводяться кожної сім'єю, - це «сміття» з супермаркетів: поліетиленові пакети, плівка, тара. Вся ця одноразова упаковка залишається після кожного відвідування магазину, накопичується будинку або відразу викидається в сміттєвий контейнер. Відмовитися від її використання непросто: як бути, якщо все товари в магазинах вже упаковані і у нас просто немає вибору, окрім як брати з полиць розфасовану їжу?
І ось кілька років тому з'явилася ідея створення нового класу магазинів - «рackaging-free», що перекладається як «без упаковки». Принцип цих магазинів - відмовитися від використання одноразової упаковки для товарів і продуктів, і замінити її на контейнери багаторазового використання. Ви просто приходите зі своєю тарою і наповнюєте її необхідними продуктами, наприклад, крупою, печивом, спеціями або соком. Таку тару можна як принести з собою, так і взяти в магазині. Деякі магазини пропонують пакети, виготовлені з переробленого паперу.
У «рackaging-free» -магазин продають всю звичайну їжу: фрукти і овочі, молочні та м'ясні продукти, масло, випічку, борошно, напої. У деяких є також побутова хімія та інші необхідні товари.
У чому ж переваги магазинів «рackaging-free» перед звичайними супермаркетами?
По-перше, ви не платите за упаковку і берете рівно стільки продуктів, скільки необхідно. По-друге, йдучи в магазин, ви точно знаєте, що хочете купити: чи не берете з полиць зайві товари. По-третє, упаковка не викидається, не забруднює навколишнє середовище. Є ще один вагомий плюс: як правило, магазини «рackaging-free» закуповують сезонні продукти на місцевих фермах. Такий товар не тільки свіжіший, а й дешевший.
Наприклад, за ціною 1 кг рису в звичайному іспанському супермаркеті в «рackaging-free» -магазин «» можна купити: 250 г рису, деякі трави, трохи оливкового масла і сухофруктів, сушені помідори і гриби, 250 г мюслі.
Заохочуючи клієнтів приносити свої власні контейнери, «рackaging-free» -магазини підтримують місцеву економіку і зменшують шкоду, яку завдає навколишньому середовищу сміття.
Першою альтернативою супермаркетам став лондонський «Unpackaged», який відкрився в 2006 році. Через 3 роки в Італії з'явилися «Negozio Leggero» і «Effecorta», а в США - «Green11». Минуло небагато часу, і ці магазини отримали заслужену популярність і існують досі, а ідею магазинів «рackaging-free» швидко підхопили інші країни. Сьогодні найбільше число торгових марок «рackaging-free» магазинів налічується в Німеччині - 16. У Франції - їх 10, в Італії - 7, в США, Іспанії, Бельгії та Нідерландах - по 5, Австрії - 4, Великобританії - 3, в Швейцарії і Канаді - по одному. Ці цифри не є остаточними, тому що з кожним роком число магазинів такого типу.
Скорочення транспортних ресурсів і відмова від використання десятків мільйонів тонн (!) Упаковки, яка, так чи інакше, стане сміттям, і прагнення до принципу «Нуль відходів» - це і є основна ідея «рackaging-free» магазинів. Магазинів нового покоління.
Дивіться також: Еко-харчування: прості кроки до свідомого життя .
Куди здати відходи упаковки в Києві, дивіться на карті «Великої Епохи»:
Давайте дізнаємося, чим відрізняються магазини «рackaging-free» від звичних супермаркетів і чому вони є такими затребуваними?Відмовитися від її використання непросто: як бути, якщо все товари в магазинах вже упаковані і у нас просто немає вибору, окрім як брати з полиць розфасовану їжу?