Реклама
Реклама
Реклама

Як грамотно і правильно платити аліменти в добровільному порядку, куди можна оплачувати аліменти

  1. Як правильно оплачувати аліменти добровільно?
  2. Як виплачуються аліменти по аліментного угоди
  3. Заява про добровільну сплату аліментів (зразок)
  4. Як правильно платити аліменти за рішенням суду?
  5. Термін і періодичність оплати аліментів

Про те, що аліменти платити потрібно обов'язково, знають всі. У попередніх статтях нашого блогу ми обговорювали, з яких доходів вони виплачуються , до якого віку стягуються і в яких випадках скасовуються . Залишилося з'ясувати, як правильно їх оплачувати.

Порядок оплати залежить не тільки від зручності платника і одержувача, а й від того, що є підставою для стягнення аліментних платежів - судове рішення або аліментні угоду колишнього подружжя, а може бути навіть усна домовленість і добровільну згоду платника аліментів.

Залежно від цього, грошові кошти можуть виплачуватися ...

  • готівкою - безпосередньо в руки одержувачу;
  • на банківську карту одержувача в Ощадбанку (або в будь-якому іншому комерційному банку);
  • поштовим грошовим переказом;
  • грошовим переказом Western Union або іншими системами грошових переказів;
  • банківським переказом на рахунок одержувача після утримання з заробітної плати або з інших заробітків платника.

Як правильно оплачувати аліменти добровільно?

Рідко, але буває так, коли один з батьків добровільно виплачує аліменти без будь-якого примусу чи тиску з боку дружини (або чоловіка), суду, приставів. Аліментні угоду або судове рішення - відсутня, а обов'язок батька або матері утримувати свою дитину виконується добровільно і сумлінно.

У цьому випадку платник сам визначає спосіб оплати. На практиці найбільш поширеним є такі варіанти:

  • передача готівки;
  • грошовий переказ поштою (З обов'язковим повідомленням про вручення);
  • грошовий переказ Western Union або іншими системами грошових переказів;
  • грошовий переказ на банківський рахунок або банківську карту.

передача готівки;   грошовий переказ поштою   (З обов'язковим повідомленням про вручення);   грошовий переказ Western Union або іншими системами грошових переказів;   грошовий переказ на банківський рахунок або банківську карту

Тим, хто здійснює добровільну оплату, слід звернути увагу на обов'язкову документальну фіксацію кожної грошової виплати. Комусь це здасться недоречним або негідним, але в разі непередбаченого судового розгляду докази аліментних виплат (розписки, квитанції, чеки, виписки з рахунків) можуть виявитися дуже до речі.

У платіжному дорученні на переказ коштів або в розписці про отримання коштів обов'язково необхідно вказувати цільове призначення - аліменти, а також платника і одержувача аліментного платежу. Відсутність документів, які підтверджують добровільну виплату аліментів, може стати приводом для недобросовісних заяв і вимог з боку отримувача коштів.

Як виплачуються аліменти по аліментного угоди

Переваги аліментного угоди - абсолютна згода сторін щодо всіх питань, пов'язаних з аліментами, в тому числі, з порядком їх виплати. Той факт, що між батьками укладено угоду, вже свідчить про те, що платник аліментів не має наміру ухилятися від узятих на себе зобов'язань.

Як правило, в угоді є пункти, що стосуються порядку виплати аліментів. Сторони можуть передбачити, що гроші будуть перераховуватися на банківську карту одержувача або передаватися безпосередньо в руки при зустрічі. Важливо лише пам'ятати про документальне підтвердження факту передачі грошових коштів (у вигляді розписки, чека, квитанції, банківської виписки).

Необхідно пам'ятати і про те, що укладена в письмовому вигляді і нотаріально засвідчене аліментні угоду - це виконавчий документ, рівноцінний судовим наказом або виконавчим листом за судовим рішенням. Якщо положення аліментного угоди не виконуються, порядок аліментних виплат може змінитися в бік примусового стягнення за допомогою служби приставів.

Заява про добровільну сплату аліментів (зразок)

Якщо угодою передбачено, що гроші на утримання дитини будуть щомісяця перераховуватися на безготівковий рахунок одержувача, платнику не обов'язково обтяжувати себе і проводити платежі самостійно кожен раз, коли отримає зарплату. Він може звернутися в бухгалтерію за місцем роботи і подати заяву про перерахування одержувачу аліментів зазначених в угоді грошових сум з його заробітної плати.

Перерахування аліментів може проводитися у формі:

  • Видачі готівки в касі підприємства, організації, установи за місцем роботи платника;
  • Поштового переказу;
  • Банківського переказу на рахунок одержувача.

Форма перерахування, а також сума або спосіб розрахунку аліментних виплат (наприклад,%), повинні бути вказані в заяві, яку платник подає в бухгалтерію.

Форма перерахування, а також сума або спосіб розрахунку аліментних виплат (наприклад,%), повинні бути вказані в заяві, яку платник подає в бухгалтерію

На законодавчому рівні немає єдиної форми такої заяви, але, можливо внутрішніми нормативними документами підприємства або установи, де працює платником аліментів, затверджена форма такого документа. Якщо немає - скористайтеся зразком, розробленим нашими юристами.

Заява складається в простій письмовій формі і містить такі відомості:

  • Посада, П.І.Б. керівника або головного бухгалтера;
  • Назва підприємства, організації або установи;
  • Посада (назва структурного підрозділу) та П.І.Б. платника аліментів,
  • Заголовок документа: «Заява»
  • Відомості про укладення заявником аліментного угоди, згідно з яким заявник несе зобов'язання по утриманню дитини (П.І.Б. дитини)
  • П.І.Б. одержувача грошових переказів, поштову адресу, банківські реквізити;
  • Прохання про перерахування грошових сум зазначеного розміру (або способу розрахунку) з заробітної плати заявника із зазначенням призначення платежу: «аліменти на дитину (П.І.Б.) за вказаний місяць» одержувачу аліментів;
  • Дата початку перерахувань;
  • Дата;
  • підпис заявника

До заяви потрібно додати:

  • Копію аліментного угоди;
  • Реквізити для перерахування грошових сум.

Копію аліментного угоди;   Реквізити для перерахування грошових сум

Як правильно платити аліменти за рішенням суду?

Якщо добровільної виплати чекати не доводиться, якщо домовитися про укладення аліментного угоди теж не вдається, починається судовий процес, виноситься судове рішення і відкривається виконавче провадження.

Примусовим стягненням аліментів займаються судові пристави . Спершу за місцем проживання платника аліментів надсилається лист з пропозицією виплачувати аліменти добровільно. Платник може вчинити так, як описано вище - звернутися в бухгалтерію і подати заяву про добровільне виконання аліментного зобов'язання, а може сам передавати грошові суми готівкою або перераховувати поштовими / банківськими переказами.

Але якщо ні відповіді, ні відповідних дій не буде, документи про стягнення аліментів надсилаються за місцем роботи платника співробітником ССП.

Подавати до бухгалтерії заяву про перерахування аліментів в такому випадку вже не потрібно - досить виконавчого листа, що надійшов від судового пристава (або - рідше - безпосередньо від одержувача виплат).

Платник може не турбуватися про розрахунок і виплату аліментів - утримувати необхідні суми з його заробітку буде адміністрація підприємства або організації, в якій він працює.

Бухгалтерія:

  • розраховує суму аліментів,
  • створює платіжне доручення банку,
  • контролює перерахування коштів одержувачу,
  • крім того, зберігає відповідні відомості та записи в реєстраційних книгах, тому в разі судового розгляду може уявити завірені головним бухгалтером копії документів.

Термін і періодичність оплати аліментів

В усній формі або в письмовому аліментних угоді платник і одержувач грошових виплат можуть самі домовитися про терміни і періодичність виплати:

  • раз на місяць;
  • квартал;
  • рік.

Якщо ж питання стягнення вирішене в судовому порядку і за місцем роботи платника спрямований виконавчий документ, аліменти будуть утримуватися щомісяця.

Якщо ж питання стягнення вирішене в судовому порядку і за місцем роботи платника спрямований виконавчий документ, аліменти будуть утримуватися щомісяця

Незалежно від типу оплати праці, аліменти повинні перераховуватися одержувачу один раз на місяць. Якщо зарплата нараховується частинами (наприклад, аванс і основна сума зарплати), аліменти утримуються з основної зарплати, як правило одночасно з нарахуванням зарплати працівнику, але не пізніше трьох днів після цього.

Дане правило повинно обов'язково виконуватися адміністрацією, за невиконання даного правила передбачена відповідальність.

ЗАПИТАТИ ЮРИСТУ БЕЗКОШТОВНО

Як правильно оплачувати аліменти добровільно?
Як правильно оплачувати аліменти добровільно?
Як правильно платити аліменти за рішенням суду?