Реклама
Реклама
Реклама

Передавальний акт до договору купівлі-продажу квартири

  1. Вимоги до передавального акту
  2. Необхідність складання передавального акта
  3. Що відбивається в акті?
  4. приклад акту
  5. Затягування передачі квартири
  6. Відмова в підписанні акту

Обов'язковою явищем в процесі покупки або продажу нерухомих об'єктів є підписання акту прийому-передачі. Адже саме їм буде підтверджена фактична передача, наприклад, квартири (купленої або проданої). Обов'язковою явищем в процесі покупки або продажу нерухомих об'єктів є підписання акту прийому-передачі

Після проставлення підписів на ньому сторонами угоди, всі права і обов'язки, а також ризики всіх типів, по цьому об'єкту нерухомості переходять від сторони, що продає до купує.

Цивільний оборот нерухомого майна виділяє відчуження останнього, як найпоширеніші і масові види угод. Купівля або продаж квартир може бути здійснена тільки за встановленими і закріпленим законодавчо правилами (Цивільний кодекс РФ).

В даному законодавчому документі вся 20 глава присвячена правилам регулювання процесів по нерухомості.

Важливо! При укладанні договірних відносин щодо відчуження об'єкту нерухомості як фізичними, так і юридичними особами, такі угоди прийнято вважати оплатним і взаємними.

У законодавчих нормативах вся процедура передачі майно такого типу має чіткі і закріплений етапи. Безумовно, кожен етап угоди складний і бюрократичний, але це зроблено для того, щоб права всіх учасників угоди були захищені на належному рівні. Закінчення будь-яких таких угод, обов'язково потрібно реєструвати в спеціальних державних органах реєстрації.

Content goes heВажно! Такі договірні відносини можуть бути укладені тільки в письмовій формі.

Таким чином, факт передачі майна між сторонами угоди повинен також мати документальне підтвердження, і для цього потрібен передавальний акт.

Вимоги до передавального акту

Законодавчо, за даними документом закріплена тільки його письмова форма, а його склад може оформлятися в довільному вигляді, але обов'язково з наявністю в ньому таких даних:

  • назва документу;
  • дата і місце, де він складений;
  • персональні ідентифікаційні дані сторін угоди (продавець і покупець),
  • ретельно прописані дані про об'єкт угоди (адреса, метраж, поверховість, кількість кімнат і подібне);
  • аргументація переходу об'єкта нерухомості від однієї сторони до іншої (купівля або продаж);
  • візи покупця і продавця, і їх розшифровки.

Крім цього, в документ можна внести дані про:

  • ключах вхідних дверей і їх кількості, і чи були передані;
  • ключах поштової скриньки і їх кількості, і чи були передані;
  • комунальних рахунках і погашенні боргів по ним;
  • виконанні фінансових зобов'язань по основній угоді;
  • відсутність претензій сторін.

Важливо! Фінансову сторону основної операції з купівлі-продажу нерухомості прийнято завершувати оформленням розписки про отримання всієї суми.

Подивіться тему про розписці в отриманні завдатку за квартиру .

Необхідність складання передавального акта

Законодавці закріпили в цивільному кодексі, що відчужувати нерухомі об'єкти можна тільки на підставі відповідного договору, оформленого в письмовому вигляді. Однак даний документ не зможе підтвердити фактичну передачу квартири і права нового власника на неї.

Останні стануть офіційно закріплені за покупцем квартири, тільки після закінчення процедури державної реєстрації., Яка буде процесуальним дію з передачі житла.

І не завжди цей процес швидкий, можливо це займе кілька тижнів, поки відповідне свідоцтво виявиться на руках у покупця.

Тому факт передачі вищевказаного майна повинен бути здійснений за допомогою відповідного акта і його візування учасниками угоди, за умови, що це не суперечить умовах основного договору.

Після того, як акт завізований новий власник квартири покладає на свої плечі весь тягар по утриманню житла, здійснює оплату комунальних рахунків, піклуватися про неї схоронності.

Той час, який виділяється на реєстрацію нових прав нового власника, об'єкт нерухомості може потрапити у всілякі ситуації:

  • пожежа;
  • потоп;
  • стихійне лихо;
  • руйнування і подібне.

І таким чином, коли у нового власника на руках виявиться документ, що підтверджує законність його власницьких прав на житловий об'єкт, той вже може бути далеко не в тому стані, яке було на момент підписання договору купівлі.

Аналогічним ризиків схильний і продавець квартири, поки у нього на руках не буде підписаного покупцем акт про передачу майна.

Щоб уникнути зайвих ризиків і наслідків негативного плану, в законодавстві і передбачили необхідність даного документа.

Що відбивається в акті?

Типової форми для даного документа не передбачено Типової форми для даного документа не передбачено. Головна умова наявність віз учасників угоди на ньому, а значить він повинен мати письмову форму, і бути оформлений стількох примірниках, скільки учасників угоди. Основний текст оформляється в довільній формі, але з обов'язковим зміст необхідних даних, які були перераховані вище, то як назва документа і візування з його розшифровкою.

Менеджери по роботі з нерухомістю рекомендують вносити в даний документ, як обов'язковий пункт, дані про заборгованості за всіма видами комунальних послуг, телефону і інших оплачуваних і підключених до об'єкта послуги, щоб потім не отримати величезний рахунок за те, чим ви не користувалися.

Адже, швидше за все, ви почнете шукати правду від колишнього власника, який відмовиться погашати заборгованості і тоді вам не залишиться нічого іншого, як: або погасити їх самостійно, або звернутися до суду з позовною заявою про визнання боргу за колишнім власником житла.

Але тут потрібно розуміти, що цей процес буде складним як в доказательном плані, так і фінансовому. Тому спочатку гарненько прорахуйте цей шлях і його рентабельність.

приклад акту

Передавальний акт при купівлі-продажу квартири

21.12.2015 року

місто Чукуруку

Ми, громадянин Петля Петро Іванович, зареєстрований за адресою - місто Чукуруку, вулиця Мамая, 17, і громадянка Мотузка травня Миколаївна, зареєстрована за адресою - місто Чукуруку, вулиця Каштанки, 84, відповідно до законодавства Російської Федерації склали даний акт про те, що : громадянин Петля П.І, який є продавцем за договором купівлі-продажу № 14 від 20.12.2015 року здійснив факт продажу квартири, розташованої за адресою - місто Чукуруку, вулиця Солов'я, 18/14, громадянці Мотузка М.М, яка за аналогічним документу є пок упателем вищевказаної нерухомості.

За аналогією з даний актом громадянин Петля П.І передав у власність громадянці Мотузка М.М вищевказаний об'єкт нерухомості в задовольняє покупця стані. За цим актом підтверджується виконання сторонами, договору з купівлі-продажу квартири, їх зобов'язань в повному обсязі, розрахунки зроблені і сторони не мають ніяких претензій один до одного.

Даний документ складено в трьох примірниках: по одному на руки учасникам угоди, і один - в державний реєструючий орган.

Підписи, розшифровка, дата.

Затягування передачі квартири

Серйозність угоди з купівлі-продажу нерухомості не можна оскаржити, і як би того не хотілося, не завжди все йде по ідеальним сценарієм, і саме для покупця. Так, частенько продавці тягнуть з передачею майна законному власнику, і зазвичай це свідоме й зумисне дію.

Але не можна виключати і, так звані, «багато ходові» угоди. У них зазвичай продавець одночасно є і покупцем, але вже іншого об'єкта нерухомості.

І тут вже не від нього залежить, затягування передачі квартири, якщо інший продавець не вирішив усі питання щодо угоди вчасно.

Важливо! При ухиленні від передачі квартири вам в фактичне користування, ви в праві звернеться в судову інстанцію з позовною заявою на предмет витребування квартири, аргументуючи це невиконанням другою стороною угоди зобов'язань за договором.

Як показала практика, подача заяви в судову інстанцію мотивує продавця передати житло, і таким чином уникнути неприємностей, але є і такі, яким і рішення суду не аргумент. Ось тут виконувати волю судді будуть судові пристави, а вони зазвичай не церемоняться. Але це вже не ваші проблеми, головне що квартира тепер у вашому повному розпорядженні.

Відмова в підписанні акту

Тут тонкощі даного факту безпосередньо пов'язані з тим, хто зі сторін не бажає підписувати передавальний акт, і на якому ринку нерухомості здійснена операція з купівлі-продажу житла Тут тонкощі даного факту безпосередньо пов'язані з тим, хто зі сторін не бажає підписувати передавальний акт, і на якому ринку нерухомості здійснена операція з купівлі-продажу житла.

  1. Ринок новобудов. У разі, якщо від підписання передавального акта ухиляється сторона забудовника, це буде чревато йому штрафними санкціями, і всілякими неустойки. А якщо це сторона покупця, через порушення значного плану, то забудовник самостійно підписує акт, і через два місяці зобов'язання перейдуть в статус виконаних. Для покупця, раціональним буде, завізувати документ, але обов'язково з перерахування в ньому всіх недоліків забудовника, допущених щодо вашого об'єкта нерухомості.
  2. Вторинний ринок. При відмові від того дії, друга сторона зобов'язана звернеться до суду, де-небудь поставить вимогу про витребування житла, або розірваний основний договір з оплатою неустойок і штрафів.

Як бачимо, передавальний акт завершує основну угоду з купівлі-продажу нерухомості в неї фактичному вигляді, і дозволяє уникнути неприємностей в майбутньому для всіх сторін угоди. Адже в ньому йде повне перерахування як технічних, так і візуальних характеристик придбаного житла, а також дані щодо оплати всіх особових рахунків квартири.

Що відбивається в акті?