- Акт введення в експлуатацію (будівлі)
- Обов'язкові пункти акту введення в експлуатацію
- Введення в експлуатацію
- Акт введення в експлуатацію об'єкта: зразок
- Оформлення акту введення в експлуатацію
- Подача документів
- Коли і в якій формі?
- Правила оформлення
- послідовність введення
В якості документів маються на увазі дозвіл на будівництво містобудівний план земельної ділянки, проектна документація.
Процес оформлення і отримання акту введення в експлуатацію об'єкта можна розділити на кілька етапів.
Етап перший.
Підрядна організація, яка проводила роботи з будівництва, реконструкції, капітального ремонту, відсилає письмове повідомлення замовнику. До нього додається акт виконаних робіт, в якому зазначаються види виконаних робіт, дані відповідальних осіб, копії відповідних ліцензій. Крім того, до повідомлення і акту прикладається пакет документів. Він включає в себе докладний перелік організацій, які брали участь в процесі будівництва і підведення комунікацій. Обов'язково прикладаються робочі креслення будівлі, з позначками, що вказують на внесення зміни.
Етап другий.
Об'єкт перевіряється до приймання в експлуатацію. З цією метою створюється робоча комісія. У неї входить замовник або його представник, який працює за дорученням. Обов'язкова участь представників проектної організації, служб експлуатації, служб державного нагляду (СЕС, пожежники та ін.).
Завдання комісії - перевірити кількість і грамотність оформлення документації, оцінити відповідність вимогам проекту будівельних конструкцій. Можливо виконання пробного пуску обладнання, перевірка роботи інженерних систем. У разі задовільного результату перевірки, складається висновок про готовність будівлі до приймання в експлуатацію.
Якщо в процесі виявлені дефекти конструкцій, відступу від будівельних нормативів і проектної документації , Буде складено висновок про неповну готовність будівлі до приймання в експлуатацію. У ньому буде прикладений перелік описів дефектів і невідповідностей, які потрібно усунути.
Перевірка готовності будівлі до приймання в експлуатацію оплачується замовником.
Етап третій.
До Головного управління архітектури подається заява про дозвіл введення об'єкта в експлуатацію. До нього додається ряд документів. Це паперу, що встановлюють право на земельну ділянку, план цієї ділянки, дозвіл на будівництво. Також необхідна документація, яка підтверджує відповідність параметрів об'єкта проектним нормам.
Вона підписується особою, яка здійснювала будівництво. Обов'язково додати документи, що підтверджують відповідність об'єкта технічним умовам, завірені представниками експлуатаційних організацій. Крім того, в пакет документів потрібно включити схему, яка буде показувати розташування об'єкта та його комунікацій на земельній ділянці , А також планувальну організацію ділянки.
З моменту подачі заяви, протягом десяти днів буде проведено перевірку правильності оформлення документів і їх комплектності. Також буде організовано огляд об'єкта. За його результатами буде прийнято рішення про видачу дозволу на введення в експлуатацію об'єкта, або ж відмовлено в такому дозволі.
Етап четвертий.
Приймальна комісія проводить комплексне обстеження об'єкта. Для того щоб отримати акт комісії про введення в експлуатацію об'єкта, потрібно подати той же комплект документів, який розглядала робоча комісія, і прикласти до нього позитивний висновок робочої комісії, а також дозвіл на введення в експлуатацію об'єкта.
У законодавстві чітко прописана норма - без позитивного рішення приймальної комісії експлуатувати об'єкт забороняється.
Комісія вивчить надану документацію. Якщо претензій не виникне, буде складено акт приймання в експлуатацію нежитлового об'єкта. У семиденний термін з моменту підписання його членами комісії він повинен бути затверджений головою архітектурного управління. Дата затвердження даного акту буде вважатися датою офіційного введення об'єкта в експлуатацію.
Акт введення в експлуатацію (будівлі)
Сам акт являє собою документ, оформлений на відповідному державному бланку. У правій верхній частині паперу є поле «Стверджую», в якому і повинен розписатися глава правління архітектури.
У тілі документа вписується дата проведення перевірки, склад комісії, найменування об'єкта. У нижній частині є графи для підписів членів комісії.
Склад приймальної комісії, розподіл обов'язків між її учасниками визначаються головою комісії. Ставлячи свої підписи під актом приймання, члени комісії несуть персональну відповідальність за свої рішення відповідно до розподілу обов'язків та компетенцією.
Якщо хтось із учасників роботи комісії відмовиться підписувати акт, він повинен аргументувати свою відмову. Для цього главі комісії він зобов'язаний надати висновок державного органу, представником якого він є, в якому будуть викладені зауваження. Вони повинні входити в компетенцію цього органу. В такому випадку комісія встановлює певний термін на усунення зауважень. Якщо зауваження не будуть зняті після закінчення цього терміну, об'єкт буде визнаний не підготовленою до експлуатації.
У разі відмови комісії видавати акт приймання будівлі в експлуатацію, вона повинна в встановлений термін уявити замовнику аргументований висновок. Якщо замовник не згоден з результатами роботи комісії, він має право оскаржити це в суді.
Комісія може бути призначена повторно, якщо зауваження щодо укладення будуть усунені замовником будівництва. Законодавство не обмежує кількість проведення приймальних комісій.
Факт завершення діяльності та необхідність введення в експлуатацію результату підтверджується актом. Його зразок можна скачати безкоштовно на сторінці.
Факт завершення будь-якої діяльності і необхідність введення в експлуатацію результату підтверджується документом, що має назву акт. Прилади обліку води, основні засоби, об'єкти капітального будівництва, різне обладнання, електроустановки та інші предмети матеріального світу, перед використанням, вимагають створення акта введення в експлуатацію. На цій сторінці ми детальніше розберемо основні складові елементи цього документа і надамо можливість безкоштовно завантажити зразок.
Зазвичай, прилучення подібних правових паперів передбачено державними установами. Кожен структурний підрозділ розробляє власний бланк, приклад, шаблон заповнення. Введення в експлуатацію складається виключно в письмовому вигляді. Досить часто, регламент підписують відразу кілька людей, якщо передбачений порядок колективного прийняття рішення про введення в експлуатацію об'єкта. Якщо який-небудь учасник ухиляється від підпису акту, він повинен надати письмове пояснення з описом причин відмови затвердження.
Обов'язкові пункти акту введення в експлуатацію
:
- Стверджувальна відмітка керівника комісії у правому верхньому кутку;
- Назва, місце, час вчинення діяння;
- Перелік осіб, які беруть участь в розгляді матеріалу, внесення супутньої правової бази, що передують підстав;
- Пункти проведених заходів по введенню огляду об'єкта;
- Зауваження, пропозиції, заперечення;
- Висновки, фіксація методичних регламентів змісту;
- Підписи і розшифровка кожного члена комісії.
Бажаючому отримати заповітну папір про введення в експлуатацію, слід уважно підходити до кожної стадії процесу. Найменші недоліки в роботі безпосередньо позначаються на вирішенні органів державної влади . Перш ніж витрачати грошові кошти , Необхідно ретельно продумати етапи. Зупинка комісійної перевірки спричинить нові поводження з тими ж вимогами. Збір інформації, документації, нескінченне ходіння по інстанціях змусить суб'єкта терпіти ті ж самі витрати.
Акт введення в експлуатацію об'єкта, обладнання, будівлі або будь-якого іншого ОС є найважливішим документом, що підтверджує прийняття організацією придбаного, побудованого або реконструйованого основного засобу. оформлення даного документа передує досить велика робота, в якій задіяні численні служби та фахівці, як з боку організації, що приймає ОС в експлуатацію, так і з боку підрядника або продавця.
Введення в експлуатацію
Перш за все, що таке експлуатація обладнання або об'єкта? Формально це його використання за призначенням, а також підтримку в працездатному стані. Таким чином, за допомогою складання акта і приймаюча, і передає об'єкт сторона засвідчують, що ОС справно і відповідає всім вимогам. Зауважимо, що введення в експлуатацію обладнання або будівлі необхідно не тільки відразу після його покупки, але також після ремонту, модернізації або реконструкції.
Акт введення в експлуатацію об'єкта: зразок
Сьогодні немає форми акта введення в експлуатацію ОС, яка була б обов'язкова до застосування. Проте, для простоти обліку абсолютна більшість організацій використовують бланки, які раніше були затверджені Держкомстатом РФ. Оформлення акту введення в експлуатацію можна здійснювати за такими уніфікованими формами:
- № ОС-1 - Акт прийому-передачі об'єкта основних засобів
- № ОС-1а - Акт прийому-передачі будівлі (споруди)
- № ОС-1б - Акт прийому-передачі групи об'єктів ОЗ
Акт введення в експлуатацію ОЗ за формою № ОС-1 виглядає так:
Це досить об'ємний документ, який складається на трьох аркушах. даний бланк можна завантажити на нашому сайті.
Оформлення акту введення в експлуатацію
Щоб оформити введення в експлуатацію обладнання або скласти акт введення в експлуатацію будівлі буде потрібно провести складну підготовчу роботу:
- Отримати письмове повідомлення від підрядника (продавця) з доданим до нього актом виконаних робіт. Сюди ж входить вся технічна документація на об'єкт ОС.
- Перевірити об'єкт до його приймання в експлуатацію. Виконання цієї роботи довіряється спеціально створеної робочої комісії, до якої входять представники всіх сторін. На цьому етапі перевіряється документація, оцінюється стан об'єкта. При необхідності складається висновок про неготовність ОС до приймання.
- Скласти і подати у архітектурний відділ заяву про дозвіл введення ОС (будівлі) в експлуатацію.
- Провести комплексне обстеження об'єкта приймальною комісією, яка і складає акт приймання, і видати наказ про введення в експлуатацію обладнання (об'єкта).
Протягом останніх років Містобудівний кодекс зазнав значних змін, в зв'язку з чим, для введення об'єкта нерухомості в експлуатацію потрібні зовсім інші документи.
Видача дозволів на введення об'єкта в експлуатацію здійснюється федеральним виконавчим органом, який в свою чергу керується урядовими постановами. Ними ж регламентована видача необхідних документів, що стосуються капітального будівництва. Також існують спеціалізовані державні установи, які займаються складанням проектної документації і проводять необхідні перевірки для узгодження.
Важливо враховувати, що акт введення в експлуатацію об'єкта нерухомості капітального будівництва, будівлі та приміщення видає той же заклад, від якого раніше було отримано дозвіл на будівельні роботи. Сам порядок дій при послідовному його виконанні займає не більше десяти днів. В цей термін входить розгляд заяви та доданих до неї документів, твір перевірочних робіт і видача дозволяє акту.
Заощаджуйте ваш час та нерви. і протягом 5 хвилин отримаєте безкоштовну консультацію професійного юриста.
Подача документів
Акт про введення нерухомого об'єкту капітального будівництва, будь-то окремої будівлі, приватного будинку або приміщення, є посвідченням факту виконаних будівельних робіт в повній мірі і відповідностей дозволу на проведення будівельних робіт. Щоб ввести нерухоме майно в експлуатацію, знадобляться такий перелік документів:
Коли і в якій формі?
Найчастіше виникає питання щодо того, коли необхідно займатися підготовкою необхідних документів, щодо введення нерухомого об'єкту в експлуатацію. Відповіддю в цьому випадку буде служити особливість будівлі капітального будівництва або необхідного приміщення. Порядок оформлення безпосередньо відштовхується від того, завершений об'єкт повністю і готовий для цільової експлуатації. Наприклад, отримання акта про введення житлового будинку в експлуатацію буде означати, що в будинок вже можна заселятися.
Крім цього, акт може служити додатком до договорів поставки або надання будь-якої обумовленої послуги. Зміст документів, в тому числі і актів, змінюється в залежності від характеристики нерухомого майна , Капітального будівництва, інженерного стану та цільового призначення. В іншому ж акт має уніфіковану форму.
Існує три форми даного документа, і для кожної є самостійний бланк.
Основні форми актів:
- Прийом-передача основного об'єкта нерухомості;
- Прийом і передача будівлі;
- Прийом і передача групи нерухомих будівель.
Обов'язково слід звернути увагу на зазначену дату введення капітального будівництва в експлуатацію.
Правила оформлення

Державою розроблені спеціальні бланки для складання та оформлення акта, які не складно заповнити, відповідно до встановлених правил. Однак тут є деякі нюанси:
- Акт повинен мати три ідентичних примірника (для державних органів , Для передавальної і для приймаючої сторони);
- Обов'язково додаються технічні документи щодо нинішнього стану споруди, виписка з технічного плану , Схема будівлі, інше;
- Стверджувати складений акт має керівництво з боку приймаючої і передавальної сторони, якщо мова йде про юридичних осіб ах.
Слід зауважити, що графа про державної реєстрації необхідна для заповнення лише тоді, коли мова йде про будь-яких угодах. Якщо ж порядок оформлення стосується приватної власності, графу можна залишити порожній.
При угодах порядок заповнення документів передбачає вказувати і суму зношування. А якщо об'єкт нерухомості знаходиться в часткової власності , Тобто має співвласників, розмір часток також потрібно вказувати. Все, що стосується сум при укладанні угод, потрібно вказувати точно, з урахуванням курсу рубля, якщо мова йде про валютне розрахунку.
послідовність введення
Порядок ведення капітального будівництва в експлуатацію виглядає наступним чином:
Варто зауважити, що нехтувати встановленими законодавчими нормами і порушувати регламентований порядок не варто, так як це може призвести до вельми серйозними наслідками у вигляді штрафів. Для юридичних осіб в особливо великих розмірах. Тому не рекомендується використовувати об'єкти капітального будівництва та інші об'єкти нерухомості по їх цільовим призначенням до того, як на це буде отримано дозвіл і буде підписаний відповідний акт.
Крім того, не слід забувати про те, що в разі виникнення будь-яких аварійних ситуацій згодом експлуатації нерухомості до формального дозволу, це може спричинити за собою кримінальну відповідальність.
Інформація в даній статті надано для ознайомлення.
Ми рекомендуємо Вам до нашого юриста.