Реклама
Реклама
Реклама

Справа Сергія Власенка: для чого використовують адвоката Тимошенко - думка експертів

  1. Привіт Коксу і Кваснєвському

Відновлення переслідування адвоката Юлії Тимошенко напередодні фінального звіту місії Кокса-Кваснєвського, вирішального долю асоціації України і ЄС - погана новина для єврооптимістів.

Характер фарсу цій справі додає і те, що розслідувати побутової сварки пристойною давності взялося Головне слідче управління Генпрокуратури. При цьому головна, моральна сторона питання - бив свою дружину опозиційний політик чи ні, зацікавлених осіб хвилює найменше.
Сьогодні Печерський районний суд Києва визначить для Сергія Власенка запобіжний захід. Що стоїть за новою, раптової хвилею переслідувань Власенко, наскільки в цій справі важлива персона самого підозрюваного - свої версії того, що відбувається для ЛІГАБізнесІнформ висловили політичні і правові експерти.

Привіт Коксу і Кваснєвському


Поновлення кримінальної справи трирічної давності щодо Власенко - це спроба спровокувати опозицію на емоційну реакцію, яка пригальмувала б проходить зараз в Раді переговорний процес про пошуки варіантів лікування Тимошенко за кордоном. В цьому випадку підписання угоди про асоціацію з ЄС, швидше за все, не відбудеться. Так вважає політолог, професор кафедри НаУКМА Олексій Гарань.
"Партія регіонів всіляко затягує, блокує вирішення питання Тимошенко. Виглядає так, що президент Янукович всерйоз розглядає можливість непідписання угоди у Вільнюсі, але при цьому намагається зняти з себе відповідальність. У цьому він великі надії покладає на непродумані кроки опозиції зі зриву переговорного процесу. Ось для чого потрібен Власенко ", - говорить політолог.
Чи загрожує Власенко тюремний термін? Гарань вважає, що наслідки можуть бути непередбачувані, так як в Україні правосуддя - категорія дуже умовна.
З тим, що опозиційний адвокат сам по собі не потрібен ні Генпрокуратурі, ні влади в цілому, погоджується Андрій Золотарьов, політолог, керівник центру "Третій сектор".
"У справі Власенко право використовується в політичних цілях. Це яскрава ілюстрація вибірковості правосуддя. Три роки справі не давався хід, а сьогодні вгадали і реанімували його якраз під саміт у Вільнюсі. Це справа - чіткий знак Євросоюзу про те, що гра триває, і бажання української влади підписати асоціацію - не такий вже доконаний факт ", - вважає Золотарьов.
Адвокат Тимошенко використовується владою як живого орієнтиру, сигналу для більш серйозних гравців. В дусі "Ви хочете Тимошенко? Щоб ви розуміли, що ми про це думаємо, ось вам фокус з її захисником".
Відзначимо, що ця версія, напевно, не сподобалася б самому Власенко. Він, за підсумками вчорашнього допиту в ГПУ, наполягав на своїй незамінності в справі Тимошенко, і про те, що що замовники її кримінальних справ хочуть послабити захист екс-прем'єра.
Кілька кримінальних справ проти Тимошенко, обвинувальний вирок і ув'язнення екс-прем'єра вже самі по собі говорять про те, що ККД її захисту - величина умовна. Справа тут не в професійних якостях Власенко і команди, а, скоріше, в особливості вітчизняного судочинства і політичний характер справ Тимошенко.
"В даному випадку мова про політику. У Тимошенко сильна команда захисників, яка не тримається на одному лише Власенко. Але найголовніше - в справі Тимошенко роль адвокатів взагалі перебільшена", - вважає Золотарьов.
Говорячи про роль особистості в судах і прокуратурі, варто згадати колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, з яким пов'язували перші виклики Власенко в ГПУ в березні нинішнього року. Взаємні образи Кузьміна і Власенко давали привід припускати, що за переслідуванням адвоката коштує особиста ініціатива політично активного замгенпрокурора. Але Кузьміна в Генпрокуратурі вже немає, а проблеми Власенко, проте, не припинилися.

рівень прокуратури


"Інкриміноване Сергію Власенко нанесення тілесних ушкоджень дружині якщо і мало місце, то близько двох років тому, тому строки давності притягнення до кримінальної відповідальності закінчилися. І сам" сюжет "підозри навіть мильної опери не гідний. Справа проти Власенко - ганьба нашої держави. Та й з якого часу ГПУ займається справами про легкі тілесні ушкодження? " - так емоційно прокоментувала справу і роль в ньому Генпрокуратури юрист Валентина Теличенко (адвокат Мирослави Гонгадзе, - ред.).
На її думку, справа Власенко не має сенсу з юридичної точки зору і рано чи пізно обернеться необхідністю виплатити компенсацію за його незаконне переслідування.
Справа Власенко - не рівень Генеральної прокуратури, це розуміють і в ГПУ, однак не можуть опиратися наказам перших осіб - реальних ініціаторів гри, частиною якої виявився адвокат Тимошенко. Так вважає політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.
"Такі справи зазвичай розглядають районні або міські прокуратури, але ніяк не Генеральна. Упевнений, що в ГПУ самим соромно, що доводиться займатися сімейними розбірками. Над Генпрокуратурою будуть тихо сміятися прокурори і слідчі нижчої ланки", - говорить Небоженко.
На думку експерта, сьогоднішнє тиск на Власенка - це продовження знущання над Тимошенко, спроби дискредитувати, виставити в аморальній світлі її адвоката, але реального терміну Власенко не отримає.
"Великі неприємності його не чекають - вони зникнуть до 29-му листопада, після саміту у Вільнюсі, як би він не завершився. Після чого Генпрокуратура з огидою забуде про цю справу", - вважає експерт.
До речі, Олександр Плахотнюк, адвокат Сергія Власенка, наполягає, що за статтею КК, яку інкримінують його підзахисному, ніякі запобіжні заходи законом не передбачені, тобто не те що арешт, але навіть грошову заставу або підписку про невиїзд на час слідства - неможливі.

Путін. акція прикриття


Ще одну версію причин чорної смуги в житті Власенко назвав політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець. Він також вважає, що захисник Тимошенко може використовуватися для спроби зриву асоціації з ЄС - через провокацію опозиції. Але це не єдина версія.
"Скандальним вкиданням справи Власенко в інформаційне поле влада намагається заглушити іншу тему - таємничих переговорів Януковича і Путіна в минулі вихідні. Де був наш президент? Що було предметом з бесіди і якими будуть результати їхньої зустрічі? Деякий час, обговорюючи Власенко, громадськість і ЗМІ будуть занадто зайняті, щоб говорити і писати про Путіна і Януковича ", - сказав Березовець.

Сергій Власенко розповів про допит у прокуратурі


Незважаючи на конспірологічность цієї версії, варто відзначити, що тема Власенко дійсно витіснила факт останніх секретних переговорів Януковича і Путіна з політичного порядку денного. У всякому разі, опозиція почала захоплено обговорювати сюжет про Власенко. До речі, Березовець також вважає, що в'язниця адвокату Тимошенко не загрожує.

Юлія Тимошенко прокоментувала «справу Власенко»


Нагадаємо, що відновлення старих кримінальних справ - актуальний тренд української правоохоронної системи. У жовтні за бійку в Одесі шестирічної давності був заарештований і зараз очікує рішення суду в СІЗО екс-депутат-регіонал, скандальний одеський бізнесмен Ігор Марков. Навіть якщо в обох випадках вина фігурантів буде доведена, виборчий характер переслідування буде очевидний - правосуддя використовується в політичних цілях, і у кожного, навіть здавалося б забутого, кримінальної справи є майбутнє. Особливої ​​якщо його фігурант - політик чи видатний громадський діяч.

Роман Чернишов

Чи загрожує Власенко тюремний термін?
В дусі "Ви хочете Тимошенко?
Та й з якого часу ГПУ займається справами про легкі тілесні ушкодження?
Де був наш президент?
Що було предметом з бесіди і якими будуть результати їхньої зустрічі?