Реклама
Реклама
Реклама

Виплата аліментів за законом

  1. Виплата аліментів за законом: як подати в суд
  2. Нормативна база, що регулює питання про аліменти

Виплата аліментів завжди була досить складною і заплутаною питанням для вирішення в суді Виплата аліментів завжди була досить складною і заплутаною питанням для вирішення в суді. Кожна ситуація завжди розбирається окремо, але завжди рішення приймається тільки за законом. Виплата аліментів за законом завжди здійснюється з урахуванням чинного в країні законодавства.

Законодавство Російської Федерації, що регулює виплати аліментів, включає в себе Сімейний Кодекс РФ, Цивільний і Податковий. А також постанову Уряду і ФЗ «Про виконавче провадження» в Російській Федерації. Зокрема, розділ 5 Сімейного Кодексу містить досить велику інформацію з даного питання.

Виплата аліментів за законом: як подати в суд

Якщо батьки не прийшли до єдиної думки з приводу виплати одним з них аліментів, відповідно не було підписано мирову угоду про це, то стороні нічого не залишається, як іти з позовною заявою до суду.

Такі заяви розглядаються світовими судами. Заява подається за місцем проживання однієї з сторін.

Перелік документів, крім позовної заяви, який обов'язково знадобиться:

  • копія паспорта заявника;
  • свідоцтво про народження загального дитини;
  • свідоцтво про розірвання / укладення шлюбу;
  • довідка, що містить інформацію про те, з ким проживає дитина.

Якщо про місцезнаходження і способи заробітку відповідача все відомо, то процедура отримання рішення суду позивачеві стає набагато простіше. Рішення суду приймає, як би в спрощеній формі. Але, якщо відповідач ховається або не працює, і невідомо чим заробляє на життя, то ту процедура може затягнутися. Адже суду знадобиться додаткова інформація, щоб призначити розмір аліментів. При цьому виплати на трьох дітей встановлюються з урахуванням певних обставин.

Нормативна база, що регулює питання про аліменти

У Сімейному кодексі РФ міститься порядок подачі на аліменти, з яких доходів вони можуть бути стягнуті, хто може на них розраховувати, і як вони будуть стягуватися. Звичайно, цей кодекс є базовим документом в таких питаннях, і при подачі такого роду позовів до суду, він повинен бути вивчений в першу чергу.

Важливими є Цивільний, Податковий, Трудовий, Цивільно-процесуального та Кримінального кодексів, вони вже містять залишкову інформацію, а також інформацію про заходи невиконання і т.д., яка більше потрібна для співробітників структур, які розглядають дані справи, ніж для позивачів у справі.

Якщо в Сімейному кодексі міститься інформація, яка знадобиться до набрання рішенням суду в силу, то ФЗ «Про виконавче провадження», містить вже інформацію для судових приставів, про терміни, методах і інших видів робіт з боржниками по аліментах.

За останні кілька років змін в законодавстві Російської Федерації, що стосуються аліментів, не було. З 2010 року законодавці вносили мінімальні зміни, які практично не вплинули на стан аліментного питання в Росії. В останні роки, переглядаючи статистику, було помічено величезну кількість розлучень, з наявними неповнолітніми дітьми. У 2016 році уряд Росії підвищило рівень захисту і більш ретельно стежити за задоволенням інтересів дітей, які ростуть в неповних сім'ях.

Планується посилити заходи покарання для батьків, які є ухильниками від аліментів, підняти вік дітей, які мають право отримувати аліменти, встановити, більш жорсткий контроль органів над боржниками по аліментних зобов'язань. Планується позбавити права батьків, які свого часу ухилялися від виплат аліментів на своїх дітей, подавати в суд на своїх дітей з позовом про їх зміст.

Закони, містять досить багато інформації з питань аліментів в Російській Федерації, також в допомогу людям можуть бути, і відповідна література з цієї тематики. Однак, якщо ви відчуваєте, що боротьба за виплати по аліментах вам буде неабиякою, то краще звернутися за допомогою або хоча б консультацією до досвідчених юристів, які зможуть дозволити вашу проблему.