Реклама
Реклама
Реклама

Ст. 119 сімейного кодексу РФ, звільнення від сплати аліментів

  1. Основні умови
  2. Оформлення вимоги для прийняття рішення
  3. Основні умови та обставини припинення виплат

Звільнення від сплати аліментів визначено у Сімейному кодексі РФ в статті 119. У цій ст. 119 СК РФ також обговорені правила зміни встановленої в судовому порядку величини аліментів для батьків. Необхідно підкреслити, що звернутися до суду має право кожна зі сторін, але тільки за такими позовами, які розглядалися в суді раніше. Звільнення від сплати аліментів визначено у Сімейному кодексі РФ в статті 119

Батьки можуть змінити умови оплати і суму аліментів

Якщо батьками було укладено угоду, то батьки, за обопільною згодою і в будь-який час, можуть змінити умови і суму оплати, або розірвати таку угоду. І тільки в разі незгоди однієї із сторін батьків, ці питання можуть бути вирішені в суді.

Основні умови

Стан матеріального становища і його поліпшення з різних причин може вплинути на раніше прийняте рішення суду. До таких змін, відповідно ст. 119 СК РФ відносяться:

  • боржник став пенсіонером;
  • боржник втратив роботу;
  • у боржника додалися нові особи-утриманці;
  • поліпшилося матеріальне або сімейне становище одержувача аліментів.

Суд може врахувати й інші фактори:

  • наявність серйозних хронічних захворювань:
  • надходження повнолітнього дитини на роботу;
  • дитина перейшов на матеріальне утримання, проживання та виховання до відповідача.

Оформлення вимоги для прийняття рішення

Стаття 119 СК РФ визначає звернення до суду, шляхом подання позовної заяви зацікавленою стороною. Позовна заява, відповідно Сімейного кодексу (дивись зразок у кінці статті), подається мировому судді Така заява повинна подаватися до суду за визначеною формою. Позовна заява зазвичай подає в суд той з подружжя, який виплачує аліменти. Зразок заповнення дивіться нижче.

Зразок заповнення дивіться нижче

Позовна заява повинна відповідати зразку

Підставою для позовної заяви може стати інформація, яка відповідно до сімейного кодексу, встановлює інший розмір аліментів. У додатку до позовної заяви додаються: другий примірник позовної заяви, довідка про сплату держмита, копія минулого рішення розгляду в світовому судді, довідка про дохід позивача, а також документальні докази для зменшення величини аліментів. Зразок складу всього переліку наводиться нижче. Ці дані використовуються і для розрахунку держмита.

Держмито розраховується відповідно до Кодексу та сплачується в необхідній сумі. Якщо держмито виплачена не в повній мірі, то справа не розглядається. Якщо розрахунок був невірний, то держмито може бути доплачена. При переплати держмита, різниця в сумі повертається. Є підстави звільнення при подачі позовної заяви від сплати держмита. Але в нашому випадку держмито повинна бути сплачена.

Суд відповідно до п. 2 ст. 119 СК РФ і позовної заяви, складеного за зразком, може відмовити у виплаті аліментів, якщо колишній позивач скоїв злочин щодо іншої сторони або негідно поводився в колишній сім'ї, що має бути підтверджено вироком суду, який повинен вступити в законну силу.

Основні умови та обставини припинення виплат

Основні умови припинення виплат вказані в ст.19 СК РФ

Звільнення від сплати аліментів, згідно п. 2 ст. 119 СК РФ, може бути достатнім для скасування виплати аліментів на дієздатних повнолітніх осіб.

Смерть однієї зі сторін тягне за собою припинення таких зобов'язань без урахування їх виникнення. Сімейний кодекс РФ в статті. 119 визначає, що дата, зазначена в свідоцтві про смерть, є такою датою.

У своїй практиці суд іноді розглядає випадки, коли платник аліментів визнаний безвісно відсутнім. В такому випадку враховуються вимоги Сімейного кодексу в статті 119 СК РФ, і приймається рішення стягувати аліменти з його майна.

Іншою підставою для скасування аліментних зобов'язань на дитину, які були обумовлені в угоді батьків, є витікання терміну виплати аліментів на дитину. У такій угоді батьків зобов'язання вказуються як на певний строк, так і безстроково.

Зразок позовної заяви про зменшення розміру аліментів

Відповідно до вимог кодексу, якщо термін дії угоди батьків для виплат на дитину підійшов до кінця, і жодна зі сторін не хоче укласти нову угоду або продовжувати термін дії колишнього, то позивач повинен звернутися до мирового суду з позовом на такого батька. Додатковими підставами для припинення виплати є:

  • підстави, прямо передбачені Сімейним кодексом;
  • порушення умов шлюбного договору батьків;
  • припинення сплати аліментів дружині на дитину, відбувається після досягнення нею повноліття;
  • Припинення сплати аліментів на дитину будуть припинені в разі її усиновлення (удочеріння).

Підставою для того щоб не продовжувати виплату аліментів колишньому позивачеві, може стати визнання судом, відповідно до Сімейного кодексу, повне відновлення працездатності. Якщо колишня дружина одружується, то це припиняє виплату дружині аліментів.

Якщо колишній чоловік-відповідач вступає в новий шлюб, то це не впливає на звільнення його від сплати аліментів на дитину, але може бути враховано в суді для зниження розміру аліментів.