- особливості угоди
- Як оформити договір купівлі - продажу гаража в гаражному кооперативі
- Необхідні документи
- оподаткування
- можливі труднощі
На відміну від звичайного продажу гаража, що знаходиться у власності у громадянина, при відчуженні гаража з ГСК слід, перш за все, переконатися в наявності права здійснювати продаж майна. Власник гаража повинен вносити в кооператив пайові внески і отримати свідоцтво про проходження процедури реєстрації.
особливості угоди
Збираючись продавати гараж, що складається в ГСК, громадянину необхідно переконатися в тому, що він має право здійснювати подібну юридичну угоду. Якщо таке право не настав з причин, що не були внесені пайові внески в кооператив, угода не буде зареєстрована.
Здійснення угоди можливо, якщо продавець і покупець зроблять деякі дії.
Продавець повинен простежити за тим, щоб:
- Була погашена заборгованість перед гаражним кооперативом, внести решту пайову частку.
- Отримано технічні документи на гараж в БТІ.
- Розпочато процедуру реєстрації, подавши відповідні документи в ФУГРЦ.
- Якщо в той момент, коли на руки була видана членська книжка ГСК, громадянин перебував у законному шлюбі, потрібна згода другого з подружжя на продаж гаража. При його відсутності угода не може відбутися.
- За умови, що гараж оформлений у власність на кількох громадян, має бути отримана згода кожного з них.
- Договір купівлі продажу гаража укладається з покупцем, після чого він завіряється у нотаріуса.
- В процес передачі гаража заповнюється акт прийому - передачі.
- Повністю перевірити всі пред'явлені продавцем документи, переконатися в тому, що він дійсно має право власності на конкретний гараж.
- Відразу ж після того, як буде підписаний договір, звернутися до відділення державного реєстру та отримати довідку, що підтверджує перереєстрацію прав.
- Якщо гараж не оформлений у власність продавця, покупець може бути внесений до списку власників головою кооперативу.
В процесі оформлення угоди необхідно стежити за тим, щоб все йшло по порядку - усна домовленість, складання договору, оплата, передача прав - жоден з цих кроків не може бути пропущений.
Як оформити договір купівлі - продажу гаража в гаражному кооперативі
Договір купівлі - продажу навіть такого об'єкта нерухомості, як гараж має величезне значення в юридичній практиці, і тому, документ повинен бути складений відповідно до норм законодавства, без помилок, особою, повністю усвідомлюють свої дії.
Перш за все, для здійснення операції необхідно зробити два найважливіших кроки:
- Зібрати документи по запропонованому переліку.
- Подати їх в Росреестр, де буде проведена реєстрація права власності.
Однак, на ділі все виявляється набагато складніше. Нерідко продати гараж бажає людина, у якого немає документів, які б підтверджували, що даний об'єкт знаходиться у нього у власності.
Незважаючи на те, що такий продаж заборонена законом, вона зустрічається постійно. Єдиний спосіб, який можна застосувати для узаконення подібної угоди - домогтися отримання продавцем права власності на об'єкт нерухомості.
Уникнути проблем можна, купуючи металевий гараж, який, по суті, не є нерухомим майном - як тільки з'ясовується, що знаходиться в неналежному місці, її можна перевезти.
У договорі обов'язково повинні бути присутніми наступні пункти:
- персональна інформація про сторони угоди - дані вказуються за паспортом: ПІБ, місце реєстрації та фактичного проживання, дата народження громадянина;
- умови угоди, права та обов'язки продавця і покупця;
- санкції, які будуть застосовані за невиконання умов договору;
- контактна інформація, реквізити банківського рахунку продавця, на який будуть переводитися кошти;
- підписи кожної зі сторін.
Важливе значення має пункт, в якому встановлюється ціна гаража, продавцеві повинна бути перерахована та сума, зазначена після слів «За згодою Сторін вартість гаража складає ...»:
В самому кінці договору вказуються реквізити всіх сторін угоди:
В деяких випадках потрібно також підпис голови гаражного кооперативу. Може бути додана довідка, відповідно до якої покупець зараховується до власників майна та учасником ГСК. В даному випадку він зобов'язується вносити пайові членські внески, якщо тільки не буде оформлено повне відчуження об'єкта.
Необхідні документи
Для того, щоб придбати гараж в ГСК, необхідно зібрати наступні документи:
- Складений на тимчасовій основі типовий договір купівлі - продажу нерухомості, в даному випадку - гаража, що перебуває у власності ГСК.
- Отримані в БТІ технічні довідки, в яких містяться точні відомості про об'єкт - його місце розташування, стан, матеріал, який використовували для побудови, площа.
- Паспорт покупця і продавця, документ пред'являється у вигляді оригіналу, але в папку з паперами повинні бути вкладені ксерокопії основних сторінок.
- Виписка, отримана в органах ЕГРН, яка служить підтвердженням факту реєстрації права власності в установленому порядку.
- Завірене у нотаріуса згода чоловіка на відчуження власності, якщо гараж був придбаний після реєстрації шлюбу.
- Акт прийому - передачі, складений в трьох примірниках. Документ згодом зберігається у власника нерухомості, покупця і в архіві Росреестра.
- Заповнена та оплачена квитанція по держмито.
- в першу чергу, має бути сформований короткий опис, що охоплює основні характеристики об'єкта;
- в одному з пунктів договору прописується кінцева вартість угоди, з якої повинен бути згоден і продавець і покупець;
- щоб надалі не зіткнутися з проблемами, потрібно відразу перевірити точність зазначених даних, поставити підписи в договорі;
- договір складається не в двох, а в трьох примірниках - одна копія документа повинна бути передана в Росреестр;
- переоформлення права власності в органах госрестраціі здійснюється протягом 30 днів;
- щоб отримати сертифікат, потрібно почекати 14 днів, за умови, що подані всі необхідні документи і не порушені умови угоди.
Всі документи технічного і кадастрового плану обов'язково повинні бути переоформлені після того, як буде проведено відчуження прав на нерухомість.
Державна реєстрація правочину не може бути проведена, якщо гараж був отриманий продавцем нелегально, або не була проведена процедура оформлення права власності. Купувати такий об'єкт нерухомості не рекомендується, щоб згодом не платити штрафи за незаконне користування гаражем, що знаходяться у власності ГСК.
оподаткування
При оформленні угоди з продажу гаража, який є частиною ГСК, податки сплачує продавець об'єкта нерухомості. Покупець не зобов'язаний вносити ніякі відрахування в ФНС, набуваючи гараж.
Розмір податку встановлюється в залежності від того, яка ціна відчужуваного об'єкта нерухомості, який період часу він перебував у власності.
Від сплати податку звільняється власник гаража, у якого він був у власності понад три роки. Якщо ж термін використання об'єкта нерухомості не перевищує цей показник, доведеться заплатити стандартний прибутковий податок в розмірі 13% від вирученої при продажу суми.
Це пояснюється, перш за все, тим, що спроба продати гараж раніше, ніж через 3 роки використання прирівнюється державою до спроби отримання додаткового доходу.
Оскільки гараж прирівнюється до об'єктів нерухомості, громадянин, який сплатив податок при його продажу має право на отримання компенсаційної виплати від держави - податкового вирахування в розмірі до 250 000 рублів, який оформляється в органах ФНС.
можливі труднощі
Щоб не зазнати фінансових втрат і не стати жертвою дій шахраїв, продавець повинен простежити за тим, щоб в договорі були прописані не тільки основні пункти, а й вивчені підводні камені, зокрема, вказана кінцева дата внесення платежу, термін переоформлення права власності на об'єкт, улагоджені спірні питання між продавцем і покупцем.
Навіть якщо продавець є повноправним власником гаража, який складається в ГСК, необхідно повідомити голову кооперативу про те, що об'єкт буде проданий. Вийти з ГСК завчасно можна, сплативши належну суму пайових внесків.
Скориставшись зразком договору купівлі - продажу гаража в ГСК, можна уникнути необхідності відвідувати кабінет юриста. Однак, при наявності найменший сумнівів, слід хоча б проконсультуватися у фахівця, щоб в подальшому не розсьорбувати наслідки зроблених помилок і не втратити виручені від продажу об'єкта нерухомості грошові кошти.
З необхідними документами для покупки гаража ознайомтеся в статті: покупка гаража .
Що робити якщо кадастрова вартість гаража завищена, дізнайтеся тут .
Зразок договору купівлі продажу гаража можна знайти тут .