Реклама
Реклама
Реклама

Акт прийому і передачі ключів від приміщення: рекомендації з оформлення

  1. Акт, який регламентує прийом і передачу ключів від приміщення: об'єкти
  2. цілі оформлення
  3. Рекомендації щодо оформлення акта прийому / передачі ключів
Юридична консультація >> Акт прийому і передачі ключів від приміщення: цілі оформлення та основні правила складання

Для того, щоб здійснити процес передачі ключів від однієї людини іншій від певного об'єкта, необхідно оформити ряд документів, які супроводжують дану процедуру. Кожен з таких документів має свої особливі характеристики і призначенням, але найбільш важливим і найчастіше використовуваним є акт прийому і передачі ключів від приміщення.

Акт, який регламентує прийом і передачу ключів від приміщення: об'єкти

Об'єктами акта можуть стати житлові, нежитлові та офісні приміщення

Даний документ супроводжує операції, що стосуються наступних об'єктів:

  • Квартира в новому будинку (в даному випадку випадку суб'єктами стають забудовник і новий власник квартири);
  • Споруди та нежилі приміщення (акт оформляється двома організаціями, які беруть участь в угоді);
  • Офісні будівлі, найбільш складські приміщення, торговельні точки і т.п. (Акт складається між співробітниками однієї компанії, коли питання стосується комерційно важливого об'єкта).

Сам акт не може бути в статусі самостійного документа - він входить в супровід загальної документації для операцій оренди, продажу, покупки приміщень. Крім того, даний акт може бути внутрішньо і укладеними між двома співробітниками.

цілі оформлення

Мета акту - передача відповідальності за об'єкт нерухомості одержувачу

Основне завдання при складанні даного документа полягає в регламентуванні прав і обов'язків двох сторін, що підписали його, з питань збереження об'єкта договору . Коли від одного власника передані ключі іншому, то повна відповідальність за цілісність об'єкта покладається на одержувача: вона поширюється як на саме приміщення, так і на предмети, що знаходяться всередині.

У тому випадку, якщо об'єкт виявився пошкоджений після укладення договору, то суб'єкт даного процесу (первинний власник) має право стягнути витрати з одержувача ключів.

Акт дозволяє юридично закріпити права, і в разі спірного моменту між двома сторонами документація визначає винного в порушенні прав.

У складанні документа обов'язкову участь беруть дві сторони. Перша сторона - це передавальний ключі, а друга - приймаюча. На практиці сам процес оформлення акта найчастіше покладається на віддає сторону, однак при цьому підписи, що засвідчують згоду зі змістом акта, належать обом сторонам. При цих умовах документ вважається дійсним і легітимним.

Рекомендації щодо оформлення акта прийому / передачі ключів

Акт може бути складений за довільним шаблоном, але зобов'язаний відповідати вимогам

На даний момент немає юридично закріпленого шаблону написання акту. Таким чином, організація має право встановлювати власний шаблон складання акта або заповнюється довільно. При цьому документ повинен відповідати наступним вимогам:

  1. У структуру входять такі елементи, як «шапка документа», основний зміст і висновок.
  2. Акт має свою юридичну силу тільки в тому випадку, якщо в ньому відображені підписи двох сторін. Якщо учасник процесу діє згідно з довіреністю, то інформація про цей документ також повинна бути занесена в акт.
  3. У разі, коли при складанні акта, були залучені свідки, їх основні дані обов'язково повинні бути також занесені в акт: зокрема, прізвище, ім'я та по батькові; данні паспорту; адреса прописки і фактичний. Також в акті проставляються їх підписи.

Відповідальність за об'єкт і відповідні права на нього переходять до приймаючої сторони тільки після безпосереднього підписання акта двома сторонами. Згідно із законодавством, дана документація не підлягає обов'язковому посвідченню печаткою організації. Дана вимога була скасована. Друк може бути обов'язковою тільки в тому випадку, якщо даний пункт відзначений в правових документах організації.

Для складання акта підійде будь-який формат аркуша паперу, хоча найбільш часто використовується - це А4. Крім того, даний акт може бути складено на бланку організації, якщо даний є. Згідно з юридичними нормами, акт може бути оформлений від руки або машинним текстом - своєї сили він від цього не втратить.

Варто зазначити, що акт завжди оформляється в двох примірниках. Примірники при цьому віддаються на руки обом сторонам. При наявність свідків вони повинні отримати завірені копії даного акту.

Коли акт складений і підписаний, то інформація про його оформленні повинна бути обов'язкова занесена в журнал обліку документації. Потім акт передається в архів для подальшого зберігання. Законодавчими актами встановлено певний період, протягом якого документ необхідно зберігати.

В акті, який регламентує передачу ключів, може бути також відображена додаткова інформація, яка необхідна обом сторонам договору. Інформація про додаткову документації також повинна бути відображена в акті прийому та передачі ключів. В кінці договору обов'язково повинні бути проставлені підписи обох сторін акту, а також при необхідності свідків.

Дивіться відео про акти прийому-передачі ключів в операціях з нерухомістю: