Реклама
Реклама
Реклама

збільшення аліментів

  1. Підстави для збільшення аліментів
  2. Розмір збільшення виплати та індексація
  3. Позовна заява про збільшення розміру аліментів
  4. документальний супровід
  5. Розгляд позову в судовому порядку

Ні для кого не секрет, що розмір аліментних відрахувань, який нараховується дитині від своїх батьків дуже невеликий, і найчастіше не може задовольнити потреби дитини в повному обсязі. Найчастіше це пов'язано не з небажанням батьків утримувати свою дитину, а з вельми напруженою соціальною та економічною ситуацією в країні. За загальними правилами, аліменти складають частину заробітку платника, і саме від розміру його доходу залежить, скільки грошей буде перераховано дитині.

Як показує практика, нарахованих сум буває недостатньо для того, щоб задовольнити всі запити дитини. Саме тому на законодавчому рівні передбачається кілька способів збільшення виплат.

Підстави для збільшення аліментів

Згідно ч.2 ст.81 СК РФ, одержувач аліментів має повне право наполягати на збільшенні аліментних платежів, однак для цього необхідна наявність певних обставин. Щоб домогтися позитивного рішення по даному питанню, необхідно написати позовну заяву і направити його до мирового суду. Після цього протягом 30 днів воно буде розглядатися, і за підсумками масштабної перевірки світових судів буде винесено остаточний вердикт.

Незважаючи на те, що законодавство говорить про можливе збільшення суми аліментів, повний перелік обставин ні в яких законах не вказується. Як відзначають експерти, головною причиною цього є той факт, що кожна справа має свої певні особливості, і тому досить складно згрупувати всі причини, які можуть бути визнані ґрунтовними при винесенні рішення про збільшення виплат.

Втім, якщо аналізувати судову практику, то можна говорити, що в основному зміна порядку виплат, а також коригування суми виплат, пов'язані переважно зі зміною фінансового статусу.

Найбільш часто на практиці зустрічаються такі підстави:

  1. Погіршення фінансового добробуту внаслідок втрати роботи або з іншої причини.
  2. Відсутність будь-яких джерел прибутку через втрати працездатності або скорочення на робочому місці.
  3. Поява додаткових утриманців (народилася друга дитина, необхідна допомога по догляду за літніми батьками і т.д.).
  4. Неможливість виконувати службові зобов'язання в повній мірі через проблеми зі здоров'ям, або ж через отримання групи інвалідності.
  5. Істотне зростання цінової категорії на товари першої необхідності, внаслідок чого витрати на утримання дитини істотно зростають.
  6. Смерть людини, який надавав додаткову фінансову підтримку неповнолітньому (вітчим, бабусі і дідусі, близькі родичі і т.д.).

Крім того, необхідно звернути увагу, що в деяких ситуаціях питання про збільшення аліментів піднімається самими платниками. В даному випадку головними причинами для подібної ініціативи можна вважати:

  • істотні зміни в сімейному статусі (смерть батьків і утриманців, в наслідок якої помітно скоротилися витрати користувача);
  • помітне зростання фінансового добробуту за рахунок переходу на більш високооплачувану посаду, отримання спадщини.

Розмір збільшення виплати та індексація

Згідно з чинними законодавчими ініціативами суд повинен самостійно визначити, як саме буде змінена сума виплат. Відносно даної операції законодавець лише вказує на необхідність ретельного вивчення всіх обставин справи, а також додаткових факторів.

Втім, в даній ситуації буде діяти кілька основних правил:

  1. Якщо гроші надходять на підставі виплати аліментів у фіксованій формі, збільшення аліментів також буде в твердій грошовій сумі.
  2. При нарахуванні виплат в частковому відношенні від рівня доходу користувача, збільшення розміру аліментів також буде встановлено в процентному співвідношенні. Наприклад, суд може постановити підвищити обсяг виплат на 5%.

Наприклад, суд може постановити підвищити обсяг виплат на 5%

Крім того, судом також має бути розглянуто ще одна причина, завдяки якій спостерігається зростання відрахувань. Йдеться про індексацію аліментів , Яка передбачає зростання споживчих цін протягом певного проміжку часу. Тому, аналізуючи можливість зростання виплат в цілому, суддя повинен також передбачити і зміна індексації аліментів.

Варто також звернути увагу на один невеличкий нюанс. Якщо у користувача є заборгованість по аліментах, то сума боргу також повинна бути проіндексована, що, в свою чергу, тягне за собою підвищення виплати.

Завантажити зразок позовної заяви на збільшення аліментів

Позовна заява про збільшення розміру аліментів

Перш ніж озвучити свої цілі в судовому порядку, необхідно написати відповідний позов і направити його на розгляд. Для цього достатньо мати мінімальні юридичні знаннями, а також ознайомитися з усіма правилами складання заяв подібного зразка, позначених в ст.131-132 ЦПК РФ. Буде необхідно вивчити конкретний зразок заяви, знайти який можна в інтернеті.

При складанні документа необхідно враховувати перелік законодавчо затверджених вимог. Зокрема, в тексті документа повинні бути відображені в обов'язковому порядку такі відомості:

  • персональні відомості про позивача і відповідача, зокрема паспортні дані, місце роботи та місце прописки, контакти для зв'язку і т.д .;
  • ціна позову, тобто сума, на яку може вирости аліментна виплата згідно з вимогами позивача;
  • повне найменування судової інстанції, яка приймає заяву про збільшення аліментів на розгляд;
  • також в документі повинні бути вказані всі причини, які привели до подачі позову, та інші відомості, які можуть мати вирішальне значення для підсумкового вердикту;
  • в тексті заяви повинні бути перераховані всі докази, які позивач використовує в якості бази для подачі позову, а також вони повинні бути прикріплені до позову в якості додатків;
  • в кінці звернення необхідно перерахувати всі вимоги заявника, які суд буде розглядати і вивчати.

документальний супровід

Цілком природно, що при подачі позову заявник повинен підтвердити свої вимоги відповідною документацією. Як показує судова практика, в даній ситуації суд буде вимагати:

  1. Копії паспортних даних заявника та відповідача.
  2. Документи, що підтверджують шлюбні відносини між сторонами ( свідоцтво про шлюб і його розірвання ).
  3. Метрика на неповнолітнього.
  4. Добровільне угоду про виплату аліментів, або ж вступив в силу судовий вердикт з цього питання.
  5. Довідка за місцем проживання і про сімейний статус заявника і відповідача.
  6. 2-ПДФО за минулі 6 місяців. Даний документ дозволить визначити матеріальний статус кожної сторони процесу.
  7. Документальне підтвердження вимог.
  8. Квитанція зі сплати держмита, конкретний розмір якої буде прямо залежати від того, наскільки позивач планує збільшити обсяг відрахувань по аліментах.

Квитанція зі сплати держмита, конкретний розмір якої буде прямо залежати від того, наскільки позивач планує збільшити обсяг відрахувань по аліментах

Розгляд позову в судовому порядку

Після того, як позов разом з супутніми документами надходить на вивчення до суду, на підставі загальних правил, позначених в ст.154 ЦПК РФ, підсумкове рішення буде винесено не раніше, ніж через 30 робочих днів.

Протягом зазначеного строку суд вивчатиме всю документацію, і аналізувати існуючі обставини і причини, по закінченні чого прийме рішення, чи варто збільшувати розмір виплати чи ні. Крім того, буде визначено дату проведення першого судового засідання, про що обидві сторони справи будуть повідомлені в індивідуальному порядку.

Варто зазначити, що особливе значення суд буде приділяти питанням правильності складання документа. У ст. 134 ЦПК РФ зазначено, що в деяких ситуаціях суд має право відмовити в аналізі справи:

  1. Заява подається тією особою, чиї права не були порушені, або ж яке не має ніякого відношення до сторін аліментного угоди.
  2. Аналогічний документ вже надходив на вивчення в судовий орган, і по ньому було винесено рішення, яке набрало чинності.

Також передбачено, що в окремих ситуаціях позов може бути повернутий на доопрацювання. Ст. 135 ЦПК РФ вказує, що подібний результат можливий в таких ситуаціях:

  1. Позов був поданий в ту інстанцію, яка не має ніяких повноважень на розгляд справ подібної юрисдикції. Найяскравіший приклад - заява була передана до арбітражного суду, який жодним чином не може брати участь у врегулюванні проблем, пов'язаних з аліментних правовідносинами.
  2. У тексті заяви багато помилок і помилок граматичного і орфографічного характеру.
  3. Позивач звернувся до суду з проханням про повернення позову;
  4. Заява була подана особою, яка має обмежену дієздатність.
  5. Позов був поданий громадянином, який не має ніяких повноважень на подібний крок (відсутня довіреність від позивача).