Реклама
Реклама
Реклама

Розрахунок заборгованості по аліментах: основні методики, порядок і приклади розрахунку, законодавство

  1. Загальна інформація
  2. Федеральні судові пристави
  3. Покрокова інструкція до електронного сервісу
  4. Особисте звернення в ФССП
  5. принцип виплат
  6. принцип розрахунку
  7. доходи платника
  8. Середня заробітна плата
  9. Прожитковий мінімум в регіоні
  10. Зміни в законодавстві в 2019 році

Обов'язком батьків, згідно з нормами сімейного законодавства, є зміст і забезпечення дітей, в тому числі і в матеріальній формі. Якщо батьки не проживають спільно, то, як правило, зміст від того з батьків, який не живе з дитиною, встановлюється у вигляді аліментних виплат за домовленістю або в примусовому порядку. У разі, якщо батько ухиляється від своїх обов'язків, то за ним накопичується заборгованість.

Загальна інформація

Борги по аліментах накопичуються не тільки в тому випадку, якщо батько взагалі не допомагає дитині матеріально, а й в тому випадку, якщо виплати здійснюються в меншому обсязі, ніж встановлено в обов'язковому порядку або за домовленістю Борги по аліментах накопичуються не тільки в тому випадку, якщо батько взагалі не допомагає дитині матеріально, а й в тому випадку, якщо виплати здійснюються в меншому обсязі, ніж встановлено в обов'язковому порядку або за домовленістю. Відсутня сума збирається щомісяця в одну загальну, яка і є заборгованістю.

Законодавством передбачені заходи стягнення боргів з батьків, які ухиляються від зобов'язань. Другий же батько може самостійно розрахувати приблизну суму, яка в судовому порядку може бути витребувана в користь дитини або дітей.

Важливо! Якщо батько не подавав на аліменти, а письмова домовленість не була досягнута, то ніяка заборгованість не накопичується. При цьому законодавство дозволяє вимагати виплату на користь дитини протягом попередніх трьох років, які батько чи мати не проживали спільно з неповнолітнім.

Федеральні судові пристави

Законодавчо встановлено, що саме пристави уповноважені відстежувати всі аліментні виплати, незалежно від того, чи були вони закріплені судовим рішенням або домовленістю в письмовому вигляді Законодавчо встановлено, що саме пристави уповноважені відстежувати всі аліментні виплати, незалежно від того, чи були вони закріплені судовим рішенням або домовленістю в письмовому вигляді.

На офіційному сайті ФССП можна відстежити заборгованості людини, в тому числі і по аліментах.

Перед тим, як дізнатися борг по аліментах, необхідно визначитися, ким вони були призначені, яким судовим ділянкою. Це потрібно для того, щоб вибрати в базі саме боргові зобов'язання по виплатах дітям, а не всі наявні за людиною (наприклад, штрафи ГИБДД).

Покрокова інструкція до електронного сервісу

Покрокова інструкція до електронного сервісу

  1. На офіційному сайті ФССП необхідно ввести прізвище, ім'я та по батькові боржника, його регіон проживання.
  2. Після введення перевірочного коду відкриється база з даними по всіх боргах людини.
  3. Виконавчий лист і примітки дозволяють зорієнтуватися в тому, які суми і до чого відносяться.

База даних ФССП раніше була повністю відкритою, але після останніх змін в законодавстві ознайомитися можна тільки з деякою частиною інформації. Аліментні виплати є відкритими, тому дізнатися про борги може будь-хто, в тому числі і другий батько.

Інформація оновлюється по мірі обробки даних приставами вручну, тому може бути неактуальною або частково достовірної.

Важливо! Дані, що зберігаються у відкритій електронній базі федеральних судових приставів, не є підставою для звернення до суду для стягнення. Підставою є виконавчий лист, який можна отримати у приставів при особистому зверненні за місцем призначення виплат.

У разі якщо батько і дитина, що проживає з ним спільно, змінили місце проживання, звернутися можна за новим місцем проживання. Судові пристави зобов'язані направити запит щодо міжвідомчої каналу зв'язку в ту ділянку, який уповноважений на відстеження виконання аліментних зобов'язань.

Особисте звернення в ФССП

Судові пристави проводять розрахунок заборгованості по аліментах, тому для отримання найбільш актуальної інформації необхідно звертатися саме до них особисто Судові пристави проводять розрахунок заборгованості по аліментах, тому для отримання найбільш актуальної інформації необхідно звертатися саме до них особисто.

Судове рішення або письмовий договір про матеріальні виплати на користь дитини є підставою для звернення до приставам і отримання актуальної інформації про борги другого з батьків.

Увага! Громадянин має право скласти письмовий запит, відповідь на який прийде протягом 30 календарних днів.

Відповідь на запит - це офіційний документ, з яким можна звернутися в суд для стягнення коштів на користь неповнолітнього.

Важливо! Якщо судові пристави стягують з боржника кошти, то в якості сплати може піти на продаж його майно. Не тільки рухоме або нерухоме, а й предмети домашнього вжитку, електроніка, побутова техніка і навіть домашні тварини.

Кошти, виручені з продажу, йдуть в рахунок сплати боргу. Перерахування проводиться на рахунок іншого з батьків, який фактично виховує і утримує дитину або дітей.

принцип виплат

Якщо платником аліментів не виплачує в повному обсязі кошти - накопичується заборгованість Якщо платником аліментів не виплачує в повному обсязі кошти - накопичується заборгованість. При цьому її погашення в повному обсязі не звільняє від обов'язку виплачувати встановлені суми і далі.

У разі якщо боржник помер, його зобов'язання по сплаті переходять його спадкоємцям, а не пропадають безслідно. Тобто, вступаючи в права спадкування, громадянин або громадяни, родичі або одержувачі за заповітом, додатково набувають і обов'язок по виплаті коштів на користь неповнолітньої дитини або дітей.

Те, яким чином будуть здійснюватися перерахування, вирішує суд. Спадкоємці або другий батько має право звернутися з позовом про встановлення суми та способу виплати.

Завантажити для перегляду і друку:

Федеральний закон від 02.10.2007 №229-ФЗ про виконавче провадження

Важливо! У разі якщо судом платником аліментів визнаний безвісно відсутнім, то скупчення заборгованості припиняється. При цьому вже наявний борг у подальшому або буде переданий спадкоємцям, або самій людині при його виявленні. Якщо платником аліментів знаходиться в місцях позбавлення волі, то його зобов'язання з утримання дитини залишаються в силі.

принцип розрахунку

Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему - звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте на безкоштовну гарячу лінію:

8 800 350-13-94 - Федеральний номер

8 499 938-42-45 - Москва і Московська обл.

8 812 425-64-57 - Санкт-Петербург і Ленінградська обл.

Багато батьків задаються питанням про те, як розрахувати заборгованість по аліментах самостійно Багато батьків задаються питанням про те, як розрахувати заборгованість по аліментах самостійно.

Законодавством передбачено три основних способи:

  • виходячи з доходів платника;
  • за середньою заробітною платою в регіоні;
  • по прожитковому мінімуму в регіоні.

Перший спосіб застосовується тоді, коли батько є працездатним і працевлаштованим, має стабільний дохід і «білу» заробітну плату.

доходи платника

У разі якщо платником аліментів офіційно працює і виплати були призначені в судовому порядку в процентному співвідношенні, то відрахування провадяться, виходячи з доходу У разі якщо платником аліментів офіційно працює і виплати були призначені в судовому порядку в процентному співвідношенні, то відрахування провадяться, виходячи з доходу.

Під доходом у разі аліментів маються на увазі всі засоби, які отримує платником аліментів. У тому числі федеральні і регіональні посібники, доплати і дотації.

Так, законодавством встановлюється:

  • при аліменти на одну дитину, від заробітної плати утримується 25%;
  • на двох дітей - ⅓;
  • на трьох і більше - 50%.

Приклад. Якщо той з батьків щомісяця отримує 15 тисяч рублів, то при виплаті на:

  • одну дитину буде утримано 3750 рублів (25%);
  • на двох дітей - 5000 рублів;
  • на трьох і більше - 7500 рублів.

Якщо аліменти не виплачуються, то щомісяця ці суми накопичуються в якості боргу. Так, за рік може накопичитися на одну дитину - 45 тисяч рублів (3750 * 12 місяців), двох - 60 тисяч рублів, трьох і більше - 90 тисяч рублів.

Важливо! Якщо заробітна плата нестабільна, то виплати все одно виробляються, виходячи з фактичних сум.

Середня заробітна плата

Такий метод розрахунку застосовується в тому випадку, якщо батько не має постійного доходу або ніяк його не підтверджує офіційним шляхом, а аліменти були призначені в процентному співвідношенні Такий метод розрахунку застосовується в тому випадку, якщо батько не має постійного доходу або ніяк його не підтверджує офіційним шляхом, а аліменти були призначені в процентному співвідношенні.

Законодавство зобов'язує як дохід враховувати середній заробіток в регіоні. Наприклад, якщо він встановлений в розмірі 9000 рублів, то щомісяця на користь однієї дитини має бути відраховано 2250 рублів (25%), двох - 3000 рублів, трьох і більше - 4500 рублів.

Тобто безробітний батько ніяк не звільняється від свого обов'язку утримувати дітей.

У разі несплати встановлених сум, за ним накопичується заборгованість. Так, протягом року на одну дитину накопичується 27 тисяч рублів (2250 * 12 місяців), на двох - 36 тисяч рублів, трьох і більше - 54 тисячі рублів.

Важливо! Середня заробітна плата в регіоні може бути перерахована раз на рік.

Якщо платником аліментів виплачує кошти нестабільно, то борг накопичується тільки за пропущений період. Наприклад, за рік людина пропустила три платежу. За ним накопичується борг, виходячи з однієї суми середньої заробітної плати. Потім в наступному році людина пропускає ще два платежу. Якщо середня заробітна плата змінилася, то борг буде розрахований вже за новою сумі.

Прожитковий мінімум в регіоні

Даний спосіб застосовується в тому випадку, якщо суд встановив виплати у твердій сумі або на підставі угоди між батьками, а платником аліментів позбувся офіційного доходу Даний спосіб застосовується в тому випадку, якщо суд встановив виплати у твердій сумі або на підставі угоди між батьками, а платником аліментів позбувся офіційного доходу.

В якості основи для розрахунку застосовується встановлений в регіоні прожитковий мінімум, який змінюється і переглядається щокварталу (раз в три місяці). Наприклад, в регіоні прожитковий мінімум встановлений у розмірі 5000 рублів. Законодавство передбачає, що аліментні виплати стягуються від 1,5 розміру цієї суми - 7500 рублів.

Важливо! Заборгованість накопичується тільки за пропущений термін виплати. Наприклад, якщо батько не платив два місяці, то за ним накопичується борг в розмірі 15 тисяч рублів, три - 22,5 тисячі рублів і так далі.

Непогашена заборгованість в подальшому піддається нарахуваннях пені - 0,5% за кожен день прострочення виплати.

Зміни в законодавстві в 2019 році

Щорічно уряд отримує пропозиції щодо встановлення фіксованої суми аліментів Щорічно уряд отримує пропозиції щодо встановлення фіксованої суми аліментів.

Дані пропозиції відхиляються, оскільки простежується явна класову нерівність - найбільш забезпечені батьки легко виплатять встановлену суму (наприклад, 20 тисяч рублів), в той час як менш захищені верстви населення опиняться в «борговій ямі».

Тому істотних змін принцип розрахунку і нарахування аліментів не змінюється і залишається на розсуд судових органів, які розглядають позовні заяви, спираючись на всі наявні факти у справі.

Відео про те, як розрахувати заборгованість по аліментах.

Увага! У зв'язку з останніми змінами в законодавстві, юридична інформація в даній статті могла застаріти! Наш юрист може безкоштовно Вас проконсультувати - напишіть питання в формі нижче: