Реклама
Реклама
Реклама

Як проходить технічний огляд загального майна?

Технічні огляди спільного майна власників житлових приміщень проводяться для того, щоб визначити технічний стан майна, своєчасно виявити дефекти будівлі і несправності, визначити плани робіт, сформувати перелік послуг і робіт.

Залежно від призначення, технічні огляди поділяються на загальні / часткові, позапланові / планові, що проводяться 2 рази на рік: навесні (після закінчення експлуатації в умовах зими) і восени (перевіряється готовність до експлуатації в умовах зими) Залежно від призначення, технічні огляди поділяються на загальні / часткові, позапланові / планові, що проводяться 2 рази на рік: навесні (після закінчення експлуатації в умовах зими) і восени (перевіряється готовність до експлуатації в умовах зими). Позапланові огляди найчастіше проводяться після аварій техногенного характеру, стихійних лих.

Порядок проведення технічного огляду визначений Постановою Державного Комітету Російської Федерації по будівництву і житлово-комунальному комплексу від 27 вересня 2003 № 170 «Про затвердження Правил і норм технічної експлуатації житлового фонду».

Відповідно до пункту 13 Постанови Уряду РФ від 13 серпня 2006 р N 491 «Про затвердження Правил утримання спільного майна в багатоквартирному будинку і Правил зміни розміру плати за утримання і ремонт житлового приміщення в разі надання послуг та виконання робіт з управління, утримання та ремонту загального майна в багатоквартирному будинку неналежної якості та (або) з перервами, що перевищують встановлену тривалість », огляди загального майна в залежності від способу управління багатоквартирним будинком проводяться власної еннікамі приміщень, особами, що залучаються власниками приміщень на підставі договору для проведення будівельно-технічної експертизи, або відповідальними особами, які є посадовими особами органів управління товариства власників житла, житлового, житлово-будівельного кооперативу або іншого спеціалізованого споживчого кооперативу (далі - відповідальні особи) або керуючої організацією, а при безпосередньому управлінні багатоквартирним будинком - особами, які надають послуги та (або) виконують роботи.

Для проведення технічних оглядів в керуючої організації створюється спеціальна комісія. Наказом керівника керуючої організації призначаються: персональний склад комісій і їх голови. До складу комісії входять фахівці та інженерно-технічні працівники керуючої організації, представник власників, також можуть залучатися спеціалізовані організації, які надають послуги з оцінки технічного стану загального майна.

В ході оглядів житлового будинку перевіряються: В ході оглядів житлового будинку перевіряються:

1. Зовнішній благоустрій території (земельна ділянка, на якій розташовано багатоквартирний будинок, і межі якої визначено на підставі даних державного кадастрового обліку, з елементами озеленення і благоустрою (при наявності документів, що підтверджують проведення в установленому порядку межування земельної ділянки, присвоєння їй кадастрового номера і передачу у спільну часткову власність).

2. Огороджувальні конструкції і елементи фасаду (зовнішні стіни і все елементи фасадів, включаючи балкони, лоджії, еркери, козирки, архітектурні деталі, водовідвідні пристрої).

3. Фундаменти та підвальні приміщення.

4. Покрівлі, покрівлі, вентиляційні пристрої, горищні приміщення і перекриття, утеплювач горищних перекриттів, дахові газові котельні; надкровельние вентиляційні та димові труби, а також інші комунікації та інженерні пристрої, розташовані в горищних і покрівельних просторах.

5. Поповерхова повинні обстежитися: перекриття, капітальні стіни і перегородки всередині приміщень, санвузли, санітарно-технічне та інженерне обладнання.

6. Вбудовані котельні, насосні, теплові пункти, елеваторні вузли, інженерні пристрої й устаткування, каналізація, газопровід.

7. Будівельні конструкції і несучі елементи технологічного обладнання; зовнішні комунікації та їх облаштування; протипожежні пристрої.

8. Огляд санітарно-технічного та інженерного обладнання багатоквартирного будинку проводиться одночасно з поверховими оглядом, при цьому встановлюється стан перекриттів, вікон, дверей, стін, перегородок.

Згідно з пунктом 14 Правил утримання спільного майна, затверджених Постановою Уряду РФ № 491 від 13.08.2006 р, результати огляду загального майна оформляються актом огляду, який є підставою для прийняття власниками приміщень або відповідальними особами рішення про відповідність або невідповідність перевіряється загального майна (елементів загального майна) вимогам законодавства Російської Федерації, вимогам забезпечення безпеки громадян, а також про заходи (заходи), необхідних для усунення виявле них дефектів (несправностей, пошкоджень).

По завершенню акт технічного огляду загального майна підписується комісією проводила огляд, представником власників (виборна особа) і затверджується керівником організації, що проводила огляд, або уповноваженим на це особою.