Реклама
Реклама
Реклама

Як бути, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти на утримання дитини?

  1. Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?
  2. Етап 2: стягнення аліментів через суд
  3. Відео: Він не платить аліменти ...
  4. 1. Отримання виконавчого листа в суді
  5. 2. Відкриття виконавчого провадження
  6. 3. Реальне стягнення коштів з боржника
  7. Як стягнути аліменти, якщо судовий пристав не діє?
  8. 1. Скарга до вищестоящого виконавчий орган
  9. 2. Скарга до суду
  10. 3. Скарга в прокуратуру і правоохоронні органи

У більшості випадків розлучення між колишнім подружжям не обходиться без скандалів. Однак якщо відносини між самими колишнім подружжям є їхньою особистою справою, то ніякої розлучення не скасовує необхідності виплачувати аліменти на користь неповнолітньої дитини, який проживає з одним з подружжя. На жаль, багато колишнє подружжя «забувають» про це, що є причиною перманентної бідності того з них, хто продовжує виховувати їх спільну дитину. Що ж робити якщо якщо колишній чоловік не сплачує аліменти? У більшості випадків розлучення між колишнім подружжям не обходиться без скандалів

Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?

Етап 1: спробуйте домовитися мирно

Далеко не кожен батько бажає уславитися злісним неплатником аліментів. Відмова від сплати аліментів тягне за собою як фінансові санкції ( нарахування неустойки на суму заборгованості), так і можливе позбавлення батьківських прав. Наявність таких серйозних санкцій може стимулювати багатьох батьків виплачувати аліменти.

При наявності згоди сторін можна зробити висновок договір про сплату аліментів . У такому договорі слід максимально чітко прописати розмір аліментів , Порядок їх виплати, а також можливості для перегляду такого договору в разі поліпшення або погіршення матеріального стану платника аліментів. Важливо також визначити розмір фінансових санкцій за несвоєчасне здійснення аліментних зобов'язань або відмова від виконання договору.

Етап 2: стягнення аліментів через суд

Далеко не завжди, на жаль, сторони доходять згоди щодо розміру та порядку здійснення аліментних виборів. В такому випадку єдиним варіантом стягнення аліментів є подача позовної заяви . Процедура судового розгляду таких справ дуже часто займає багато часу, проте іншого виходу немає: без судового рішення стягнути аліменти з боржника в примусовому порядку неможливо.

В рамках судового розгляду справи вирішується два основних питання: необхідність виплати аліментів на користь неповнолітнього, а також встановлення розміру таких виплат. З першим питанням, крім випадків, коли відповідач не визнає батьківство, проблем зазвичай не буває, а ось розмір аліментів є тим самим питанням, навколо якого і відбуваються основні конфлікти. Судова практика розгляду справ про сплату аліментів така, що саме позивачеві необхідно надати документи, що свідчать про можливість відповідача виплачувати гідну розмір аліментів на користь дитини.

Відео: Він не платить аліменти ...

Етап 3: примусове стягнення коштів

Багато платники, по своїй волі або під загрозою фінансових санкцій та позбавлення батьківських прав , Вчасно здійснюють взяті на себе аліментні зобов'язання. Однак далеко не всі батьки настільки відповідальні, що призводить до необхідності примусового стягнення аліментів . Розглянемо докладніше процедуру справляння аліментів з боржника, який принципово відмовляється здійснювати виплати.

1. Отримання виконавчого листа в суді

Виконавчий лист є документом, на підставі якого судовий пристав може почати примусове стягнення коштів. Виконавчий лист можна отримати в суді першої інстанції відразу після того, як рішення суду набере законної сили.

2. Відкриття виконавчого провадження

Отриманий в суді документ варто віднести в службу судових приставів, де слід подати заяву про відкриття виконавчого провадження. Після того, як термін, відведений на добровільне виконання рішення закінчиться, судовий пристав прийме рішення про примусове стягнення коштів. Також на цьому етапі відбувається визначення реальної суми заборгованості, якщо аліменти призначені в процентному співвідношенні від рівня заробітку та інших доходів платника.

3. Реальне стягнення коштів з боржника

Після того, як судовий пристав відкрив виконавче провадження, він повинен здійснити комплекс заходів, спрямованих на стягнення боргу з несумлінного платника аліментів. Такими заходами може бути накладення арешту на майно платника аліментів, примусове стягнення частини зарплати або іншого заробітку боржника, а також інші заходи, що стимулюють боржника почати виплати. Після того, як судовий пристав відкрив виконавче провадження, він повинен здійснити комплекс заходів, спрямованих на стягнення боргу з несумлінного платника аліментів

Як стягнути аліменти, якщо судовий пристав не діє?

Тож не дивно, що в розпорядженні служби приставів знаходяться мільйони виконавчих проваджень по несплаті аліментів, що призводить до об'єктивних складнощів у здійсненні стягнення коштів. Разом з тим, поряд з об'єктивними проблемами, батьки часто стикаються з очевидним небажанням служби судових приставів здійснювати передбачений законодавством РФ порядок дій для стягнення заборгованості з платника аліментів. У таких випадках існує спеціальний механізм контролю, залучення інструментів якого може допомогти стимулювати співробітників служби якісно виконувати свої професійні обов'язки. Елементами такого механізму є:

1. Скарга до вищестоящого виконавчий орган

У тому випадку, якщо спостерігається постійна бездіяльність судового пристава, існує можливість написати скаргу старшому приставу. У разі якщо ваша скарга буде задоволена, старший пристав видасть вказівку своїм співробітникам щодо проведення комплексу заходів, зазначених у вашій скарзі.

2. Скарга до суду

Наявність судового контролю над діяльністю приставів істотно підвищує ефективність їх роботи. Кредитор у виконавчому провадженні (одержувач аліментів) має право оскаржувати розпорядження, а також бездіяльність представників служби судових приставів. Ухвалення судом рішення на користь заявника змусить службу судових приставів здійснювати дії, викладені в рішенні суду. Наявність судового контролю над діяльністю приставів істотно підвищує ефективність їх роботи

3. Скарга в прокуратуру і правоохоронні органи

Деякі дії (зняття арешту з приміщення або ж, наприклад, бездіяльність відносне накладення арешту на майно, що належить боржнику) може трактуватися як посадовий злочин. Крім того, так як часто пристави відмовляються звертатися в правоохоронні органи із заявою про притягнення несумлінного платника аліментів до кримінальної відповідальності, слід трактувати таку відмову, як приховування злочину. У викладених вище випадках доречно подати заяву в правоохоронні органи. Також не буде зайвим заяву в прокуратуру, подану в порядку здійснення загального нагляду. Навіть якщо склад злочину у справі не буде виявлений, перевірка правоохоронних органів мотивує службу судових приставів швидше здійснювати свої обов'язки.

Не слід забувати, що служба судових приставів, незважаючи на всі очевидні недоліки, є партнером платника аліментів і, фактично, єдиними механізмом реального стягнення боргів з платника аліментів. Тому, з огляду на об'єктивну зайнятість співробітників служби судових приставів, слід самостійно зібрати всі документи і відомості, що дозволяють стягнути аліменти з боржника. Такими відомостями може бути інформація про доходи, пов'язаних з ним підприємствах, банківських рахунках, а також про все, що є у нього рухоме і нерухоме майно. Пред'являючи таку інформацію службі судових приставів, ви значно полегшите роботу державної установи і підвищите швидкість стягнення коштів з боржника.

Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?
Що ж робити якщо якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?
Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?
Як стягнути аліменти, якщо судовий пристав не діє?