Реклама
Реклама
Реклама

Аліменти на дитину інваліда до і після 18 років

  1. Коли стягуються аліменти на дитину-інваліда
  2. Хто може подати на аліменти для дитини-інваліда?
  3. Розмір аліментів на дитину інваліда
  4. Як стягнути аліменти на дитину-інваліда: порядок, умови
  5. Позовна заява про стягнення аліментів на дитину-інваліда
  6. держмито
  7. Документи до позову
  8. Аліменти на дитину-інваліда: що буде після рішення?
  9. Судова практика: аліменти на дитину-інваліда
  10. потрібен юрист

80 переглядів

Законодавство Росії цілком і повністю знаходиться на стороні захисту прав материнства і дитинства. Це стосується як положень закону, так і норм судової практики при призначенні аліментів. За положенням Сімейного кодексу батьки зобов'язані довічно утримувати своїх дітей-інвалідів навіть після досягнення нею повноліття. Ромі того, аліменти на дитину-інваліда - це єдиний вид аліментів на повнолітнього дитини .

Тому очевидно, що будь-якому батькові буде поставлено в обов'язок утримувати свою дитину-інваліда, якщо справа дійде до судового стягнення. У деяких випадках цей обов'язок може стати довічною.

Коли стягуються аліменти на дитину-інваліда

Порядок стягнення коштів на дитину-інваліда не має в Росії будь-яких особливостей і здійснюється на загальних засадах. Моментом виникнення аліментних зобов'язань стає той день, коли один з батьків (або обидва) перестають виконувати свою найважливішу обов'язок по утриманню дитини.

Стягнення аліментів у цьому випадку може бути двох видів:

На жаль, другий випадок зустрічається набагато частіше. Почати стягнення аліментів можна в будь-який момент, поки право на них не втратилося (наприклад, дитина одужала і статус інваліда був у нього вилучений).

Почати стягнення аліментів можна в будь-який момент, поки право на них не втратилося (наприклад, дитина одужала і статус інваліда був у нього вилучений)

Крім того, за загальним правилом допустимо стягнення аліментів за три роки, що передували зверненню до суду (3 роки - термін позовної давності), якщо позивач зможе довести, що всі інші спроби стягнення в цей період робилися, але виявилися безрезультатними.

Якщо говорити про додаткові привілеї, якими будуть користуватися діти-інваліди, то можна відзначити, що платнику окремими рішеннями судів по кожному випадку можуть призначатися одноразові виплати на свого нащадка. Наприклад, на дороге лікування, операції, реабілітацію та ін. З іншого боку, суд може зобов'язати до таких же виплат і батька, чия дитина не є інвалідом.

Хто може подати на аліменти для дитини-інваліда?

Звернутися за аліментами до досягнення дитиною-інвалідом повноліття в цьому випадку може:

  • батько, з яким малюк проживає і виховується;
  • або ж опікун (піклувальник), усиновитель, прийомні батьки;
  • установа, в якому перебуває дитина (дитячий будинок-інтернат, наприклад).

Аналогічні виплати на повнолітнього інваліда доведеться стягувати окремим судовим рішенням. У цьому випадку він сам може виступити позивачем (якщо стан здоров'я дозволяє це зробити і дитина не була позбавлена ​​дієздатності) або ж попросити опікуна.

У цьому випадку він сам може виступити позивачем (якщо стан здоров'я дозволяє це зробити і дитина не була позбавлена ​​дієздатності) або ж попросити опікуна

ВАЖЛИВО: Після того, як дитині-інваліду виповнилося 18 років, аліменти не будуть призначені самостійно! Одержувачу потрібно буде окремо звернутися до суду за новим рішенням. Можна це зробити і до повноліття сина, попросивши суд встановити їх довічно.

Розмір аліментів на дитину інваліда

Розмір аліментів, що виплачується відповідачем на свою дитину-інваліда (або декількох) так само носить загальний характер і регламентується ст. 81 СК РФ. Він дорівнює:

  • Чверті доходів на одного малюка інваліда.
  • Третині на двох.
  • Половині на трьох і більше.

УВАГА: Але правило стягнення аліментів у частковому обчисленні діє лише до моменту повноліття дитини. Надалі вони будуть встановлені в твердій сумі.

Відсутність у відповідача регулярного доходу призведе до того, що суд зобов'яже його сплачувати аліменти в зазначених частках від середнього показника заробітної плати в регіоні або країні, або величина виплат знайде тверду грошову суму, кратну величину прожиткового мінімуму, встановленого на всеросійському рівні або в конкретному суб'єкті федерації .

Варто відзначити, що наявність однієї лише інвалідності у повнолітнього громадянина не дає йому права вимагати собі постійного утримання від батьків. Для отримання аліментів після 18 років доведеться доводити свою непрацездатність і потреба.

У цьому випадку розмір виплат призначається судом виходячи з матеріального становища сторін і ряду інших умов, які заслуговують на увагу. Варто бути готовим до того, що знову присуджені інваліду аліменти будуть нижчі за ті, що він отримував до повноліття (але не завжди).

Як стягнути аліменти на дитину-інваліда: порядок, умови

Стягнення аліментів на неповнолітню дитину-інваліда проводиться на загальних підставах, тому окремо говорити про нього не має сенсу, якщо тільки в заяві не заявлені вимоги про стягнення аліментів і після 18 років.

Інша справа, якщо йому вже виповнилося 18 років, але необхідність в утриманні не відпала. Тоді буде необхідно звернутися в суд. Позивачами в цьому випадку можуть бути:

  • Повнолітній інвалід.
  • Батько, з якою вона проживає.
  • Опікун.
  • Органи опіки та піклування.

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину-інваліда

Головним документом буде позовна заява, яку треба буде скласти грамотно, з описом усіх обставин і зазначенням наступних даних:

  • Найменування судового органу
  • Дані про позивача (серія і номер паспорта, адреса проживання, телефон для зв'язку), аналогічні дані про відповідача, включаючи місце проживання і контакти для зв'язку.
  • Саме «тіло» заяви - вступна, описова частини. Там викладається дата укладення шлюбу, дата народження дитини. Обставини розлади його здоров'я, докази доводів.
  • Висновок (повинно починатися словом «Прошу», а потім викладати весь зміст прохання).
  • Перелік документів, дата складання позову і підпис заявника.

При складанні позову краще вдатися до допомоги грамотного юриста. В крайньому випадку хорошим рішенням стане безкоштовна консультація наших фахівців з питань сімейного права, готових допомогти з вирішенням будь-яких питань при підготовці позовної заяви.

Для самостійної підготовки документа ви можете завантажити зразок позову нижче і ознайомитися з його змістом.

Для самостійної підготовки документа ви можете завантажити зразок позову нижче і ознайомитися з його змістом

держмито

Держмито в цьому випадку не сплачується. Часто і юристи та сторони у справі вважають позивачів по аліментах підлягають звільненню від мита на увазі звернення з позовом на захист інтересів неповнолітнього. Це не так - все позивачі по аліментах, будь то кошти на дитину-інваліда або батьків підлягають звільненню від сплати мита на підставі ст. 333.36 НК РФ.

Документи до позову

Точний перелік документів при подачі позовної заяви буде встановлюватися індивідуально до кожної конкретної ситуації.

Але для типових випадків перелік документів мати наступний вигляд:

  • Копія паспорта позивача
  • Документи, що підтверджують інвалідність (посвідчення і медичний висновок)
  • Відомості про доходи членів сім'ї інваліда, які проживають з ним і його самого.
  • Виписку з будинкової книги.
  • Будь-які документи, що підтверджують витрати повнолітнього інваліда - на ліки, операції, лікування, реабілітацію, спеціальні засоби і ін.

Можливо будуть потрібні і інші документи в залежності від особливостей кожної ситуації. Запитайте у юриста перед зверненням до суду.

Аліменти на дитину-інваліда: що буде після рішення?

За результатами судового засідання буде винесено рішення. Важливою обставиною є той факт, що навіть сукупність всіх державних і соціальних допомог і виплат не може служити підставою для відмови в отриманні аліментів інвалідом, як дитиною, так і досягли повноліття.

Як і звичайні аліменти, утримання на повнолітнього інваліда виконується негайно і вже в день винесення рішення суду оформить виконавчий лист і видасть його на руки заявникові.

Обставинами для припинення стягнення коштів на повнолітнього дитини з серйозним розладом здоров'я будуть:

  • Відновлення здоров'я та зняття віх обмежень;
  • Смерть одержувача або платника;
  • Відновлення працездатності.

Судова практика: аліменти на дитину-інваліда

Як показує практика, інваліди дитинства, які мають 1 групу інвалідності, не можуть працювати і обходитися без постійного лікування. Для них отримати довічне утримання у вигляді аліментів від своїх батька чи матері буде нескладно.

Трохи більше трудомістким цей процес виявиться у інвалідів 2 групи. А ось особи з 3 групою вважаються працездатними (хоч і знижений), тому для них неможливість самостійно забезпечувати самих себе доведеться підтверджувати довідками про неможливість знайти роботу без шкоди для здоров'я і іншими медичними протипоказаннями.

А ось особи з 3 групою вважаються працездатними (хоч і знижений), тому для них неможливість самостійно забезпечувати самих себе доведеться підтверджувати довідками про неможливість знайти роботу без шкоди для здоров'я і іншими медичними протипоказаннями

Приклад: Позивачка А. подала позовну заяву в суд до свого колишнього чоловіка Сергія А. про стягнення аліментів на їх повнолітнього спільну дитину-інваліда до 18 років і після повноліття. На момент подачі позову дитині виповнилося 17 повних років. У позові вона вказала, що їх спільний з відповідачем син зважаючи травматичної дії в дитинстві має обмеження в рухливості і потребує постійного догляду. При цьому дитина не може самостійно пересуватися.

В ході судового засідання ці факти були спростовані з боку відповідача, який представив суду:

  • Фото і відео зі сторінок соціальних мереж сина, за якими видно, що син не відчуває особливих складнощів з самостійним пересуванням, лише користується тростиною;
  • Роздруківку з оформленого на його ім'я рахунку банківської карти, куди до повноліття сина надходили кошти від його підробітків в мережі Інтернет. Їх розмір перевищує заявлені позивачкою вимоги про стягнення аліментів у твердій сумі.

З огляду на те, що суду не були представлені докази неможливості забезпечення себе дитиною після 18-ти років, суд задовольнив позов частково - стягнув аліменти з відповідача до повноліття дитини, а в іншій частині відмовив.

Справа №2-741 / 2016 судової ділянки №35 по м Москві.

На сайтах судів можна знайти десятки або навіть сотні рішень, що суперечать один одному як в логіці правозастосування, так і в оцінці доказів. Те, що один суддя вважатиме перешкодою до самостійного забезпечення своїх потреб дитиною, інший суддя вважатиме несуттєвим.

Єдиний вихід: готувати позов через юриста, а в засідання бути у всеозброєнні з юридичною підтримкою від фахівців. Це дозволить уникнути правових помилок при стягненні аліментів на дитину-інваліда.

потрібен юрист

Якщо у вас все ще залишилися питання про порядок призначення аліментів дитині-інваліду або про особливості їх обчислення - задавайте їх нашим фахівцям.

Юристи нашого сайту безкоштовно проконсультують вас з будь-яких питань і допоможуть з вирішенням аліментних проблем в найкоротші терміни!


Оцініть статтю

Хто може подати на аліменти для дитини-інваліда?
Аліменти на дитину-інваліда: що буде після рішення?