- Як повернути заяву про розлучення
- Відмова від розлучення в загсі
- Відмова від розірвання відносин в будівлі суду
- Можливі причини для анулювання позову про розлучення
- Заперечення на подану заяву
- Терміни зупинки процесу
- Скасування рішення суду про розлучення
Закони РФ чітко визначають всі пункти, які стосуються укладення та розірвання шлюбу. Цими питаннями в найближчій юрисдикції займається Загс. Але не завжди можна винести рішення, з деяких спірних питань без судового процесу не обійтися. Буває так, що розірвання шлюбу вимагає скасування. Відмова від розлучення передбачає відкликання заяви з РАГСу або суду.
Як повернути заяву про розлучення
Подружжя подали клопотання на розлучення і отримали час на роздуми. Але по події деякого часу вони передумали розходитися, вважають за краще залишитися чоловіком і дружиною і забрати заяву. Які кроки їм слід зробити для збереження шлюбу? Заява про розлучення можна відкликати в двох інстанціях:
- на початковому етапі в ЗАГСі;
- після передачі його під юрисдикцію суду.
Відмова від розлучення в загсі
Заперечення «я хочу» буде недоречно. Перше, що можна зробити - це з'явитися в загс удвох, висловити заперечення «я хочу» і написати заяву про те, що вони передумали розходитися. Але причини, що спонукали їх прийняти таке рішення, доведеться озвучити. Клопотання про відмову розійтися потрапляє на розгляд РАГСом. При цьому необхідно втручання нотаріальних органів для складання договору двох сторін про припинення дії шлюборозлучного процесу. На цьому документі повинні бути підпис і мокра печатка нотаріальної контори.
Після цього, при дотриманні вищевказаних умов, загс прийме заперечення і вирішить зупинити шлюборозлучний процес або визнати позов недійсним. Підставою цього послужать нову заяву і договір, складений за допомогою нотаріуса. У загс повинні прийти двоє подружжя. Якщо один з подружжя не може або висловлює відмову в тому, щоб з'явитися в загс і забрати старий документ, написавши новий, клопотання другого чоловіка про відмову розійтися на постанову загсу не вплине.
Відмова від розірвання відносин в будівлі суду
Наступний етап для людей, які мають намір забрати шлюборозлучному заяву, звернутися в судові органи з проханням скасувати слухання або визнати їх позов недійсним. Можна подати документ - заперечення з зазначенням:
- дати, коли був підписаний шлюборозлучний позов;
- причин, за якими намір забрати шлюборозлучному клопотання, було прийнято (хочу зберегти сім'ю);
- пояснень, чому один з подружжя не з'явився в загс для того, щоб забрати прохання про розірвання сімейних уз.
За постановою суду виноситься день розгляду даного питання. Але на засіданні обов'язкова присутність обох подружжя. Вони зобов'язані пояснити суду, чому передумали розривати шлюб і подали клопотання. Після того як вислухані обидві сторони і представлені об'єктивні причини, судова комісія приймає рішення визнати бажання обох партнерів зберегти сім'ю або висловлює заперечення в збереженні сім'ї.
Більшість випадків про припинення відносин розглядає суд, так як сімей з дітьми в рази більше. Суд буде на стороні такої сім'ї на будь-якому етапі слухання: від прохання визнати шлюб недійсним до прохання скасувати попередній позов. Але заява на розірвання шлюбу або визнання його недійсним можна забрати ще до суду на підставі нового документа з формулюванням «я хочу зберегти сім'ю». Цей документ повинен містити дату складання, рішення про відмову з проханням скасувати розлучення, пояснення всіх причин, розшифровану підпис обох сторін.
Це прохання - заперечення (формулювання «я хочу, прошу скасувати розлучення») повинна бути віднесена до суду або її можна відіслати поштою. Але прохання визнати позов недійсним повинна виходити від чоловіка, який подав прохання про розлучення.
У судових інстанціях видадуть бланк з наступними реквізитами:
- тип справи, його номер;
- ф. і. о. судді, який приймає рішення з даного шлюборозлучному процесу;
- адреса судової установи;
- адреса, за якою постійно проживає подружжя.
Заповнювати його можна самому в суді або за допомогою юристів. Позивач повинен дати повну згоду з можливими наслідками в разі відмови від позову. Справа буде припинено мировою угодою. Якщо прохання подавали обидва, а потім передумали і вирішили його забрати, але один з подружжя прийти не зміг, інший член подружжя не має права забирати прохання сам.
Дана заява, прохання про зупинку слухання, зачитується під час засідання, протоколюється.
Можливі причини для анулювання позову про розлучення
Коли позивач звертається в загс або суду з проханням анулювати його прохання про розлучення, причини, зазначені в заяві можуть бути різноманітними: від «хочу знайти компроміс» до «хочу виховувати разом дітей». Закон, який намагається сприяти збереження сім'ї, особливо якщо є діти, завжди йде назустріч подібним заявам і вирішує визнати позов недійсним.
Заперечення на подану заяву
Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему - звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію:
8 800 350-13-94 - Федеральний номер
8 499 938-42-45 - Москва і Московська обл.
8 812 425-64-57 - Санкт-Петербург і Ленінградська обл.
Якщо один з подружжя, наприклад, дружина висловила заперечення «я хочу розійтися» і подала прохання на розірвання шлюбу, але чоловік не згоден з ним, йому можна висловити свою відмову у відповідному документі. У ньому слід вказати:
- дата реєстрації шлюбу;
- ф. і. о. заявника;
- ф. і. о. позивача;
- адреса проживання кожного з подружжя;
- наявність дітей до 18 років;
- обставини шлюбу;
- причини конфліктів;
- пропозиція про призначення випробувального терміну.
Дане заперечення подається на розгляд суду з двома копіями. У ньому рекомендується використовувати фрази «я хочу», «я наполягаю». Також можна вказати номери статей законів, під дію яких потрапляє та чи інша обставина, описане в запереченні. До документації слід додати оригінали та копії свідоцтва про укладення шлюбу.
Терміни зупинки процесу
Первинний строк розгляду шлюборозлучного позову становить 30 днів. Після його продовжують на термін до 90 днів згідно із законодавством. Але для подружжя, які передумали йти до кінця і мають намір забрати шлюборозлучний позов, часу досить, щоб визначитися з подальшими кроками.
Перенесення слухання можливий за заявою у виняткових випадках, наприклад, при хворобі одного з подружжя.
Скасування рішення суду про розлучення
За умови, що судове рішення все-таки було заслухано, просити про відстрочку вже немає сенсу. Після винесення рішення розійтися існує термін в десять днів на подачу касаційної скарги для оскарження рішення районного судді та апеляційної скарги, якщо рішення виніс мировий суддя. Оскарження подається через суддю, який прийняв рішення за попереднім процесу. Клопотання визнати позов недійсним повинно бути від двох подружжя, що збільшує шанси не отримати відмови. При подачі мирової угоди між обома подружжям і письмового клопотання у вигляді касаційної скарги, судове рішення може скасувати.
Останній крок в оскарженні рішення суду в шлюборозлучному справі - визнати і вказати на серйозні порушення прописаних норм ведення судового розгляду. Можливі порушення до розгляду:
- склад суду не відповідав прописаним в законодавстві вимогам;
- один з подружжя був відсутній з поважної причини (незнання про судовий процес) і може це довести;
- помилка в оформленні документів;
- заповнення документації не заявленим в процесі суддею;
- протокол засідання до нього не додається до судового рішення;
- процедура наради, провідних слухання суддів, порушена.
У десятиденний термін потрібно встигнути подати відмову в вигляді оскарження визнати позов недійсним. Якщо цей термін чоловік або дружина пропускає, і оскарження за всіма правилами не спрямоване в суди вищої інстанції, далі боротися не має сенсу. Право на подання позову в судовому порядку законодавство не позбавляє.
Неправомірну ухвалу суду повинно бути доведено. Цей процес досить складний. Але при дотриманні всіх умов розірвання шлюбу визнають недійсним. Хоча юристи не радять наполягати на цьому і укладати повторний шлюб.
Увага! У зв'язку з останніми змінами в законодавстві, юридична інформація в даній статті могла застаріти! Наш юрист може безкоштовно Вас проконсультувати - напишіть питання в формі нижче:
Які кроки їм слід зробити для збереження шлюбу?