Реклама
Реклама
Реклама

Зустрічний позов

  1. Приклад зустрічної позовної заяви
  2. ЗУСТРІЧНИЙ ПОЗОВ
  3. Подача зустрічного позову
  4. Умови прийняття зустрічного позову
  5. Розгляд зустрічного позову

Особливим видом захисту відповідача на противагу пред'явленим позовних вимог є зустрічний позов Особливим видом захисту відповідача на противагу пред'явленим позовних вимог є зустрічний позов.

Такий метод захисту - пред'явлення відповідачем позовних вимог до позивача по вже порушеній в суді цивільної справи. Важливою умовою прийняття зустрічного позову судом є те, що зустрічні вимоги повинні бути пов'язані з початковими і спричинять відмову в задоволенні вимог первісного позивача, заявлені за схожими підставах.

Зустрічний позов дозволяє швидко і, що важливо, об'єктивно розглянути спір між сторонами в суді. За зразок зустрічного позову можна взяти будь-яка позовна заява ( про розірвання договору , про визнання угоди недійсною і т.п.), в якому вказати про його пред'явленні саме в якості зустрічного позову.

Завантажити зразок:

Зустрічний позов Зустрічний позов

Приклад зустрічної позовної заяви

У Минусинский міський суд

Красноярського краю

м Минусинськ, вул. Алое, будинок 335

позивач

: Сергєєва Алевтина Петрівна

м Минусинськ, вул. Алое, будинок 335

ЗУСТРІЧНИЙ ПОЗОВ

У виробництві Минусинского міського суду знаходиться цивільна справа № 2-0254 / 2015 за позовом Сергєєвої А.П. до Сергєєву І.А. про виселення колишнього члена сім'ї власника . В обґрунтування вимог позивач посилається на те, що я, як колишній чоловік, після розірвання шлюбу перестав бути членом її сім'ї і втратив право користування житловим приміщенням.

Вважаю, що вимоги позивача не обгрунтовані і не підлягають задоволенню, оскільки будинок за адресою: м Минусинськ, вул. Алое, будинок 335 був придбаний нами в період шлюбу на спільно нажиті кошти, є спільною власністю подружжя. Будинок був оформлений тільки на Сергєєву А.П., оскільки на момент покупки я працював вахтовим методом і не міг бути присутнім при укладанні угоди. Від своїх прав на спільне майно я не відмовлявся, раніше не заявляв про права, оскільки з боку позивача ніяких перешкод в проживанні не було.

При ознайомленні з позовними вимогами про виселення я хочу заявити зустрічний позов про розподіл майна після розлучення - житлового будинку за адресою: м Минусинськ, вул. Алое, будинок 335 - і визнання за мною права власності на ½ частку в праві на цей будинок.

Оскільки задоволення зустрічного позову повністю виключить задоволення первісного позову, між зустрічним і початковою позовами є взаємозв'язок та його спільне розгляд призведе до більш швидкого і правильного розгляду спору, вважаю за необхідне заявити свої вимоги у формі зустрічного позову.

Керуючись статтями 131-132, 137-138 ЦПК РФ,

прошу:

  1. Прийняти зустрічний позов для спільного розгляду з позовом Сергєєвої А.П. до Сергєєву І.А. про виселення з житлового приміщення.
  2. Провести поділ спільно нажитого подружжям Сергєєва майна, визнавши їх частки рівними, по ½ частці кожному.
  3. Визнати за Сергєєвим І.А. право власності на ½ частку в праві власності на житловий будинок за адресою: м Минусинськ, вул. Алое, будинок 335
  4. Визнати за Сергєєвої А.П. право власності на ½ частку в праві власності на житловий будинок за адресою: м Минусинськ, вул. Алое, будинок 335

Додаток:

  1. Копія зустрічного позову
  2. квитанція сплати держмита в суд
  3. Довідка ЗАГС про укладення шлюбу
  4. Кадастровий паспорт будинку

Подача зустрічного позову

Зустрічний позов - це по суті окреме позовну заяву. Тому, пред'явлення зустрічного позову відбувається за правилами, зазначеним в ЦПК РФ для подання позовної заяви . Право на пред'явлення такого позову пояснюється відповідачу судом на стадії підготовки до судового розгляду.

При розгляді позовів в судах першої інстанції пред'явлення зустрічного позову може відбуватися на будь-яких стадіях до винесення рішення. Якщо зустрічний позов не був прийнятий судом, відповідач має право пред'явити свої вимоги у вигляді самостійного позову. Не допускається подача зустрічного позову на стадіях апеляційного або касаційного оскарження , на стадії оскарження в порядку нагляду .

Зустрічний позов оптимально пред'явити на стадії підготовки цивільної справи до судового розгляду. Якщо подати його в судовому засіданні, суд розглядає питання про перенесення судового слухання та надання сторонам, які беруть участь в цивільній справі, терміну для необхідної підготовки. Розгляд справи при подачі зустрічного позову в цьому ж судовому засіданні можливо, якщо спір не викликає великих труднощів, знайти всю необхідну докази по цивільній справі і пред'явлення зустрічних вимог відповідачем було очевидно. Однак на практиці такі випадки дуже рідкісні.

Незалежно від підсудності вимог, заявлених у зустрічному позові, зустрічний позов подається і розглядається в тому суді, де дозволяється основний позов. Як виняток можна навести ситуацію, коли первісний позов розглядається мировим суддею, а при подачі зустрічного позову змінилася підсудність. Тоді цивільну справу направляється до районного суду для вирішення спору.

Спільне розгляд основного і зустрічного позовів є гарантією об'єктивності розгляду справи і виключає можливість прийняття судом окремих рішень, що суперечать один одному. Задоволення зустрічного позову несе за собою зменшення розміру заявлених спочатку вимог або відмову в задоволенні основного позову. Не виключається прийняття мирової угоди сторонами, як з початкового, так і за зустрічним позовом в процесі вирішення спору.

Умови прийняття зустрічного позову

Існують деякі умови прийняття зустрічного позову. До них відносяться:

  • зустрічна вимога пред'явлено на противагу початковим
  • задоволення зустрічного позову в повній мірі або частково виключає повне задоволення первісного позову
  • позови взаємопов'язані і їх спільний розгляд сприяє більш ефективному вирішенню спору і прийняття вірного рішення судом

Як правило, зустрічний позов приймається до розгляду, якщо він робить неможливим задоволення первісного вимоги. При недотриманні вищевказаних умов суд має право не прийняти зустрічний позов до розгляду. причому визначення суду з цього питання самостійного оскарженню не підлягає.

Розгляд зустрічного позову

Після прийняття зустрічної позовної заяви суд розглядає всі вимоги спільно. Сторони, їх процесуальне становище, при цьому не змінюються, позивач залишається позивачем, а відповідач - відповідачем. Суд доповнює тягар доведення юридично значимих обставин у справі, пропонує сторонам подати свої доводи за нововиявленими обставинами, які необхідно буде з'ясувати.

При винесенні рішення суд вказує на задоволення (відмова в задоволенні вимог) як за первісним, так і за зустрічним позовом. Зазвичай це виглядає наступним чином: «Позовні вимоги Іванова до Петрову задовольнити. Стягнути ... У зустрічних позовних вимогах Петрова до Іванова відмовити »або« Зустрічні позовні вимоги Петрова до Іванова задовольнити. Визнати ... У позовних вимогах Іванова до Петрову відмовити ».

Однак можливі ситуації, коли суд відмовляє і в початкових і у зустрічних позовних вимогах або частково задовольняє вимоги обох сторін. Неможлива тільки ситуація, коли суд задовольнить вимоги і позивача, і відповідача, оскільки це буде суперечити самій суті зустрічного позову.