Реклама
Реклама
Реклама

Зразок позовної заяви на аліменти 2017: як написати правильно, зразок

  1. Ким і коли подається
  2. куди подавати
  3. Як правильно написати заяву на аліменти
  4. зразки
  5. Документи для подачі позову
  6. Процес розгляду заяви
  7. Як збільшити розмір аліментів
  8. Питання-відповіді
  9. відеоконсультацій

Утримання дітей ставати одним з головних питань при розставанні батьків Утримання дітей ставати одним з головних питань при розставанні батьків. І якщо один з них з якихось причин не бажає надавати матеріальну допомогу другій половині, на утриманні якої знаходяться діти, доводиться звертатися до суду для стягнення аліментів.

Ким і коли подається

Згідно СК РФ виховання і матеріальне забезпечення дітей є обов'язком обох батьків. Тому аліменти можуть бути стягнуті як з батька, так і з матері, якщо вона залишила дітей чоловікові.

Крім того на аліменти можуть розраховувати законні опікуни неповнолітніх, чиї батьки позбавлені батьківських прав. А також державні установи, в яких виховуються діти. Позбавлення батьківських прав не дає підстави для ухилення від виплати аліментів, воно тільки позбавляє можливості бачити і виховувати своїх дітей.

Аліменти стягуються незалежно від того спільно або роздільно проживає подружжя, а також від того чи був між ними зареєстрований шлюб чи ні. Головне, це наявність доказів спорідненості відповідача з дитиною, що, в разі громадянського шлюбу підтверджується свідоцтвом про встановлення батьківства.

куди подавати

Примусове стягнення аліментів допускається тільки при наявності судового акта Примусове стягнення аліментів допускається тільки при наявності судового акта. Тому заява подається тільки в суд, а в який залежить від деяких факторів:

  1. Мировому судді подається заява про винесення наказу за місцем проживання колишнього чоловіка. Якщо чоловік проживає далеко, а їхати з маленькою дитиною неможливо, можна стягнути аліменти за своїм місцем проживання.
  2. До цивільного суду подається позов про стягнення коштів на утримання дітей, якщо є необхідність встановлення деяких фактів, які потребують особистої участі сторін. Підсудність також обирається в залежності від регіону проживання.
  3. Якщо місце проживання колишнього подружжя невідоме, або він його не має взагалі, заява подається до суду за місцем його останньої прописки, або якщо у нього є майно, то за місцем його знаходження. У разі направлення заяви поштою, оформляється рекомендований лист з повідомленням, яке в подальшому послужить доказом отримання його судом.

Як правильно написати заяву на аліменти

Загальні правила подачі заяв до суду строго регламентовані законом і міститися в ЦПК РФ.

По-перше, пишеться шапка, в якій вказується:

  • Найменування суду, до якого подається заява.
  • ПІБ і повні анкетні дані позивача, а також місце його проживання та контактні телефони.
  • ПІБ і повні анкетні дані відповідача, місце проживання та контактні телефони.

По-друге, складається сам текст заяви, який зобов'язаний утримувати: По-друге, складається сам текст заяви, який зобов'язаний утримувати:

  1. Дату реєстрації та розірвання шлюбу, якщо такий був зареєстрований, якщо немає, то вказується документ підтверджує факт родинних відносин з дітьми, на яких стягуються аліменти, наприклад свідоцтво про встановлення батьківства.
  2. ПІБ і дати народження дітей, на утримання яких стягуються кошти.
  3. Підстави звернення до суду. Як правило, це відмова відповідача надавати матеріальну допомогу на утримання дітей добровільно. Якщо подається заява про стягнення змісту в твердій грошовій сумі, необхідно вказати з чого розраховується ця сума. Тобто підтвердити свої щомісячні витрати на дитину (привести приблизний розрахунок витрат із зазначенням на що вони витрачаються).
  4. Норми і статті закону, на який посилаєтеся при подачі заяви суд.

По-третє, заява повинна містити прохання до суду, в якій викладаються основні вимоги:

  1. Який вид судового акта виноситься - рішення або судовий наказ,
  2. Проти кого здійснюватися стягнення - ПІБ відповідача, дату народження,
  3. На користь кого стягуються аліменти - своє ПІБ, дату народження,
  4. На утримання кого - ПІБ дітей, дату народження.
  5. Період стягнення - до повноліття.

По-четверте, складаєте список додатків, в якому перераховуєте всі прикладаються до заяви документи, ставите дату, якої здаєте заяву і підпис з розшифровкою.

зразки

Бланк заяви в суд на аліменти можна знайти на сайтах, що спеціалізується на наданні юридичної допомоги, крім того такі бланки зразків є в суді. Нижче також наведено зразок.

Бланк позовної заяви про стягнення аліментів - тут .

Зразок заяви на аліменти без розлучення нічим не відрізняється від подачі заяви з розірванням шлюбу, так як аліменти і розлучення - це ніяк між собою не пов'язані справи, і можуть вирішуватися судом окремо.

Важливо знати: при розірванні шлюбу заяву про винесення судового наказу на стягнення аліментів краще подати окремо, так як він розглядається в більш короткі терміни. Недотримання форми подачі заяви, може привести до повернення заяви для правильного оформлення.

Завантажити позовну заяву про винесення судового наказу можна тут .

Також не так багато відмінностей у позовної заяви про скасування аліментів, бланк якого представлений для скачування трохи нижче.

Позовна заява про скасування аліментів - завантажити .

Документи для подачі позову

Документи, що додаються до заяви повинні підтверджувати право на стягнення аліментів, а також факти, зазначені в заяві Документи, що додаються до заяви повинні підтверджувати право на стягнення аліментів, а також факти, зазначені в заяві.

  1. Копія паспорта.
  2. Довідка про прописку позивача, відповідача та дитини.
  3. Свідоцтво про розлучення або про шлюб. Якщо шлюб не реєструвався, то свідоцтво про встановлення батьківства.
  4. Свідоцтво про народження дітей.
  5. Довідка з місця роботи відповідача.
  6. Квитанції і чеки, якщо позов подається про стягнення твердій грошовій суми.

У разі необхідності встановлення батьківства через суд, до заяви можуть бути додані докази підтверджують факт спільного проживання з відповідачем (фотографії, відеозаписи, дані про спільну оренду або купівлі житла і т.д.).

Процес розгляду заяви

При розгляді заяви про винесення судового наказу, діє спрощена форма судового провадження При розгляді заяви про винесення судового наказу, діє спрощена форма судового провадження. Акт виноситися протягом 5 днів з моменту надходження заяви і не вимагає особистої участі сторін.

Відповідач, який отримав судовий наказ, має право подати заяву про його скасування. У разі скасування судового наказу, повторне стягнення аліментів можливо тільки в позовному порядку.

У позовній порядку заява розглядається з обов'язковим викликом сторін в судове засідання і з'ясуванням всіх обставин у справі. Після закінчення розгляду позовної заяви суд виносить мотивоване рішення.

Термін розгляду позовної заяви значно довше, ніж винесення судового наказу.

Як збільшити розмір аліментів

Розмір аліментів, що стягуються за судовим актом, строго регламентований законом і залежить від загальної кількості дітей, на яких стягується Розмір аліментів, що стягуються за судовим актом, строго регламентований законом і залежить від загальної кількості дітей, на яких стягується.

Але в деяких ситуаціях, він може бути збільшений:

  1. Якщо той з батьків, з ким проживає дитина, втратив роботу (скорочення, банкрутство підприємства і т.д.), став заробляти набагато менше колишнього або серйозно захворів, через що побутові умови дитини значно погіршилися.
  2. Якщо захворів сам дитина або отримав травму і на його лікування і догляд потрібні додаткові витрати.
  3. Якщо у відповідача припинилися виплати по аліментних зобов'язань щодо інших дітей, або у нього з'явився додаткове джерело доходу.
  4. Якщо кошти на утримання дитини були стягнуті в твердій грошовій сумі, яка значно зменшилася через інфляцію.

Для проведення індексації сум виплат зазнали інфляції, необхідно написати заяву в службу судових приставів, і якщо сума не перевищує 25000 рублів, вони мають право збільшити розмір аліментів. У разі перевищення встановленої суми, заява подається до суду.

За всіма іншими підставами, збільшення розміру аліментів відбувається тільки через судові органи, і вимагає доказів, на підставі яких позивач просить додаткові кошти на утримання дитини (довідки з місця роботи, медичні документи і т.д.)

Зразок позовної заяви про зміну (збільшення) розміру аліментів залежить від обставин, на які посилається позивач і не може бути розроблений один на всіх.

Питання-відповіді

Питання: Відповідач не працює, чи означає це що, він нічого не буде платити Питання: Відповідач не працює, чи означає це що, він нічого не буде платити?

Відповідь: Ні. У нього буде збиратися заборгованість по аліментах. У разі злісної несплати його піддають адміністративної і навіть кримінальної відповідальності.

Питання: Що робити якщо ми проживали в цивільному шлюбі, і відповідач не встановив батьківство офіційно, як стягнути з нього аліменти?

Відповідь: При відсутності документа, що підтверджує факт родинних відносин, заяву про стягнення аліментів подається разом з позовом про встановлення батьківства. Якщо батьківство відповідача підтверджується (як правило, це результат генетичної експертизи) з нього стягуються аліменти, якщо не підтверджується, то аліменти стягненню не підлягають.

Питання: Як дізнатися, з якого числа мені покладені аліменти?

Відповідь: Стягнення аліментів проводитися з дати, якою було подано заяву на їх стягнення, незалежно від того як довго розглядалася справа, і яким числом винесено судовий акт. Дата стягнення вказується в самому судовому акті.

відеоконсультацій

На відео нижче пояснюється в доступній і стислій формі, як написати заяву на аліменти, як і куди подавати, які до нього потрібно додати документи.