Чи не знайшли відповіді на своє питання?
Дізнайтеся, як вирішити саме Вашу проблему - зателефонуйте прямо зараз:
+7 (499) 350-80-69 (Москва)
+7 (812) 309-75-13 (Санкт-Петербург)
Це швидко і безкоштовно!
Досить часто сторони, передаючи право розпорядження землею, не приділяють увагу акту прийому-передачі, оформляючи його з юридичними помилками або зовсім забуваючи складати даний документ.
У підсумку учасники угоди не можуть зареєструвати факт переходу прав на об'єкт нерухомості. Як грамотно оформити і де скачати передавальний акт на земельну ділянку, ви зможете дізнатися з цієї статті.
Навіщо потрібен передавальний акт на земельну ділянку?
Факт передачі прав на об'єкт нерухомості підтверджується висновком відповідного документа - передавального акта, інакше відомого як акт прийому-передачі. Він засвідчує передачу правовстановлюючих паперів на майно. У тексті також вказується наявність або відсутність у учасників угоди претензій один до одного.
Ви уклали договір купівлі-продажу приватного будинку з територією навколо? Щоб стати повноцінним власником об'єкта нерухомості, потрібно звернутися в Росреестр і зареєструвати факт переходу прав.
Державний орган не прийме заяву, якщо сторони не нададуть відповідний передавальний акт на будинок з земельною ділянкою.
Будь-яка угода, що передбачає передачу права користування і володіння нерухомістю, зобов'язує сторони підписувати акт прийому-передачі.
Даний акт підписується всіма учасниками угоди в момент остаточних розрахунків після укладення того чи іншого договору (наприклад, дарування, купівлі-продажу і т. Д.).
Акт прийому-передачі ділянки повинен містити певні відомості:
- інформацію про сторони угоди;
- характеристику відчужуваного об'єкта нерухомості;
- факт передачі ділянки в розпорядження третіх осіб;
- посилання на основний договір і його реквізити (назва, номер і дату складання);
- обопільне відсутність претензій у учасників угоди (якщо вони є, важливо детально описати виявлені дефекти);
- дату складання документа;
- підписи сторін угоди.
Якщо в момент оформлення акта одна зі сторін передала другій стороні комплект документів, що стосуються ділянки (наприклад, паперу про технічний стан будинку, правовстановлюючі документи на землю та будівлі, розташовані на ній), це обов'язково повинно бути відображено в акті.
Крім цього, в тексті необхідно вказати, що ризик випадкової загибелі або пошкодження об'єкта переходить на нового власника з моменту реєстрації передачі прав в Росреестра.
В якості учасника угоди можуть виступати як звичайні громадяни, так і юридичні особи (підприємства, організації, муніципальні установи і т. П.).
Документ підписується всіма особами, які брали участь в оформленні основного договору (при наявності завіреної довіреності акт може бути підписаний представником сторони угоди).
Документ повинен містити наступні персональні відомості про учасників:
- їх ПІБ;
- дати народження;
- адреси прописки і / або фактичного проживання;
- данні паспорту.
Якщо однією зі сторін угоди виступає юридична особа, в передавальному акті купівлі-продажу земельної ділянки вказується найменування підприємства і його реквізити. Крім цього, в документ вписуються паспортні дані представника організації, його ПІБ і посада.
Документ обов'язково повинен містити детальну характеристику відчужуваного ділянки:
- місце розташування;
- кадастровий номер;
- площа;
- ціль використання;
- назва і реквізити правовстановлюючого документа, на підставі якого колишній власник отримав право розпорядження землею.
Як додаток до акту можуть виступати межовий план ділянки, виписка з ЕГРН, що замінює кадастровий паспорт, і інші документи.
Кількість примірників акта прийому-передачі
Даний документ повинен складатися в декількох примірниках - їх кількість дорівнює числу сторін угоди. Наприклад, якщо ділянка перейшов до нового власника в зв'язку з укладенням договору дарування, один примірник акта залишається на зберіганні у дарувальника, другий - у обдаровуваного, а третій - у нотаріуса, відповідального за перевірку достовірності угоди.
Крім цього, необхідно мати додатковий примірник документа, долучаються до заяви про реєстрацію передачі прав на землю при зверненні в ТО єдиного Росреестра.
Як зазначалося вище, даний документ повинен складатися кожен раз, коли сторони укладають угоду про передачу права користування або володіння об'єктом нерухомості, а саме в таких випадках:
- при продажу ділянки;
- при передачі території в дар близькому родичу або третім особам;
- при укладанні договору оренди землі;
- при передачі об'єкта в постійне (безстрокове) користування.
Як виглядає передавальний акт до договору дарування земельної ділянки, ви можете дізнатися за допомогою представленого на сайті типового зразка .
Ви маєте право скористатися цим шаблоном для оформлення потрібного у вашій ситуації акту прийому-передачі або замовити розробку унікального документа у фахівця (нотаріуса або адвоката).
Якщо земельна ділянка не поставлений на державний облік і не має відповідного кадастрового номера, його неможливо продати або подарувати, так як відомості про об'єкт відсутні в базі даних ЕГРН.
В цьому випадку складання договору і передавального акта при продажу земельної ділянки вважається юридично некоректним, тому як угода вважається недійсною.
Якщо на купується території є будь-яка споруда (приватний будинок, дача, господарське будова), вкажіть це в тексті акта. Обов'язково позначте, будите ви використовувати даний об'єкт і на якій підставі (зазвичай споруди передаються у власність спільно з землею, на якій розташовані).
З моменту підписання акта зобов'язання одного боку по передачі землі вважається виконаним. Те ж стосується обов'язки нового господаря прийняти ділянку. Якщо хто-небудь з учасників ухиляється від підписання документа, подібні дії можуть бути розцінені як відмова від угоди.
Підписаний сторонами акт прийому-передачі - гарантія закінчення угоди і відсутності у її учасників претензій один до одного. Саме тому до оформлення документа слід підходити з особливою обережністю.
Перед підписанням паперів ретельно вивчіть документацію на ділянку і переконайтеся у відсутності невідповідностей з фактичними параметрами території.
Запитайте у власника землі документи:
- що свідчать про відсутність у особи боргу за податковими зборами;
- засвідчують наявність у сторони угоди права розпорядження ділянкою;
- підтверджують відсутність інших співвласників;
- що свідчать про наявність чи відсутність будь-яких обмежень на території.
Ухилення від оформлення акту прийому-передачі розглядається як невиконання зобов'язань з того чи іншого договору. Порушник може бути притягнутий до відповідної відповідальності.
На практиці передавальний акт часто оформляється одночасно з основним договором, потрібний текст вказується в кінці документа. Такий варіант можливий, якщо сторони передають папери на землю і виробляють остаточний розрахунок в день підписання договору.
Оцініть матеріал
Чи не знайшли відповіді на своє питання?
Дізнайтеся, як вирішити саме Вашу проблему - зателефонуйте прямо зараз:
+7 (499) 350-80-69 (Москва)
+7 (812) 309-75-13 (Санкт-Петербург)
Це швидко і безкоштовно!
Навіщо потрібен передавальний акт на земельну ділянку?
Ви уклали договір купівлі-продажу приватного будинку з територією навколо?