- Порядок формування заборгованості
- необхідна документація
- строки давності
- розрахунок боргу
- Необхідна послідовність дій одержувача
- Методи стягнення заборгованості по аліментах
- Черговість дій платника
- висновок
У сучасному світі нерідко виникають ситуації, в яких дитині, що залишився під опікою одного з батьків, потрібна фінансова підтримка. Аліменти є невід'ємним атрибутом будь-якого члена неповної сім'ї.
Як правило, для своєчасної сплати використовують судове призначення чи угоду, підписується батьками. Однак вони не є гарантом отримання грошових коштів. Часто доводиться вдаватися до стягнення заборгованості по аліментах.
Порядок формування заборгованості
У законодавстві передбачений спектр різних правил і норм, що регулюють процес стягнення і сумарного розрахунку суми, обов'язкової до сплати. У сімейному кодексі є кілька статей, що описують деталі даної процедури.
Також вони містять різні системи обмеження одержувачів аліментних виплат від несанкціонованих дій. Федеральний закон Про виконавче провадження описує покарання, яка призначається боржника в разі несплати розрахованих сум.
Під час формування судового рішення проводитися аналітика причин, що вплинули на виникнення заборгованості по аліментах. Кожен випадок розбирається індивідуально. В основному фінансова заборгованість з'являється через декілька найбільш поширених причин:
- Умисне ухилення батьків від сплати грошових коштів;
- Ненавмисна або навмисна помилка в роботі бухгалтера організації, в штаті якої числиться боржник. Також банківська установа може помилитися;
- Навмисний відмова одного з батьків від отримання фінансових коштів або від надання відомостей про фактичне місцезнаходження;
- Брак фінансових можливостей, в зв'язку, з чим людина не здатна надавати заявлені виплати. Наприклад, різке зниження стану фізичного здоров'я, відсутність постійного місця роботи, складні обставини в родині.

Варіанти сплати і стягнення аліментів. Фото: law-world.ru
необхідна документація
Для подачі заяви необхідно надати наступний пакет документів;
- Оригінали свідоцтв народження дітей;
- Довідка з місця проживання від одержувача;
- Паспорти обох батьків;
- Документ, що підтверджує укладення або розірвання шлюбу;
- Дані про обсяг заробітної плати обох сторін.
строки давності
При сплаті аліментів необхідно керуватися нарахованими термінами давності позову. Вони розраховуються відповідно до певних правил, які регламентуються в 107 і 113 статті сімейного кодексу Російської Федерації.
СК РФ, Стаття 107. Строки звернення за аліментами
1. Особа, яка має право на отримання аліментів, має право звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів незалежно від терміну, який минув з моменту виникнення права на аліменти, якщо аліменти не виплачувалися раніше за угодою про сплату аліментів.
2. Аліменти присуджуються з моменту звернення до суду.
Аліменти за минулий період можуть бути стягнуті в межах трирічного терміну з моменту звернення до суду, якщо судом встановлено, що до звернення до суду приймалися заходи для отримання коштів на утримання, але аліменти не були отримані внаслідок ухилення особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти, від їх сплати .
Правила, що містяться в даних розділах, говорять наступне: «Тривалість позовної давності не впливає на стягнення наявних аліментних заборгованостей в тому випадку, якщо вони були сформовані через платника».
Допускається звертатися до судових органів із метою стягнення грошових коштів як до досягнення вісімнадцятирічного віку, так і після. Розрахунок терміну давності носить індивідуальний характер, так як він варіюється в залежності від різних нюансів.
розрахунок боргу
У законодавстві Росії регламентується кілька методик розрахунку суми стягуваної заборгованості. Судові пристави проводять розрахунок відповідно до формули, яку призначають інші інстанції. Вибір шляху варіюється в залежності від наступних факторів:
- Форма призначення елементних виплат судовими органами;
- Готовність співпраці платника з судовими органами.
Як стягнути аліменти, дивіться в цьому відео:
Якщо обсяг елементних виплат визначено в пайовому розмірі і коливається в залежності від суми заробітної плати, то заборгованість віднімається за допомогою відомостей про обсяг грошового заробітку і його джерела.
Дану інформацію боржників зобов'язують надавати судові пристави, в разі відмови податкові органи знаходять її самостійно. Якщо відомості про доходи боржника відсутні з яких-небудь причин, то розрахунок суми аліментів провадитися виходячи з мінімального розміру заробітної плати в Російській Федерації.
Якщо виплати необхідно надавати в твердому фіксованому обсязі, то застосовується розмір МРОТ, який використовується в конкретному регіоні, тобто з урахуванням підвищувальних коефіцієнтів.
Необхідна послідовність дій одержувача
Необхідна послідовність дій одержувача варіюється в залежності від порядку формування аліментні заборгованості. Приставам направляється судове рішення, що містить інформацію про необхідність стягнення фінансової заборгованості.
Грунтуючись на отриманому документі, вони запускають виконавче провадження. Остання має на увазі пошук джерел фінансових доходів заборгував особи. На офіційне робоче місце, визначене в документі, направляється виконавчий акт, що дозволяє здійснювати необхідні утримання з доходу, виключивши можливість ухилення від сплати.
У разі виникнення аліментних заборгованості через те, що грошові кошти були надані пізніше встановленого терміну або в неповному обсязі, то для наступних розглядів і перерахунку рекомендується звертатися до співробітника федеральної служби судових приставів, ведучому відповідну справу.
Методи стягнення заборгованості по аліментах
Згідно із законодавством діючий виконуючий співробітник судової служби має право використовувати примусові методики стягнення щодо платника. Як рухоме, так і нерухоме майно людини може вилучатися, також дозволяє накладати заборону на виїзд за кордон Росії.
Санкції будуть зняті після погашення боргу. Нерідко судові пристави не здатні домогтися бажаного результату і заборгованості по виплатах регулярно зростають. В такому випадку батькам рекомендується визначити чітку грошову суму, звернувшись безпосередньо до виконавця.
Після чого одержувач подає позов до мирового суду, що вимагає стягнути аліменти. Заходи забезпечення можуть вимагатися в тій же заяві або новому клопотанні. В результаті виробництв виконуючого обов'язки співробітника приймаються наступні варіанти рішень:
- Зниження або підвищення суми виплат, необхідних щомісяця;
- Необхідність стягнення фінансової заборгованості з відповідної особи.

Відповідальність за несплату аліментів. Фото: myshared.ru
Виконавчий лист видається заявнику після прийняття судом остаточного рішення.
Черговість дій платника
Якщо необхідність аліментних виплат встановлюється судовим органом або нотаріальним угодою, завіреним нотаріально, то вона обов'язкова для боржника. В іншому випадку щодо останнього застосовуються такі санкції:
- Накладення арешту і вилучення рухомого та нерухомого майна;
- Виплата додаткових коштів у формі неустойки і збитків;
- Порушення кримінальної справи за 157 статтею.
КК РФ, Стаття 157. Несплата коштів на утримання дітей або непрацездатних батьків
1. Несплата батьком без поважних причин в порушення рішення суду або нотаріально засвідченої угоди коштів на утримання неповнолітніх дітей, а також непрацездатних дітей, що досягли вісімнадцятирічного віку, якщо це діяння було вчинено неодноразово,
карається виправними роботами на строк до одного року, або примусовими роботами на той же строк, або арештом на строк до трьох місяців, або позбавленням волі на строк до одного року.
2. Несплата повнолітніми працездатними дітьми без поважних причин в порушення рішення суду або нотаріально засвідченої угоди коштів на утримання непрацездатних батьків, якщо це діяння було вчинено неодноразово,
карається виправними роботами на строк до одного року, або примусовими роботами на той же строк, або арештом на строк до трьох місяців, або позбавленням волі на строк до одного року.
Примітки. 1. несплати батьком без поважних причин в порушення рішення суду або нотаріально засвідченої угоди коштів на утримання неповнолітніх дітей, а також непрацездатних дітей, що досягли вісімнадцятирічного віку, якщо це діяння було вчинено неодноразово, визнається несплата батьком без поважних причин в порушення рішення суду або нотаріально засвідченої угоди коштів на утримання неповнолітніх дітей, а також непрацездатних дітей, що досягли вісімнадцятирічного віку, підданих адм ністратівно покаранню за аналогічне діяння, в період, коли особа вважається підданим адміністративному покаранню.
2. Несплата повнолітніми працездатними дітьми без поважних причин в порушення рішення суду або нотаріально засвідченої угоди коштів на утримання непрацездатних батьків, якщо це діяння було вчинено неодноразово, визнається несплата повнолітніми працездатними дітьми без поважних причин в порушення рішення суду або нотаріально засвідченої угоди коштів на утримання непрацездатних батьків , підданими адміністративному покаранню за аналогічне діяння, в період, коли особа вважає ся підданим адміністративному покаранню.
Якщо є реальні причини несплати заборгованості, перераховуються в 114 статті сімейного кодексу, то обсяг виплат має право бути знижений або обнулений.
СК РФ, Стаття 114. Звільнення від сплати заборгованості по аліментах
1. Звільнення від сплати заборгованості по аліментах або зменшення цієї заборгованості при сплаті аліментів за угодою сторін можливо за взаємною згодою сторін, за винятком випадків сплати аліментів на неповнолітніх дітей.
2. Суд вправі за позовом особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти, звільнити його повністю або частково від сплати заборгованості по аліментах, якщо встановить, що несплата аліментів мала місце у зв'язку з хворобою цієї особи або з інших поважних причин і його матеріальне та сімейне становище не дає можливості погасити заборгованість по аліментах.
Щоб оскаржити рішення судових органів бажано підготувати повноцінну доказову основу.
Чи може наступити кримінальна відповідальність за несплату, розповість це відео:
Для підтвердження з'явилися медичних відхилень потрібно надати відповідну довідку від лікаря. Якщо низькі суми заробітної плати не дозволяють забезпечувати дітей в новій і старій сім'ї, то слід надати виписку з місця постійного проживання, дані про доходи, свідоцтва про народження дітей.
висновок
Вимога аліментні заборгованості - процес, що вимагає ретельної підготовки. Для успішного отримання грошових коштів необхідно врахувати нюанси роботи правової системи в Росії, а також підготувати пакет необхідних документів. При дотриманні всіх описаних вимог гроші будуть успішно виплачені.