Реклама
Реклама
Реклама

Додаткові страхові внески: тарифи, розмір і порядок сплати

  1. Поняття додаткових страхових внесків
  2. Основні положення
  3. Види діяльності, що передбачають ДСВ
  4. нормативне регулювання
  5. формування
  6. Максимальна і мінімальна суми
  7. Тарифи додаткових страхових внесків
  8. Процедура і терміни
  9. Хто платить додаткові внески в ПФР
  10. Як їх повернути

При досягненні пенсійного віку громадяни отримують щомісячні виплати від держави. Насправді люди самі формують виплату в рамках життя, роблячи відрахування в ПФР. За найманих працівників внесок платить роботодавець, зменшуючи заробітну плату. На виході все мають різний розмір пенсійної допомоги. Це пов'язано з нерівнозначних платежами до Пенсійного фонду.

Одним із способів збільшення підсумкової суми є виплата додаткових страхових внесків.

Поняття додаткових страхових внесків

ДСВ - це внески, що перераховуються до ПФР крім стандартних переказів на накопичувальну частину пенсії ДСВ - це внески, що перераховуються до ПФР крім стандартних переказів на накопичувальну частину пенсії. Вони можуть перераховуватися як з ініціативи працівника, так і роботодавця. Розглянемо обидва варіанти докладніше.

  1. За бажанням службовця. Він подає заяву про те, що хоче з заробітної плати робити відрахування в накопичувальну частину пенсії;
  2. Згідно із законом роботодавцем. Якщо працівник працює в важких умовах і шкідливих для здоров'я, то за нього робляться додаткові відрахування. Як правило, керівництво свідомо закладає цю суму в заробітну плату.

При першому варіанті співробітник повинен скласти уніфіковане заяву, в якому вказується точна сума перерахування на щомісячній основі.

Корисно! Якщо є бажання робити додаткові відрахування на накопичувальну частину пенсії, то краще за все подати заяву через роботодавця, так можна відразу його поінформувати про свою ініціативу. Припустимо подати бланк і безпосередньо в ПФР або МФЦ, але треба буде повідомити про бажання керівництво компанії.

Основні положення

Сучасне пенсійне законодавство вказує на те, що всі громадяни формують собі страхову частину виплати за віком Сучасне пенсійне законодавство вказує на те, що всі громадяни формують собі страхову частину виплати за віком. За найманих службовців відрахування роблять роботодавці, а самозайняті громадяни самі роблять внески.

Що стосується накопичувальної частини пенсії, то її формування добровільно і може відбуватися як з ініціативи працівника, так і в разі потреби роботодавцем. Зокрема, додаткові страхові внески за небезпека праці автоматично переводяться саме в накопичувальну частину.

Корисно знати! Перерахування за додатковими страховими внесками допустимо робити як до державного, так і в приватний Пенсійний фонд. При перекладі з одного в інший накопичення зберігаються.

Види діяльності, що передбачають ДСВ

Перерахування додаткових страхових внесків здійснюється осіб, які претендують на достроковий вихід на відпочинок Перерахування додаткових страхових внесків здійснюється осіб, які претендують на достроковий вихід на відпочинок. Це робиться для того, щоб до моменту пенсії держава мало достатніми засобами. У більшості випадків мова йде про шкідливих та важких умовах праці. Розглянемо перелік професій і особливостей праці, які передбачають ДСВ:

  • підземна робота і діяльність в гарячих цехах;
  • важкі умови праці;
  • участь в локомотивних бригадах;
  • геологічні розкопки і експедиції;
  • робота з особами, які перебувають в місцях позбавлення волі.

В особливу категорію виведені жінки-друкарки та співробітниці текстильної промисловості. З повним переліком професій можна ознайомитися в ФЗ № 400 від 2013 року.

Увага! Водії транспорту, що працюють на рудниках і в шахтах, прирівнюються до рядових службовців. Тобто, також мають право на достроковий вихід на пенсію і на особливі доплати.

Федеральний закон від 28.12.2013 № 400-ФЗ «Про страхові пенсії»

нормативне регулювання

Базовим законом, що регулює призначення та перерахування додаткових страхових внесків, є ФЗ №   56   від 2008 року Базовим законом, що регулює призначення та перерахування додаткових страхових внесків, є ФЗ № 56 від 2008 року. В акті зазначено, що додаткові перерахування можуть ініціюватися як співробітником, так і роботодавцем, до того ж з податкової точки зору і звітності - це абсолютно різні процедури, хоч і переслідують одну мету.

Федеральний закон від 30.04.2008 № 56 «Про додаткові страхові внески на накопичувальну пенсію та державну підтримку формування пенсійних накопичень»

формування

У 2019 відрахування в накопичувальну частину пенсії необов'язкові, тобто людина має право повністю відправляти всі засоби на страхову У 2019 відрахування в накопичувальну частину пенсії необов'язкові, тобто людина має право повністю відправляти всі засоби на страхову. Поряд з цим, існує кілька способів формування накопичувальної пенсії. До них відносяться:

  1. Перерахування додаткових страхових внесків за ініціативою співробітника або роботодавцем;
  2. Участь в державних програмах співфінансування пенсії;
  3. Переказ коштів з материнського капіталу - допустимо для матерів двох дітей, народжених після 2007 року.

Незважаючи на те що багато громадян не бачать сенсу в накопичувальної пенсії, її можна грамотно використовувати для збільшення суми на рахунку. Для цього варто вибрати надійний, але прибутковий фонд.

Корисно знати! При достроковому переході з одного недержавного фонду в інший губляться зароблені відсотки, але базова сума зберігається в базовому вигляді. Раз на п'ять років допустимо змінити організацію без втрати накопиченого.

Максимальна і мінімальна суми

Формування накопичувальної частини пенсії неоднозначний процес, так як важливо врахувати ряд нюансів Формування накопичувальної частини пенсії неоднозначний процес, так як важливо врахувати ряд нюансів. По-перше, щоб отримати при виході на пенсію свої накопичення потрібно, щоб їх сума була не менше 5% від страхової. По-друге, немає будь-яких обмежень за сумами, що надходять до фонду в рахунок накопичувальної пенсії.

Якщо недержавні фонди встановлюють свої програми стимулювання і зростання вкладів, то державне відомство подвоює внески, якщо сума коштів, що надійшли не менше двох тисяч. Відзначимо, що максимальне подвоєння, пропоноване ПФР, становить дванадцять тисяч рублів.

Важливо знати! У програмі подвоєння внесків, що проводиться ПФР, враховуються тільки вклади, зроблені особисто громадянином. Перерахування від роботодавця не враховуються.

Тарифи додаткових страхових внесків

Відсоткова ставка ДСВ визначається відповідно до умов праці громадян. Таким чином, необхідно експертна оцінка шкідливості та важкості місця служби. Відзначимо, що відповідно до ФЗ № 426 про умови праці, якщо були виявлені недоліки, то до наступної перевірки роботодавець зобов'язаний зробити все можливе для їх усунення.

Відсоток від заробітної плати, що перераховується до якості додаткового страхового внеску залежить від ступеня шкідливості і тяжкості умов праці. Розглянемо показники в таблиці.

Умови праціОцінкаРозмір внеску,%

небезпечний 4 8 шкідливий 3,4 7 шкідливий 3,3 6 шкідливий 3,2 4 шкідливий 3,1 2 допустимий 2 оптимальний 1

На підставі таблиці можна зробити висновок, що якщо в результаті перевірки підприємству присвоєно допустимий або оптимальний рівень умов праці, то в перерахуванні додаткових страхових внесків необхідності немає.

Корисно знати! Перевірка умов праці проводиться уповноваженим органом не рідше одного разу на п'ять років, але за заявою співробітників може бути ініційована і раніше терміну.

Федеральний закон від 28.12.2013 N 426-ФЗ «Про спеціальну оцінці умов праці»

Процедура і терміни

Додаткові страхові внески перераховуються до Пенсійного фонду одночасно зі стандартними перекладами на страхову пенсію. Законом встановлено, що відправка коштів повинна бути проведена до середини наступного за розрахунковим періодом місяця. Відзначимо, що якщо ініціатором ДСВ є співробітник, то роботодавець вказує інший код бюджетної класифікації на дане перерахування, хоч і проводить його сам.

Якщо у компанії є співробітники, за яких необхідно перерахування ДСВ в зв'язку з важкими або шкідливими умовами праці, то в обов'язковому порядку раз в квартал оформляється реєстр застрахованих громадян. Притому, відомості в нього вносяться щомісяця, але подається інформація за три періоди відразу.

До переліку даних, що вносяться до документ, відносяться:

  • інформація про фірму, як страхувальника - реквізити, ІПН, номер в ПФР;
  • довідка про платіжному дорученні, де вказана дата, сума і підстава для перекладу;
  • період, за який зроблений переклад;
  • відомості про співробітника - П. І. Б. та номер індивідуального особового рахунку в пенсійній системі;
  • сума переказу.

Термін подачі ДСВ-3 - форми звітності з реєстру - не пізніше двадцятого числа нового кварталу.

Термін подачі ДСВ-3 - форми звітності з реєстру - не пізніше двадцятого числа нового кварталу

Приклад заповнення форми ДСВ-3

Важливо знати! Доказом роботи в небезпечних і шкідливих умовах є саме перерахування додаткових страхових внесків, тому співробітникові, який претендує на достроковий вихід на пенсію, варто перевіряти, чи дотримується закон роботодавець.

Хто платить додаткові внески в ПФР

Однозначно відповісти на питання, хто фінансує пенсійні внески як базові, так і додаткові, не можна, тому що все залежить від кута зору Однозначно відповісти на питання, хто фінансує пенсійні внески як базові, так і додаткові, не можна, тому що все залежить від кута зору. З одного боку, все перерахування робить роботодавець з фонду заробітної плати. З іншого, все розуміють, що визначаючи заробітну плату працівникам, керівництво заздалегідь прораховує суму перерахувань до податкової та Пенсійного фонду і на підставі цього встановлює розрахунок. Таким чином, з одного боку відрахування робить роботодавець, з іншого, це невиплачена частина зарплати, яку був би готовий платити керівник, але зобов'язаний переводити в ПФР і ФСС.

На особливу увагу заслуговує ситуація, коли додаткові внески робляться за ініціативою співробітника. В даному випадку людина розпоряджається своїм чистим доходом, тобто після вирахування податків і роботодавець лише виступає посередником при перекладі.

Як їх повернути

Якщо є вагомі причини, за якими людина не бажає зберігати кошти в певному недержавному фонді, то він має право відкликати їх, втративши відсотки Якщо є вагомі причини, за якими людина не бажає зберігати кошти в певному недержавному фонді, то він має право відкликати їх, втративши відсотки. Як аргумент може використовуватися ненадійність або знаходження більш вигідної пропозиції.

Для повернення необхідно написати заяву і надати його в поточний ПФ, в бланку вказуються реквізити для переказу коштів. До заявки додаються документи, що відображають права на гроші і управління ними.

Відповідно до законодавства, люди, трудящі в небезпечних і важких умовах, отримують надбавку до пенсії. Правда, додаткові внески перераховуються на накопичувальну частину майбутньої виплати. Переклад ДСВ дає право на достроковий вихід на заслужений відпочинок. Державні і приватні програми збільшення накопичувальної пенсії можуть принести хороші дивіденди, в зв'язку з цим якщо роботодавець робить особливі відрахування за важкі умови праці, то варто задуматися про збільшення накопичувальної частини пенсії.