Реклама
Реклама
Реклама

Як правильно розрахувати неустойку (пеню) по аліментах

  1. Що таке неустойка
  2. Як порахувати пені
  3. Як правильно скласти позовну заяву
  4. Як спір розглядається в суді
  5. Виконавче виробництво
  6. калькулятор пені
  7. Хто розглядає спори
  8. резюме

Стаття розповідає, як правильно розрахувати неустойку за аліментами, роз'яснює інші нюанси законодавства.

Стаття розповідає, як правильно розрахувати неустойку за аліментами, роз'яснює інші нюанси законодавства

Що таке неустойка

Неустойка по аліментах - це штрафна санкція Неустойка по аліментах - це штрафна санкція. Штрафи нараховуються для тих, хто ігнорує свої обов'язки по утриманню дітей. Пені встановлюються для захисту інтересів матерів. Для боржника штраф є покаранням за відсутність належної уваги до виконання своїх батьківських обов'язків.

Закон дозволяє одержувачеві не тільки пені стягнути, але й відшкодувати збитки, пов'язані із затримкою перерахування.

Таким чином, подається два позови. Спочатку аліменти стягуються через суд, а потім заборгованість, якщо така виникає.

Стягуватися буде сума, яка залежить від умов аліментного угоди або рішення суду. Правило затверджено ст. 115 Сімейного кодексу.

Але є випадки, коли платник не винен в затримках. Закон в цьому випадку звільняє від відповідальності.

Важливо! Питання, як розрахувати неустойку за аліментами, вирішувати не доведеться, якщо працівник не винен у зволіканні. Наприклад, підприємство затримує виплату заробітної плати. Платник і радий би заплатити дітям, так не може, так гроші йому не перерахували.

Верховний суд підкреслює, що відповідати в цьому випадку платник не буде. Коли боржник винен, потрібно займатися розрахунком неустойки по аліментах.

Як порахувати пені

Не потрібно марно витрачати час і користуватися незрозумілими формулами, щоб порахувати розмір штрафних санкцій Не потрібно марно витрачати час і користуватися незрозумілими формулами, щоб порахувати розмір штрафних санкцій. Необхідно звернутися до судових виконавців і отримати постанову, де пристав порахував суму заборгованості. Вважається кожен прострочений день. У періоді, що розраховується видно, скільки часу батько не виконував свої обов'язки.

2 нюансу розрахунків:

  1. Для розрахунку неустойки використовується показник: одна друга відсотка за кожен прострочений день. Така формула розрахунку неустойки підходить, коли присуджені виплати судовим рішенням.
  2. Стягнення неустойки по аліментах здійснюється відповідно до умов угоди, підписаної сторонами.

Вести розрахунки за весь період слід гранично точно. Правила необхідно дотримуватися, щоб питань у суду не виникало.

Після того, як зроблений розрахунок, можна переходити до наступного кроку - складання позову. Розрахунок, зроблений приставом, необхідно обов'язково додати до заяви.

Як правильно скласти позовну заяву

Позов містить вимогу про те, щоб стягнути за несплату аліментів штрафи з неплатника Позов містить вимогу про те, щоб стягнути за несплату аліментів штрафи з неплатника. Вказується, що відповідач порушує судове рішення або угода, завірена нотаріально.

Недостатньо просто відправити позов до канцелярії суду. Необхідно докласти виправдувальні документи.

4 додатки до позову:

  • ксерокопія угоди сторін або за рішенням суду;
  • обчислення, яку суму становлять пені;
  • документ, що підтверджує народження дитини;
  • ксерокопія позову, призначена для відповідача.

Більшість судів солідарно приймають рішення про звільнення позивачів від сплати мита. Але це не означає, що спір розглядається безоплатно. Обов'язок виплатити мито розміром сто п'ятдесят рублів покладається на відповідача.

Але все ж мито краще сплатити, коли позов на пені по аліментах. Податковий кодекс прямо не звільняється від внесення обов'язкового платежу. Тому суддя може і не прийняти заяву. Щоб відповідати закону, бажано включити в документ вимога про звільнення від сплати внеску. Суд розгляне клопотання і дасть відповідь.

Клопотання містить наступну інформацію:

  • прохання про звільнення від сплати збору;
  • вказівка, що за несплату аліментів санкції передбачаються законом.

Необхідно відзначити, що позов подається для захисту дитячих інтересів. Позивач діє від імені дитини, для захисту його прав. Тому сплачувати збір не потрібно.

Зразок клопотання про стягнення пені за прострочення містить посилання на подп. 2 і 15 п. 1 ст. 333.36 Податкового кодексу.

Коли всі документи складені, залишається подати позов за призначенням.

Як спір розглядається в суді

Документи надсилаються світовому суддя Документи надсилаються світовому суддя. Працівник судової канцелярії ставить на заяві штамп про прийняття документів. Вирішується питання про розгляд справи не пізніше п'яти днів від дати прийняття документів. Сторони повідомляються про дату і час початку процесу.

Суддя перевіряє, як розраховує неустойку позивач, робиться висновок про те, коректно розраховуються пені чи ні.

Не допускається зменшення суми, призначеної судом. Стаття 333 ЦК України не підходить. За прострочення виплат пені не можуть бути знижені. Роз'яснення надані Верховним Судом.

Коли рішення у справі буде прийнято, на руки видається виконавчий лист. Цей документ послужить підставою для утримання із заробітної плати.

Розрахунковий лист і рішення видають фахівці судової канцелярії. Після того, як документи отримані, можна відправити лист судовим приставам.

Здається, що на цьому процес стягнення закінчено, і можна зітхнути спокійно. Насправді це не так.

Виконавче виробництво

Якщо боржник готовий матеріально підтримувати своїх дітей, то ніяких проблем не виникне Якщо боржник готовий матеріально підтримувати своїх дітей, то ніяких проблем не виникне. Є судове рішення і виконавчий лист. Щомісяця робляться утримання з доходу.

Однак не всі громадяни сумлінно підходять до виконання своїх обов'язків. Є й ті, хто ухиляється матеріально підтримувати своїх дітей.

Тому необхідно дізнатися, хто розраховує заборгованість і виробляє стягнення. Коли судовий виконавець свої обов'язки виконувати не поспішає, необхідно відправити скаргу вищестоящому керівництву. Доведеться постійно тримати руку на пульсі, щоб отримати належні виплати.

калькулятор пені

Можна використовувати по аліментах калькулятор, щоб дізнатися суму штрафних санкцій. Калькулятори працюють в режимі онлайн.

3 дії для розрахунку пені:

  1. Підрахувати борг, накопичений за один місяць.
  2. Помножити отримане число на дні, протягом яких боржник ігнорував свої обов'язки.
  3. Отриману суму помножити на 0,5%.

Зразок розрахунків є універсальним. За основу береться той розмір пені, який визначений угодою сторін. Законна неустойка зміниться на договірну санкцію, коли сторони обговорили, як вона розраховується.

Зручно, що зроблений розрахунок можна роздрукувати і прикласти до позову.

Хто розглядає спори

Де розглядалося первинний суперечка, там і слухається справа по аліментах Де розглядалося первинний суперечка, там і слухається справа по аліментах. Так, якщо справа первинний суперечка розглядав мировий суд, там же буде слухатися справа, коли стягується пеня.

За загальним правилом мирові судді не розглядають спори на суму понад п'ятдесят тисяч рублів. Але якщо потрібно пеню за прострочення виплат стягнути, то можна звернутися до мирового судді.

резюме

  1. Просто так відмовитися від сплати аліментів не можна. Обов'язок для батьків встановлюється Сімейним кодексом РФ.
  2. За порушення термінів передбачається штрафна санкція. Підвищити суми неустойки боку можуть за допомогою аліментного угоди.
  3. Розрахунок суми неустойки здійснює судовий виконавець. Зроблений розрахунок необхідно додати до позовної заяви.

Якщо сумніваєтеся, як правильно розрахувати неустойку за нагромадженням аліментах можна скористатися онлайн-калькулятором.