Реклама
Реклама
Реклама

Північно-Східний Альянс

Довідка Довідка   Banki Banki.ru

ВАТ «АКБ« СВА »- невеликий за розміром активів московський банк, орієнтований в своїй діяльності на кредитування юридичних осіб, переважно інвестиційних компаній, а також на роботу на ринку цінних паперів. Банк не входить в систему страхування внесків і не зацікавлений в розвитку роздрібного напрямку.

Банк створений на пайовій основі в березні 1994 року. У 2000 році став акціонерним товариством і отримав генеральну ліцензію Банку Росії.

У 2001 році СВАтесно співпрацював з пітерським Промстройбанком, а вірніше, користувався його ресурсами, навіть розглядалося питання про об'єднання банків на базі останнього, але цей альянс так і не відбувся. Спочатку Північно-Східний Альянс орієнтувався на обслуговування підприємств оборонно-промислового та нафтогазового комплексу, енергетичних і лізингових компаній. У 2002 році рахунку в банку відкрив Росенергоатом і інші підприємства атомної галузі. Варто відзначити, що атомну галузь тоді курирував віце-прем'єр уряду Ілля Клебанов, а до 2005 року основним власником Північно-Східного Альянсу значився голова ради директорів банку Сергій Кованда, що належить до близького оточення Клебанова. У 2005 році значну частку СВА, в тому числі через участь в компаніях-акціонерів, купили Володимир Зотов, Олександр Кондрашин, а також Дмитро Чіракадзе - партнер опального бізнесмена Михайла Живіло.

В даний час основними акціонерами банку значаться п'ять товариств з обмеженою відповідальністю: «Каффір», «Цветметрезерв», «Фінком», «СВ-Девелопмент» і «Інвест-Сервіс» (всі володіють по 19,99% акцій). Кінцевими ж бенефіціарами банку виступають Дмитро Чіракадзе (17,98%), В'ячеслав Лахмостов і Наталія Гончарова (по 12,19%), Максим Нестеров (11,99%), Тимур Валієв (4,64%), Ігор Потапов і Ілля Хороших (по 4,63%), Андрій Уманський і Ігор Аксьонов (по 3,80%), на акціонерів-міноритаріїв доводиться 24,15%.

Серед клієнтів банку значаться інвестиційні, будівельні, страхові та лізингові компанії, яким пропонуються наступні види послуг: розрахунково-касове обслуговування, кредитування (в тому числі вексельний кредит, що видається власними векселями АКБ «СВА»), інші операції з векселями АКБ «СВА» банківські гарантії, розміщення вільних коштів на депозити, одноденне розміщення коштів за поточними ставками міжбанківського ринку, брокерська, депозитарне обслуговування, монети з дорогоцінних металів, інкасація, операції з цінними буму ами і ін. Серед клієнтів банку в різний час були помічені: ВАТ «Техснабекспорт», ВАТ «Машинобудівний завод», ВАТ «НПК« Уралвагонзавод », ВАТ« Росдорлізінг », ФГУП« Рособоронекспорт », ВАТ« Казанський вертолітний завод », ФГУП« ВНІІА ім. Н. Л. Духова »і ін.

Банк орієнтований на роботу з корпоративними клієнтами і не розвиває роздрібний напрямок. З 2005 року Північно-Східний Альянс не має права залучати кошти фізичних осіб, оскільки не звертався з клопотанням про участь в системі страхування вкладів.

З початку 2014 року активи банку скоротилися на 5,2% і на початок серпня 2014 року склали 7,4 млрд рублів. У пасивної частини спостерігається скорочення коштів корпоративних клієнтів на 35%, випущених банком векселів - на 94% і залучених МБК - на 46%. В активах розмір кредитного портфеля скоротився на 12%, портфеля цінних паперів - на 19%, ностро-залишків - на 51%, високоліквідних активів - на 27%.

Пасиви банку слабо диверсифіковані за джерелами залучення, на 86% представлені власними коштами банку (капітал і резерви), кошти підприємств і організацій складають 11,7%, залучені МБК (велика частина яких залучена від Банку Росії) - 2%. Клієнтська база невелика, обороти по рахунках клієнтів складають 3-5 млрд рублів щомісяця.

У складі активів 48% формує кредитний портфель, практично повністю складається з кредитів, виданих корпоративним клієнтам. Прострочення показана на рівні менше 1% по РСБУ (стабільна в динаміці). Рівень резервування по портфелю дуже високий (57%). Кредитний портфель забезпечений заставою майна на 91%. За даними звітності МСФО за 2013 рік, основними галузями кредитування є фінансові та інвестиційні компанії (72%), підприємства обробного виробництва (8%), сільського господарства (3%). Вкладення в портфель цінних паперів - 21%, більшу частину портфеля становлять пайові цінні папери (акції) і вкладення в ПІФи, невелика частина портфеля (близько 7%) представлена ​​паперами, переданими в РЕПО. Розміщення в банках (ностро-залишки) - 3%, високоліквідні активи (кошти в касі і на коррахунку в ЦБ) - менше 1% нетто-активів.

На ринку міжбанківських кредитів і депозитів СВА щомісяця працює як в сторону залучення, так і розміщує обсяги надлишкової ліквідності. Активний в проведенні валютних операцій. Відповідно до фінансової звітності по РСБУ, чистий прибуток за підсумками 2013 року склала 45,2 млн рублів (у 2012 році розмір чистого прибутку - 102,5 млн), за перше півріччя 2014 року банк заробив 22,2 млн рублів прибутку.

Рада директорів: Дмитро Чіракадзе (голова), Юрій Мамчур, Інна Дворецька, В'ячеслав Лахмостов, Володимир Зотов.

Правління: Василь Головінський (голова), Галина Бобришева, Ольга Калайда.

Інформаційно-аналітичний відділ Банкі.ру

Сабіна Хасанова, банківський аналітик

Тел. :( 495) 739-52-55 (дод. 489)

E-mail: [email protected]