Реклама
Реклама
Реклама

"Комплекс альфа-самця" шкодить психічному здоров'ю чоловіки - висновок учених

Чоловіки з яскраво вираженою маскулінність мають більш слабке психічне здоров'я / Фото: musclefactory.ru

Згідно з дослідженням, опублікованим Американської психологічної асоціацією (APA), чоловіки, які вважають себе "плейбоями" або володіють владою над жінками, з більшою ймовірністю мають психологічні проблеми, ніж ті, хто меншою мірою відповідає традиційному чоловічому образу. повідомляє Newsru.co.il .

Читайте також Вчені виявили причину чоловічої агресії: винні жінки Результати дослідження психолога Джоела Вонга, кандидата наук з університету Блумінгтон (Індіана, США), показали, що чоловіки з яскраво вираженою маскулінність мають більш слабке психічне здоров'я і в той же час несхвально ставляться до пошуку психологічної допомоги.

Джоел Вонг і його колеги провели мета-аналіз 78 досліджень за участю 19453 респондентів, в яких була відображена зв'язок між психічним здоров'ям (рівнем депресії, задоволеністю життям і пошуком допомоги) і 11 традиційними параметрами мужності, виведеними експертами. До цих параметрів відносяться: прагнення до перемоги, необхідність емоційного контролю, прийняття ризику, насильство, домінування, статева розбещеність, впевненість в своїх силах, важливість роботи, влада над жінками, презирство до гомосексуалізму і прагнення до статусу.

Читайте також У чоловіків зі щасливим дитинством формуються більш стійкі сімейні зв'язки - психологи Аналіз показав, що відповідність "мужньому образу", і, зокрема, яскраво виражені самодостатність, гонитва за статевим різноманітністю і влада над жінками, відображає сексистську позицію і пов'язане з негативними наслідками для психічного здоров'я.

На думку авторів дослідження, отримана зв'язок показує, що дискримінація за статтю не просто відображає соціальну несправедливість, а й погано впливає на психіку тих, хто займає таку позицію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter