- Причини для заперечення, за якими можна назавжди звільнитися від зобов'язань по аліментах
- Як оформити заперечення на позовну заяву
- Види апеляцій на аліментні зобов'язання
Судові суперечки за призначенням аліментних зобов'язань умовно поділяють на два види: в зв'язку з безпосереднім призначенням і розміром аліментів.
Обидва питання вирішуються в судовому порядку. Їх регламентує 129-а стаття Цивільно-процесуального кодексу Російської Федерації.
Щоб суд прийняв апеляцію про стягнення аліментів, потрібно мати серйозні причини для цього. Важливо підтвердити їх документально, інакше судове рішення, буде прийнято не на вашу користь.
До обставин, за якими приймається заперечення на позовну заяву про стягнення аліментів, відносяться наступні.
- Матеріальні труднощі. У разі якщо фінансовий добробут платника погіршився настільки, що він не може далі виплачувати необхідну суму щомісяця, то в судовому порядку розміру аліментів може бути переглянутий. Це абсолютно законно. Більш того, в цьому зацікавлені обидві сторони, адже інакше позивач може зовсім втратити допомоги.
- Якщо один із законних представників дитини не виконує свої батьківські обов'язки.
- Якщо один з батьків виявився непрацездатний, оскільки скоїв кримінальний злочин, вживає наркотичні речовини або спиртні напої.
- Нетривалий шлюб, який тривав менше п'яти років. При цьому враховується вік подружжя та інші обставини.
- Аморальна поведінка батьків, що одержує аліменти на дітей.
- Поява неповнолітньої дитини у батьків виплачує грошові кошти.
Ці підстави можуть і не бути достатніми для зміни судового наказу. У першому і останньому випадку буде проведено коригування розміру аліментів. Решта причин вважаються досить вагомими для повного звільнення від аліментних зобов'язань.
Причини для заперечення, за якими можна назавжди звільнитися від зобов'язань по аліментах
- Смерть одного із законних представників дитини.
- Досягнення 18-річного віку дитини або отримання ним матеріальної незалежності до настання повноліття.
- Порушення закону, вчинене позивачем проти відповідача або дітей.
- Порушення інших умов, якщо такі були обумовлені в угоді про виплату аліментів.
Для скасування щомісячної виплати аліментних зобов'язань на дітей можуть бути використані тільки ці причини, інші судом не буде визнано достатніми. Щоб законно звільнитися від виконання аліментних зобов'язань, відповідачу необхідно подати апеляцію, в якій вказати підставу, за якою він має право звільнитися від щомісячних виплат. До підстав для повного скасування виплат по аліментах у твердій сумі не відносяться:
- новий шлюб платника, поява у нього інших дітей;
- інвалідність відповідача, незалежно від групи і причин виникнення;
- втрата їм роботи.
Як оформити заперечення на позовну заяву
Щомісячні платежі на користь позивача призначає суд, який проводиться через подану позовну заяву. У разі якщо відповідач не згоден з пропонованим розміром аліментів на дитину або має заперечення з приводу інших процесуальних нюансів, які виникли під час проходження процедури, він може подати заяву про відхилення позовної заяви.
Розмір аліментів на дитину розраховується як в процентному відношенні до заробітної плати, так і в твердій грошовій сумі, постійної незалежно від зміни доходів.
Види апеляцій на аліментні зобов'язання
- Процесуальне - коли відповідач висловлює свою незгоду з процедурою, при якій подавалося позовну заяву і що містяться в ньому положення. У ньому може бути висунуте звинувачення позивача в незаконності його дій, нехтуванні ходом процедури оформлення позову. Також відповідач може поставити під сумнів справжність документальних підтверджень позивача і правдивість з боку свідків.
- Пояснювальна. У ньому платник може заперечити проти зазначених в заяві вимог, надати свою точку зору і ознайомити судові органи з доказами, які виступають на захист його інтересів і інтересів його дітей. Може бути висунуто в письмовій або усній формі.
- Фінансове. Містить заяву на скасування аліментних зобов'язань або на зміну їх розміру з причини фінансових труднощів платника.
Апеляція судового наказу про аліментних зобов'язаннях
Якщо рішення про грошові виплати вже вступило в силу, то ви можете оскаржити її у відповідності з законом.
Існує два варіанти оскарження прийнятого судом рішення.
- Апеляційне оскарження. Можна висунути протягом 30-ти днів, після закінчення судового процесу. Якщо постанова приймалася в світовому суді, то оскаржити його можна на міському чи районному рівні, або ж світовим, але направити заперечення до вищестоящих органів.
- Касаційна скарга. Цей вид заперечення подають і по закінченні місяця після проходження судового процесу. Важливо, щоб після набрання рішенням законної сили минуло не більше півроку.
Така апеляція розглядається судовою колегією, яка постарається з'ясувати, наскільки правомірно винесене своє право грошової вимоги і як дотримуються інтереси обох сторін.
Якщо після судового рішення пройшло більше 7-ми місяців, то оскаржити його не вийде.
Апеляція на аліментні зобов'язання, що пред'являються в твердій грошовій сумі
Рішення у справі може бути прийнято без слухання, якщо позивач збере необхідні документальні свідчення. Закон, що вступив в законну силу наказ можна опротестувати не більше ніж через 10 днів. Тоді буде зібрано засідання, на якому кожна зі сторін зможе висловити точку зору.
Складаючи апеляцію на наказ про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі або коригування щомісячних платежів, потрібно вказати наступні факти.
- Повне найменування судового органу, який виніс постанову.
- Дані заявника.
- Номер постанови і основну інформацію про рішення, щодо стягнення аліментів на дитину.
- Причини незгоди з прийнятим судом рішенням.
- Докази, що підтверджують вашу точку зору.
- Пропозиції, щодо зміни розміру аліментів на дитину або скасування прийнятого рішення або окремих граф.
Час для подачі спростування буває продовжено, якщо у платника були поважні причини або рішення з незалежних від неї обставин не дійшла до одержувача.
Вирушаючи на судове засідання, необхідно взяти з собою копії паспорта та наказу, документи, які можуть послужити доказом вашої правоти.
Найчастіше на судовому засіданні змінюється сума щомісячних виплат, аліментні зобов'язання на дитину скасовуються дуже рідко, лише по найвагомішим причин.