Реклама
Реклама
Реклама

Дізнатися заборгованість по аліментах на прізвище

  1. Як дізнатися заборгованість по аліментах, знаючи прізвище:
  2. Перевірка заборгованості на Єдиному порталі державних послуг
  3. Розрахунок суми заборгованості
  4. Порядок дій одержувача аліментів
  5. Відповідальність за несплату аліментів
  6. Можливість звільнення від аліментних заборгованості

Суму боргу по аліментах можна дізнатися на сайті судових приставів. Цей легкий і безкоштовний спосіб підійде тим, хто з яких-небудь причин деякий час не виконував свої батьківські обов'язки. Причому в цю категорію потрапляють не тільки недобросовісні неплатники, а й особи, тимчасово втратили працездатність або втратили роботу. Подивитися заборгованість по аліментах має право і одержувач. Цю можливість йому також надасть Інформаційна база даних служби судових приставів Суму боргу по аліментах можна дізнатися на сайті судових приставів

Банк даних, до якого можна отримати доступ за допомогою офіційного сайту служби, має відомості по виконавчих проваджень, що знаходяться в роботі органів стягнення. Інформаційний ресурс пропонує перевірити заборгованість по аліментах на підставі двох критеріїв:

  1. Прізвище аліментщика.
  2. Номер (буквено-цифрова послідовність) виконавчого провадження.

Як дізнатися заборгованість по аліментах, знаючи прізвище:

  1. На сайті ФССП вкажіть ваше географічне місце розташування.
  2. Перейдіть у вкладку «Інформаційні системи» і натисніть «Банк даних виконавчих проваджень».
  3. Далі виберіть «пошук по фіз. особам », а в форму, що з'явилася внесіть інформацію про боржника (ПІБ та дату народження).
  4. Натисніть «пошук», після чого ознайомтеся з сумою заборгованості.

Пошук суми заборгованості другим способом також вимагає здійснення перших 3-х дій, тільки потім вибираємо пошук не по фіз. особам, а за номером виконавчого провадження. У банку даних служби додатково по кожному виконавчого провадження міститися відомості про співробітників, задіяних в роботі над даними виробництвами. За допомогою цих контактів можна зв'язатися зі службою технічної для отримання подробиць

Дізнатися заборгованість по аліментах з стільникового телефону можна після установки призначеного для цього додатка «ФССП». Інша програма - «Банк даних виконавчих проваджень», є для користувачів соц. мереж «Одноклассники» і «ВК». Підписка на повідомлення від додатків дозволяє своєчасно відстежувати всю інформацію про погашення боргу позовів про аліменти виплат. Дізнатися заборгованість по аліментах з стільникового телефону можна після установки призначеного для цього додатка «ФССП» до змісту ↑

Перевірка заборгованості на Єдиному порталі державних послуг

Ще один інтернет-сервіс, що дозволяє перевірити заборгованість по аліментах - сайт держпослуги.

Для отримання відомостей потрібно зробити ряд дій:

  1. Пройти процедуру реєстрації з обов'язковим підтвердженням особи та увійти в систему.
  2. В каталозі вибрати «Органи влади».
  3. Клікнути на банер Федеральної служби судових приставів.
  4. У вікні, вибрати послугу з інформування про судову заборгованості.
  5. Вивчити інформацію для довідки і натиснути «Отримати послугу».

Сайт держпослуги у своєму розпорядженні можливості перевірки боргу позовів про аліменти виплат на підставі персональних даних боржника або номера квитанції. Портал має повний доступом до базі федеральної служби судових приставів і безкоштовно надає відомості про суму заборгованості на основі регулярно оновлюваних даних виконавчих проваджень.

В результаті відкривається таблиця з такими графами:

  • ПІБ боржника;
  • дані виконавчого провадження;
  • інформація про заснування закладу виробництва;
  • сума заборгованості;
  • контактний телефон виконавця служби судових приставів.

Останній пункт особливо важливий, тому що банк даних представляє інформацію тільки про загальний розмір боргу, без його поділу по місяцях або окремого вказівки величини нарахованих відсотків. Дізнатися ці подробиці можна у співробітника органів стягнення.

.В особистому кабінеті сайту налаштовується автоматичне отримання повідомлень про зміни розміру вашого боргу. Перевірити суму заборгованості можна і через мобільний додаток «держпослуги».

Також ви можете подивитися відео-огляд, в якому висвітлюється тема

до змісту ↑

Розрахунок суми заборгованості

Розмір боргу позовів про аліменти виплат розраховують фахівці служби судових приставів. Відбувається це на підставі ст. 113 Сімейного кодексу РФ і ст. 102 ФЗ «Про виконавче провадження». Як платнику, так і приймаючій стороні буде корисно розібратися в способах визначення розміру боргу, щоб при необхідності оскаржити його в суді.

Підставою для початку процедури розрахунку суми заборгованості є рішення суду про стягнення виплат з батька дитини, або укладення сторонами добровільного угоди.

Законодавчо встановлено 3 способи визначення розміру боргу:

  1. на підставі прожиткового мінімуму;
  2. на підставі середнього значення оплати праці в Росії;
  3. на підставі підтверджених доходів боржника.

Перший спосіб передбачає установку виплат кратно величиною прожиткового мінімуму, прийнятого конкретним регіоном. Наприклад, це може бути 1,5 прожиткових мінімуми. Тобто, якщо в Москві прожитковий мінімум на початок 2017 року склав 15092 руб., То величина виплати буде дорівнювати 22638 руб. Так як цей показник змінюється щоквартально, після розрахунку передбачається щомісячна індексація виплат.

Другий спосіб використовується при відсутності документів, що підтверджують доходи платника, або коли він їх зовсім не має. Тоді в якості бази для розрахунку використовується розмір середньої оплати праці в країні, який множиться на встановлену судовими органами або угодою сторін частку виплат.

Третій спосіб застосовується при наявності офіційно підтверджених доходів платника. Із загальної суми доходів віднімається прибутковий податок, а частина, що залишилася множиться на встановлену частку виплат.

При будь-якому способі розрахунку загальна сума заборгованості визначається шляхом множення величини аліментні виплати на число місяців, в які оплата не проводилася. Максимальний розрахунковий період може включати тільки попередні 3 роки. Виняток становить доведений в суді факт ухилення платника від виконання своїх батьківських обов'язків.

Одержувачу потрібно мати на увазі, що наявність судового рішення або угоди сторін, не є гарантією беззаперечного виконання обов'язків платником. У разі ухилення колишнього чоловіка від аліментів або часткової їх несплати, жінка повинна зробити ряд дій з метою здобуття законодавчого захисту прав своєї дитини.

до змісту ↑

Порядок дій одержувача аліментів

Щоб стягнути суму заборгованості з платника аліментів, необхідно звернутися до співробітника органів стягнення, яким доручено ведення виконавчого провадження. Останній зобов'язаний розрахувати величину боргу, після чого застосувати по відношенню до боржника заходи стягнення.

Якщо діяльність пристава не принесла бажаного ефекту, одержувачу потрібно направити позов про стягнення боргу мировому судді. До позову обов'язково додається розрахунок, зроблений співробітником служби. Додатково можна направити клопотання про забезпечення позову, яка передбачає арешт матеріального майна боржника, або обмеження його прав.

На підставі рішення судових органів видається виконавчий лист, що направляється в службу судових приставів. Якщо після цього платник не погасить борг, одержувач має право подати заяву в поліцію, після чого мова буде йти вже про кримінальне покарання.

до змісту ↑ до змісту ↑

Відповідальність за несплату аліментів

До боржників застосовується 3 види заходів покарання:

  1. Цивільні, що виражаються нарахуванням неустойки.
  2. Адміністративні, які передбачають стягнення штрафу, арешт майна, заморозку банківських рахунків. Це робота судових приставів.
  3. Кримінальні, що застосовуються при ухиленні від виплат або надання неправдивої інформації про доходи. Покарання при цьому передбачає позбавлення волі на строк до 1 року.
до змісту ↑

Можливість звільнення від аліментних заборгованості

У ряді випадків платник має законне право на звільнення від обов'язку матеріального утримання дитини. Підстави для цього встановлюються статтею 114 Сімейного кодексу РФ. До них відноситься:

  • серйозна хвороба платника;
  • складне матеріальне становище, перешкоджала здійсненню виплат.

Сімейним кодексом передбачається повна і часткова свобода від здійснення виплат. При цьому судовим органам боржник представляє докази відсутності можливості виконувати свої обов'язки. Це може бути висновок медичної організації про критичний стан здоров'я боржника, або наявності у нього інвалідності. Матеріальне становище приймається до уваги тільки тоді, коли сума доходу, що залишається після здійснення виплат, менше встановленого прожиткового мінімуму. У судовій практиці також зустрічаються приклади звільнення чоловіків від обов'язку утримувати дитину через тюремного ув'язнення, призову в армію, хвороби іншого утриманці і отримання збитків від стихійного лиха.

Не важливо, ким ви є - боржником або одержувачем, можливість перевірити заборгованість по аліментах корисна для обох сторін. За допомогою банку даних служби судових приставів можна отримати інформацію, маючи в своєму розпорядженні тільки ПІБ аліментщика. На даний момент цей спосіб є найпростішим і зручним, тому що не передбачає проходження складної процедури реєстрації та вимагає мінімального кількість вхідних даних.