Податківці висловили таку думку, розмістивши відповідь в системі «ЗІР» .
Аргументація фахівців будується наступним чином: відповідно до ст. 15 Закону України № 481 та п. 22 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями від 30.07.1996 р № 854 (Далі - Правила ), Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволена тільки закладам ресторанного господарства та спеціалізованим відділам підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів. У п. 23 правил забороняється змішування алкогольних напоїв різних видів і марок, крім виготовлення коктейлів .
1 Коктейль (лікеро-горілчаного виробництва) - це лікеро-горілчаний напій міцністю від 20 до 40% з масовою концентрацією екстрактивних речовин від 5 до 25 г / 100 см3, який перед вживанням розводять мінеральною водою або плодово-ягідними соками, або безалкогольними напоями, виготовлений змішуванням готових напоїв або купажуванням окремих напівфабрикатів та інгредієнтів (п. 4.17 ДСТУ 3297-95 «Лікеро-горілчана промисловість. Терміни та визначення понять»).
Технологічні, калькуляційні картки на коктейлі погоджуються із санітарно-епідеміологічною службою, затверджуються керівником підприємства, бухгалтером та скріплюються печаткою.
Тому підприємство для продажу коктейлів з використанням алкогольних напоїв повинно мати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.