Реклама
Реклама
Реклама

Фіксовані аліменти - що це таке, в 2019 році, грошова сума, на дитину, позовну заяву, виплата, судова практика, зразок, документи

  1. У яких випадках можна
  2. встановлені правила
  3. Від чого залежить сума
  4. Як оформити фіксовані аліменти
  5. Перелік документів
  6. Позовну заяву
  7. порядок виплат
  8. Звернення до суду
  9. Мирова угода на дитину

Якщо подружжя не змогло досягти взаємної угоди, суд має право визначити виплату фіксованих аліментів в твердій грошовій сумі , Яка повинна переводитися одержувачу щомісяця.

У процесі визначення цієї суми судом враховується сімейний і матеріальний стан обох сторін, а також інтереси кожної з них. Головною ж особливістю таких аліментів є те, що незалежно від заробітку платника він повинен буде перераховувати фіксовані аліменти, так як в противному випадку у нього буде постійно накопичуватися заборгованість .

При цьому краще заздалегідь дізнатися, які норми в цьому питанні встановлюються законодавством в 2019 році, і яка передбачена мінімальна грошова сума .

У яких випадках можна

суд розглядає позовну заяву з проханням визначення аліментів у твердій грошовій сумі тільки в тому випадку, якщо раніше сторони не змогли самостійно домовитися і скласти угоду про сплату змісту.

Серед основних причин, які передбачаються для визначення фіксованих аліментів, варто виділити:

  • відсутність стабільного прибутку у громадянина;
  • потенційний платник повністю або частково отримує свій дохід в іноземній валюті або в натуральній формі;
  • боржник не має ніяких офіційних доходів;
  • виділення виплат у вигляді певного відсотка від заробітку громадянина є прямим порушенням інтересів дитини.

Відповідно до чинного законодавства грошові суми можна стягнути з колишнього чоловіка не тільки з метою забезпечення неповнолітнього.

Також варто відзначити, що фіксована сума аліментів може встановлюватися і в наступних ситуаціях:

  • необхідність утримання непрацездатних людей, що досягли повнолітнього віку;
  • зміст колишнього подружжя, які доглядають за спільними дітьми, яким ще не виповнилося три роки, або ж дітьми-інвалідами ;
  • непрацездатних батьків;
  • колишньої дружини в разі, якщо вона вагітна .

встановлені правила

Визначення фіксованих аліментів має певні труднощі, тому що цінність фінансів регулярно змінюється, і та сума, яка була призначена на утримання дитини в його п'ятирічному віці, може бути вже просто мізерною до моменту його повноліття. У зв'язку з цим, щоб не проводити регулярно повторні судові засідання, була введена спеціальна можливість індексації.

У переважній більшості випадків такі заяви достатньо подати в одному позові, але при цьому найкраще вказати посилання на 83 і 117 статті Сімейного кодексу, а всі вимоги оформляти у вигляді єдиного списку. Таким чином, в першому пункті вказується прохання про призначення аліментів, в той час як у другому прописується використовуваний порядок індексації .

Від чого залежить сума

Відповідно до норм чинного законодавства фіксуються аліменти можуть бути нижче прожиткового мінімуму, що, зокрема, підтверджується нормами вже згаданих вище 83 і 117 статей сімейного кодексу .

Для збільшення вже встановленої суми аліментів зацікавленій особі доведеться надати чималий перелік документів, що підтверджують наявність у відповідача додаткового матеріального заробітку або ж факт безпосереднього приховування злочину з його боку.

Стаття 83. Стягнення аліментів на неповнолітніх дітей у твердій грошовій сумі

Стаття 117. Індексація аліментів

Суд намагається завжди вибрати таке рішення, яке буде повністю задовольняти права спільну дитину подружжя, в зв'язку з чим будь-які конфліктні ситуації їм вирішуються в його користь. Чим більше ж позивачеві вдасться надати доказів того, що йому потрібне збільшення суми аліментів з тієї чи іншої причини, тим більше у нього буде шансів на винесення позитивного рішення.

Чим більше ж позивачеві вдасться надати доказів того, що йому потрібне збільшення суми аліментів з тієї чи іншої причини, тим більше у нього буде шансів на винесення позитивного рішення


Для визначення мінімальної суми аліментів суд для початку проводить ретельний аналіз будь-яких джерел доходу, наявних у відповідача, але якщо ж його реальне матеріальне становище, на думку позивача, є набагато більш задовільним, хоч цього і не вдасться довести, то в такому випадку суд призначить мінімальні фіксовані аліменти з вимогою їх щомісячної виплати

Як оформити фіксовані аліменти

Для того, щоб оформити виплату аліментів у твердій грошовій сумі, потрібно для початку ознайомитися з чинним законодавством і підготуватися до цілого ряду процедур.

Перелік документів

При оформленні позовної заяви на фіксовані аліменти зацікавлена сторона повинна буде надати суду наступний пакет документів:

  • позовну заяву, складену в повній відповідності з вимогами законодавства;
  • свідоцтво про народження, отримане на кожного з дітей, для яких потрібно виплата аліментів;
  • документ, що підтверджує наявність шлюбу або завершення шлюборозлучного процесу;
  • цивільний паспорт заявника;
  • довідки про доходи заявника та відповідача по даній справі;
  • довідка, що підтверджує спільне проживання позивача разом з дітьми;
  • документи, що підтверджують певну суму фінансових витрат з боку позивача для забезпечення матеріальних потреб дитини.

Крім усього іншого, не варто забувати про те, що при вимозі фіксованої суми аліментів суду потрібно буде в обов'язковому порядку надати відповідні докази, що підтверджують можливість відповідача виплачувати щомісячно зазначену суму, так як суд не братиме до уваги прості слова позивача про те, що потенційний платник має високий рівень доходу. Якщо ж немає можливості отримати потрібну документацію, можна запросити на судовий розгляд незалежних свідків.

Позовну заяву

В процесі оформлення позовної заяви для початку варто оформити його «шапочку», в якій вказується найменування того судового органу, куди буде подаватися дану заяву. По центру же вказується, в чому полягає суть складеного позовної заяви.

Після цього стандартним текстом з вирівнюванням вказується основний текст, в якому:

  • викладається загальна ситуація зі згадуванням того, що на матеріальне забезпечення позивача знаходяться діти, в той час як другий батько жодним чином їх не містить;
  • обґрунтовується використання 83 статті Сімейного кодексу по відношенню до ситуації, що розглядається;
  • обґрунтовуються зазначені витрати, необхідні для повноцінного утримання дитини, і зокрема, потрібно вказати, яка кількість коштів позивач може виділяти самостійно;
  • вказується сума прожиткового мінімуму, встановлену для дітей в даному регіоні;
  • вказується точного розміру щомісячних виплат, які позивач хоче отримувати (вказується в абсолютному вираженні або ж у вигляді відсотка від прожиткового мінімуму);
  • викладається перелік вимог з відповідними посиланнями на законодавство і точними формулюваннями;
  • вказується перелік документів, які подаються разом з позовною заявою.

Завантажити позовну заяву про стягнення аліментів на двох дітей у твердій сумі

Позовна заява про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі на дитину

Після цього вказується дата оформлення заяви і підпис позивача, внаслідок чого документ відправляється за місцем проживання відповідача. Державне мито при подачі таких заяв може не виплачуватися.

порядок виплат

Зацікавленою стороною в справі виступає не тільки одержувач аліментів, а й сам платник, якщо на це є відповідні підстави. Після розгляду документів, наданих обома сторонами, суд може прийняти рішення про те, щоб нарахувати аліменти в твердій грошовій формі або певному частковому відношенні, а також у вигляді фіксованої суми частково.

При цьому, якщо встановлюються фіксовані аліменти, їх суми повинно бути досить для забезпечення дитині гідних умов життя. Дана сума встановлюється відповідно до прожиткового мінімуму, встановленого для конкретного регіону.

Варто відзначити, що в різних регіонах Росії на сьогоднішній день встановлюються різні прожиткові мінімуми, в зв'язку з чим при розрахунку фіксованих аліментів суд завжди повинен використовувати індивідуальний підхід з урахуванням сімейного та матеріального становища обох сторін. При цьому сума виплат, яка буде визначена судом, не є постійною величиною, і її розміри будуть зміняться в разі підвищення цін.

Виплата фіксованих аліментів здійснюється до того моменту, як дитина не досягне повноліття. Якщо протягом цього проміжку часу у платника зміниться сімейний стан або ж будуть скорочені його доходи, то в такому випадку, грунтуючись на пункті 1 статті 119 Сімейного кодексу, у нього є право подати заяву до суду з вимогою про зміну суми аліментів.

Якщо перестати виплачувати аліменти без проведення судового розгляду, то в такому випадку платник просто накопичить у себе істотну заборгованість, яка повинна бути погашена при першій нагоді, а в разі регулярного відмови від оплати заборгованості на майно платника накладається арешт або стягнення

Звернення до суду

Якщо зацікавлена ​​сторона має певні сумніви щодо реального заробітку платника або якісь підстави для визначення аліментів у твердій грошовій сумі, йому потрібно буде зібрати відповідні докази, що обгрунтовують законність висунутих вимог до суду. При цьому варто відзначити той факт, що позовну заяву, в якому буде значитися прохання визначити аліменти в твердій грошовій сумі, може подаватися також в процесі реалізації вже прийнятого судового рішення.

Дана можливість передбачається, якщо в процесі судового розгляду не вдасться знайти доходи боржника або положення сторін істотно зміниться. Подавати позовну заяву потрібно мировому судді певної ділянки.

До заяви потрібно обов'язково додати копії всіх необхідних паперів, що підтверджують зазначену в заяві інформацію. Судова практика показує, що в подальшому суд повинен буде призначити фіксований зміст, враховуючи інтереси дитини, так як згодом розлучення він не повинен постраждати і втратити якісь матеріальні блага, на які має право розраховувати.

Крім цього, не варто забувати про те, що до уваги можуть прийматися тільки витрати на дитину, так як сам чоловік не має права вимагати матеріального забезпечення для себе за винятком декількох випадків, передбачених чинним законодавством.

Всі витрати, які потрібні для забезпечення дитини, повинні підтверджуватися документально, так як головною вимогою в даному випадку є дотримання інтересів неповнолітньої особи. У процесі визначення розміру виплат суд повинен враховувати прибутковість кожного з подружжя, а також наявність будь-яких інших зобов'язань у кожного з них.

Мирова угода на дитину

Якщо батьки згодні з тим, що один з них повинен виплачувати аліменти у вигляді певної грошової суми, вони можуть укласти між собою договір. Такий документ складається в письмовому вигляді і в обов'язковому порядку завіряється нотаріальної підписом, в подальшому ототожнюючи з виконавчими документами. Варто відзначити, що в разі порушення будь-якого з перерахованих умов в силу вступає стаття 163 Цивільного кодексу, і договір визнається недійсним.

Варто відзначити, що при засвідченні документів у нотаріуса потрібно буде заплатити не тільки встановлену державне мито, але ще і загальну ціну проведених технічних робіт. У переважній більшості випадків текст документа повністю складається самим нотаріусом, але при наявності спільного побажання оформлення документа можна передоручити професійного юриста, який спеціалізується на особливостях сімейного законодавства.

Оформляти договір потрібно в абсолютно вільної письмовій формі, але при цьому в обов'язковому порядку в ньому має бути присутня певна інформація, яка була вказана вище. При цьому оформляти угоду можна практично на будь-якій стадії судового процесу, і в подальшому стягувач може разом з цим документом в будь-який момент звернутися до судових приставів з вимогою про стягнення виплат з доходів або просто з вказівкою на те, що тепер друга сторона договору буде виплачувати аліменти відповідно до умов складеного угоди.

Аліменти на батьків з дітей Аліменти на батьків з дітей

можуть стягуватися в разі, якщо вони повнолітні і працездатні.

Як нараховуються аліменти якщо батько індивідуальний підприємець - читайте в цієї статті .

Наші фахівці допоможуть вам дізнатися як зменшити розмір аліментів ось тут .