Реклама
Реклама
Реклама

Оплата штрафу ГІБДДсо знижкою 50%, за які порушення ПДР належить знижка

  1. Коли знижки немає
  2. Відео: Які штрафи можна оплатити зі знижкою 50 відсотків%
  3. Яким способом можна внести платіж?
  4. 1. Через касу Ощадбанку
  5. 2. Банкомат або термінал
  6. 3. Оплата на сайтах ГИБДД або держпослуги
  7. розстрочка
  8. Як не прострочити час надання знижки
  9. Як відновити знижку
  10. Коли ГИБДД відмовляє в клопотанні про поновлення строку

Кожна ситуація, пов'язана з порушенням діючих правил дорожнього руху, тягне за собою накладення грошового стягнення на винуватця. Однак приємним обставиною для водіїв вважається оплата штрафу зі знижкою 50 відсотків, якщо платіж буде проведений своєчасно.

Однак приємним обставиною для водіїв вважається оплата штрафу зі знижкою 50 відсотків, якщо платіж буде проведений своєчасно

Правила оплати вказують на те, що знижка поширюється на всю суму штрафу, поставлений правопорушника. Однак тут є свої винятки. І стосуються вони злісних правопорушень.

Коли знижки немає

Закон про сплату штрафів зі знижкою вніс зміни до статті 32.2 адміністративного кодексу. Однак діє пільгова оплата штрафу при виконанні двох важливих пунктів:

  1. Платіж повинен бути внесений не пізніш 20 календарних днів з моменту оформлення постанови про накладення стягнення.
  2. При платежі по штрафу, виписаного за порушення ПДР і не підпадає в список виключень.

Винятки: Знижка на оплату штрафу 50 відсотків не поширюється на такі види порушень ПДР:

  1. Повторна їзда на автомобілі, не пройшов встановлену законом процедуру реєстрації в ДАІ;
  2. Пересування за кермом автомобіля в стані алкогольного сп'яніння, так само як і передача керма громадянину в нетверезому стані;
  3. Повторне перевищення швидкості на 40 км / год і більше;
  4. Повторне ігнорування заборонного світлофорного сигналу або забороняють жестів інспектора на дорозі;
  5. Повторне перетин розмітки, що розділяє смуги потоків автотранспорту в тому місці, де це заборонено. Повторне пересування на автомобілі по дорозі з одностороннім рухом автомобільного потоку в зустрічному напрямку;
  6. Звершення ДТП, в результаті якого потерпілий отримав розлад здоров'я тяжкого ступеня ;
  7. Ігнорування вимоги проходження огляду або розпивання спиртного після ДТП і до моменту прибуття наряду ДПС.

Знижка не працює в тих ситуаціях, коли водієві надано право вносити платежі частинами, тобто в розстрочку.

Знижка в 50 відсотків діє на такі штрафи, які не вказані в наведеному списку і таблиці штрафів ГИБДД .

Відео: Які штрафи можна оплатити зі знижкою 50 відсотків%

Терміни дії знижки

На законодавчому рівні час дії знижки при платежі за штрафне постанову регулюється в статті 32.2 КоАП. Частина статті No1.3 вказує на те, що знижка на оплату штрафів ГИБДД діє протягом 20 календарних днів з того дня, як було оформлено постанову. У цей період водій може розраховувати на пільговий період оплати штрафу.

Щоб не заплутатися з днем ​​винесення рішення, ця дата проставляється в лівому кутку постанови.

Яким способом можна внести платіж?

Якщо правопорушення не потрапляє в список ситуацій, на які знижка не діє, тоді автомобіліст зможе заощадити на платежі. Щоб оплатити половину штрафу ГИБДД буде потрібно не прострочити час оплати і підібрати один з варіантів розрахунку.

1. Через касу Ощадбанку

Через касу Ощадбанку

Такий варіант передбачає особисте відвідування будь-якого відділення Ощадбанку. Не забудьте взяти з собою постанову або протокол, паспорт і гроші на оплату. Документи слід передати операционисту, який ознайомиться з реквізитами і внесе гроші в рахунок ліквідації заборгованості по штрафний квитанції. Порядок оплати буде підтверджений квитанцією, яку необхідно зберегти для уникнення непорозумінь.

2. Банкомат або термінал

Банкомат або термінал

Можна оплатити половину штрафу в терміналі або банкоматі. Внести оплату можна навіть під час походу по магазинах або при відвідуванні відділення ГИБДД. Саме тут знаходяться термінали, які не беруть комісії за оплату штрафів.

Щоб здійснити платіж, громадянину потрібно відшукати в системі терміналу розділ «Оплатити штраф». Система видасть список відділень ГИБДД. У цьому переліку необхідно вибрати той відділ, на розрахунковий рахунок якого надійдуть кошти за заборгованістю. Для коректної оплати введіть відомості паспорта, реквізити адміністративного постанови, оформленого щодо правопорушника. Далі внесіть готівку або оплатити штраф зі знижкою за допомогою банківської карти.

Коли дострокове погашення проводиться у відділенні ГИБДД і у людини виникають труднощі з послідовністю дій, можна попросити допомоги у знаходяться в будівлі автоінспекторів.

3. Оплата на сайтах ГИБДД або держпослуги

Оплата на сайтах ГИБДД або держпослуги

Третій варіант оплати - інтернет. Такі дії найпростіші і зручні, тому що для платежу людині навіть не доведеться виходити на вулицю.

Для оплати зайдіть на один із зазначених сайтів і виберіть розділ «Перевірка штрафів». Введіть в інформацію про водійському посвідченні і свідоцтві про державну реєстрацію, натисніть кнопку «Запросити перевірку». Ресурс автоматично покаже всі значаться за громадянином неоплачені штрафи. Внесіть оплату за заборгованістю банківською картою або електронними грошима.

При відсутності посвідчення водія на момент оплати знайти штрафи в системі можна за реєстраційним номером машини або номеру протоколу.

розстрочка

Якщо матеріальне становище не дозволяє порушнику ПДР вчасно внести гроші по штрафу, то на підставі першої і другої частини статті 31.5 КоАП така людина може претендувати на:

  • розстрочку платежу, на термін до трьох місяців;
  • відстрочку платежу, термін якої дорівнює одному місяцю.

Рішення про можливість надати громадянину відстрочку або розстрочку приймається судом або посадовою особою, який виніс постанову про накладення стягнення. Складне матеріальне становище є причиною для розстрочки оплати, тобто внесення суми рівними частками протягом трьох місяців. Інші обставини, які вплинули на невиконання громадянином зобов'язань по оплаті стягнення у відведений час, можуть стати причиною для відстрочки.

Надання відстрочки або розстрочки знімає з людини пільги при оплаті штрафів ГИБДД навіть на штрафи, на які поширюється це положення адміністративного кодексу.

Як не прострочити час надання знижки

Як не прострочити час надання знижки

Для отримання своєчасної інформації про накладення стягнення можна підключити спеціальний оповіщення, яке буде надсилати дані в автоматичному режимі на адресу електронної пошти, або в СМС-повідомленнях.

Як відновити знижку

Найчастіше автомобілісти стикалися з проблемою того, що термін оплати штрафу ГИБДД зі знижкою закінчився через погану роботи поштової служби. В кінці 2018 року був підписаний федеральний закон, який вніс до статті 32.2 КоАП наступні рядки:

Якщо копія постанови про притягнення громадянина до адміністративної відповідальності, відправлена ​​рекомендованим листом, прийшла на вказану адресу після закінчення 20-денного терміну з моменту винесення самої постанови, знижка 50 відсотків може бути відновлена ​​суддею, органом або посадовою особою, який виніс постанову. Для цього необхідно клопотання громадянина, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Коли ГИБДД відмовляє в клопотанні про поновлення строку

Це доповнення до адміністративного кодексу має порадувати автовласників. Однак, як і у всіх інших законодавчих актах, новий закон не позбавлений «підводних каменів». Найчастіше відмова по відновленню термінів аргументується датою на штампі, проставлених на повідомленні або замовний листі.

Автоінспектори, отримавши заяву на продовження терміну, роблять запит до поштової служби. Співробітники пошти передадуть в ГИБДД інформацію про те, що повідомлення було доставлено в призначені терміни. Грунтується така відповідь пошти на регламенті з доставки кореспонденції, і порушувати такі правила не можна. Підсумком стане те, що автовласник сам прострочив виділений час на оплату штрафу зі знижкою і ГИБДД з легкої совістю винесе відмову у відновленні термінів. Доводити неотримання листа з постановою доведеться в судовому порядку. Природно, простіше для автомобіліста заплатити штраф в повному розмірі, ніж вести судові розгляди.

Водій, який притягається до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху повинен пам'ятати, що в разі, коли крайній день надання пільги на оплату потрапляє на вихідний, тоді він автоматично переноситься на перші робочі добу.

Якщо автомобіліст отримав відразу кілька постанов, то оплачуються вони окремо, навіть якщо на все поширюється знижка за порушення ПДР. Важливо просити квитанцію про оплату або обов'язково чекати чек при оплаті в терміналі, тому що іноді система дає збій і платіж може не надійти на розрахунковий рахунок ГИБДД. В такому випадку підтвердження платежу на папері дозволить позбутися від зайвої нервування.

Яким способом можна внести платіж?