Реклама
Реклама
Реклама

На машині за кордоном: що потрібно знати туристу

Плануючи виїхати за кордон на своєму автомобілі або взяти його в оренду на місці, потрібно пам'ятати, які правила слід дотримуватися з особливою ретельністю, і що чекає водія в разі порушення місцевих ПДР

Водійське посвідчення

Перше про що варто подбати при виїзді за кордон - це про наявність міжнародного водійського посвідчення (МВУ). Керувати машиною за кордоном зі звичайними російськими правами звичайно можна, але не скрізь. Держави, які приєдналися до так званої Віденської конвенції про дорожній рух, а це більш ніж 100 країн, визнають на своїй території дійсними російські водійські посвідчення. Але ... У Франції або Італії, наприклад, поліцейські можуть встати в позу і зажадати міжнародні права. Намагатися довести на місці свою правоту, пославшись на конвенцію - справа клопітка, особливо, якщо у тій чи іншої сторони не дуже добре з англійською. І хоча такі випадки рідкісні, краще себе убезпечити заздалегідь і оформити МВУ.

І хоча такі випадки рідкісні, краще себе убезпечити заздалегідь і оформити МВУ

Ну а при виїзді до Канади, Аргентини, на Кіпр, Єгипет, Туреччину чи Індію наявність МВУ просто обов'язково, що, втім, не скасовує необхідність возити із собою ще й російські права, так як водійське посвідчення міжнародного зразка можна використовувати тільки разом з національним. Також потрібно пам'ятати, що існує цілий ряд країн, де не визнаються ні російське, ні міжнародне посвідчення водія - наприклад, це стосується Китаю (хоча формально він входить в конвенцію). Щоб керувати автомобілем в такій країні, доведеться отримати місцеві права.

Страхування

Звичайний поліс обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності діє тільки в РФ. Поетом, однією із заповідей російського автовласника, що виїжджає за межі країни, є правило оформляти «Зелену карту» - укладати договір страхування цивільної відповідальності за кордоном. Без цього поліса вас просто не пропустять на кордоні. А якщо раптом і пропустять, то в разі ДТП на чужині доведеться викладати чималі гроші потерпілій стороні з власної кишені.

А якщо раптом і пропустять, то в разі ДТП на чужині доведеться викладати чималі гроші потерпілій стороні з власної кишені

Але потрібно пам'ятати, що, як і у випадку з російським полісом ОСЦПВ, наявність «Зеленої карти» гарантує захист лише при пошкодженні чужого автомобіля - власний транспорт доведеться лагодити за свій рахунок.

алкоголь

Далеко не у всіх країнах діють такі жорсткі обмеження за кількістю спожитого спиртного, допускає керування транспортним засобом, як в Росії. Так, наприклад, в більшості країн Європи, законодавство допускає вміст алкоголю в крові водія не більше 0,5 проміле, що визначено загальноєвропейської системою Правил дорожнього руху (для дорослого чоловіка середньої комплекції - це приміряне півтори пляшки пива або півпляшки вина). Своє застосування даний «бар'єр» знайшов в Греції, Німеччині, Фінляндії, Франції, Іспанії, Туреччини, Італії, Ірландії, Кіпрі, Голландії, Латвії і Македонії. Заздалегідь обмовимося, що серед перерахованих держав норма гранично допустимої концентрація алкоголю в крові не завжди є безумовною. Але, про це трохи пізніше.

У ряді країн, гранично допустимий рівень вмісту алкоголю в крові виходить за встановлену межу, як в строну зменшення, так і збільшення. Наприклад, Ліхтенштейн, Мальта, Сан-Марино, Великобританія, припускають можливим «сідати за кермо», коли в крові не більше 0,8 проміле алкоголю, так що пропустити кухлик іншу пива в англійському пабі цілком допустимо. Що, наприклад, не скажеш про Австрію, Болгарії, Португалії, Бельгії, де «поріг» передбачений в 0,49 проміле, а для Швеції, Польщі, Норвегії, Чорногорії і того менше - 0,2 проміле.

Але не завжди і не у всіх країнах розмір гранично допустимої концентрації алкоголю в крові є категоричним. Національне законодавство Німеччини, наприклад, зменшує «межі», коли мова йде про водія у віці не старше 21 року або з водійським стажем менше 2 років. Для них, німці передбачають встановлення за кермом «сухого закону». Потрапивши в тій же Німеччині в ДТП «під градусом», розраховувати на поблажливість Феміди можна, коли в крові буде виявлено не більше 0,3 проміле алкоголю, в інших випадках водій, визнається які перебували в момент ДТП в стані алкогольного сп'яніння. Застереження подібного роду однією лише Німеччиною не обмежуються. Греки допускають зниження порога при водійський стаж менше 2 років і для мотоциклістів на рівні 0,2 проміле. Аналогічні обмеження за стажем існують в Ірландії, Іспанії, Італії, Македонії. Також різним може бути віковий поріг або тривалість водійського стажу, як, наприклад, в Нідерландах - не менше 24 років і 5 років стажу.

І що ж загрожує тим, хто сівши за кермо, «вхопив зайвого»? Відповідальність за кордоном ні на йоту не м'якше, ніж в Росії. В цілому, по Європі порушення подібного роду передбачає обтяження винуватця грошовими штрафами різних розмірів, що становлять в середньому 1 000 - 2 000 євро. Найвищі штраф у Великобританії - більше 7 000 євро та Данії - близько 5 000 євро. Найчастіше накладається штраф диференціюється від ступеня сп'яніння і рецидивів. У Німеччині, наприклад, водій, що попався вперше, платить 500 євро, а за третє порушення вже 3000 євро. У Франції суми штрафу дещо менше, якщо звичайно не відбулося ДТП з п'яним водієм, винуватцю в такому випадку доведеться розщедритися на 30 000 євро, а за більш тяжкі наслідки мова вже може йти і про реальні терміни позбавлення волі. Крім того, у Франції кожен водій повинен мати при собі набір для перевірки на вміст алкоголю в крові, відсутність якого є самостійним правопорушенням і передбачає накладення штрафу. У Фінляндії, як і в інших скандинавських країнах, розмір покарання визначається судом, виходячи з рівня доходів водія. У Данії зробили крок трохи далі, передбачаючи конфіскацію транспортного засобу у тричі винного водія.

Примітно, що в ряді країн покарання передбачається і для пасажирів. Так, в країні Висхідного сонця, ще близько 3 000 доларів США зобов'язаний виплатити кожен повнолітній пасажир, що знаходиться в автомобілі з нетверезим водієм.

штрафи

При подорожі на автомобілі за кордоном найчастіше наших співвітчизників карають за порушення правил парковки і перевищення швидкісного режиму. В цілому в країнах Європи встановлені однакові обмеження швидкісного режиму: максимально допустима швидкість руху по автомагістралях становить 130 км / ч (не рахуючи деяких платних трас і окремих ділянок німецьких автобанів), пересування по заміських трасах передбачається зі швидкістю не більше 90 км / год, а по населеному пункту - 50 км / год і менше (при наявності відповідних знаків). Міра відповідальності за порушення швидкісного режиму єдина - виплата солідноо штрафу, розмір якого диференційований залежно від допущеного перевищення. Тут лише слід враховувати, що перевищити встановлений швидкісний режим можливо лише в межах похибки радара.

Недотримання правил парковки російськими автотуристам зазвичай зумовлене не стільки їх байдужим ставленням до правил, скільки незнанням особливостей місцевого законодавства і невірного тлумачення дорожніх знаків. За подібні гріхи виписують штраф. Багато росіян задаються питанням: чи можливо ухилитися від сплати штрафу? Теоретично можливо, але, не заплативши штраф, турист ризикує ускладнити собі виїзд з країни перебування, як це має місце, наприклад, у Фінляндії. Та й розмір штрафу несвоєчасно оплаті до цього часу може істотно зрости. У Франції, наприклад, після закінчення 45 днів з того моменту як він був виписаний, розмір стягнення збільшується приблизно в три рази. Найбільш ефективним заходом впливу на таких боржників є встановлення обмежень, а часто і заборон на в'їзд в країну, де був виписаний штраф. Так само існує цілком реальний ризик відмови в повторній видачі візи, але якщо погасити борг, то консульства зазвичай йдуть на зустріч.

Матеріал підготовлений юристом інтернет-сервісу «Правовед.ru»

І що ж загрожує тим, хто сівши за кермо, «вхопив зайвого»?
Багато росіян задаються питанням: чи можливо ухилитися від сплати штрафу?