Критики відповідний захід вже висловилися: логічніше і симетричні з боку російських чиновників було б прийняття «списку Бута»
Вихованці владивостокського Будинку дитини в ігровій кімнаті. Фото: РИА Новости
Росія планує заборонити усиновлення російських дітей американцями. Таким чином депутати вирішили відповісти на «акт Магнітського», повідомляють «Ведомости». За даними видання, поправки в законопроект, який отримав назву «акт Діми Яковлєва» (усиновленої дитини, убитого в США), готує «Єдина Росія».
Відразу після прийняття американським Сенатом «акту Магнітського», згідно з яким деякі російські чиновники позбавляються в'їзду в Штати, в Росії вирішили відповісти симетричною мірою. Однак, якщо американський закон спрямований проти чиновників, причетних до загибелі юриста Сергія Магнітського в СІЗО, то «закон Діми Яковлєва» передбачає санкції з боку Росії проти жителів Штатів, причетних до загибелі усиновлених російських дітей. 14 грудня акт був прийнятий Держдумою в першому читанні.
На думку директора Інституту стратегічного планування і прогнозування Олександра Гусєва, російській владі не варто спекулювати на темі усиновлення дітей: «Ми вважали, що буде більш адекватним відповідь на« список Магнітського »- список людей, причетних до справи Віктора Бута. Що стосується проблеми усиновлення, проблема комплексна. Звичайно, він є певним кроком для того, щоб Росія адекватно відповіла. Але цього було б замало ».
Відомий журналіст і громадський діяч Світлана Сорокіна, добре знайома з проблемою усиновлення дітей в Росії, так описала Business FM своє ставлення до рішення депутатів Держдуми: «Я в шоці від того, що відбувається в Держдумі, просто в шоці. Мені здавалося, що від такого мракобісся вже можна було б якось відійти. Але виявилося, що ні. І у нас абсолютно політично мотивоване рішення приймається, в результаті якого постраждає велика кількість дітей - в першу чергу. Якби ми самі могли тут всиновлювати всіх підряд, то було б чудово. Я б перша сказала, що не треба нікому віддавати, якщо тут в Росії все діти розходяться по сім'ях. Але у нас цього немає, не відбувається. При цьому на «акт Магнітського» реагуємо таким дивним, асиметричним чином. При чому тут діти, що за спекуляція безсовісна? Я цього не розумію. Це називається - більше не знаємо, яку дулю показати американцям, і щосили тужімся. І вирішили, що за рахунок дітей ми покараємо американців. Кого ми покарали? Ті кілька тисяч дітей, які в результаті залишаться без шансу на нормальне дитинство? Неподобство ».
Свою стурбованість наміром Держдуми висловлює і Уповноважений при президенті з прав дитини Павло Астахов. В інтерв'ю Business FM він заявив: «Якщо ми зараз якимось чином розірвемо, вийдемо з угоди з Америкою, то, напевно, ми таким чином насолити Америці і можливих кандидатів у прийомні батьки. Але ми не допоможемо нашим дітям, які вже виїхали в Америку, які там живуть. А ось тут якраз проблема, тому що десятки тисяч дітей, які вже вивезені і які іноді потрапляють в ситуації - піддаються жорстокому поводженню, насильству - ось їм складніше буде допомогти, якщо договір перестане працювати. Правда, він ще не почав працювати на повну потужність, не можна сказати, що він на сто відсотків забезпечений з американської сторони. Проблема дуже серйозна, американці не можуть сьогодні надати повних гарантій того, що вони для початку хоча б просто зберуть відомості про всіх російських дітей, які до повноліття є громадянами Росії, вивезеними і проживають в американських сім'ях. Навіть цього не можуть зробити, на жаль, наші американські колеги. Тому договір поки не почав діяти на сто відсотків ».
Додати BFM.ru в ваші джерела новин?
При чому тут діти, що за спекуляція безсовісна?Кого ми покарали?
Ті кілька тисяч дітей, які в результаті залишаться без шансу на нормальне дитинство?
Ru в ваші джерела новин?