Реклама
Реклама
Реклама

У РФ прискорюється масове банкрутство будівельних компаній

За перше півріччя поточного року в Росії збанкрутувало майже вдвічі більше компаній, ніж за аналогічний період минулого року, і в 15 разів більше, ніж в першому півріччі 2014 р За даними Рейтингового агентства будівельного комплексу (РАСК), в I кварталі 2016 р банкрутами визнані 665 компаній у порівнянні з 360 і 50 роком і двома раніше
За перше півріччя поточного року в Росії збанкрутувало майже вдвічі більше компаній, ніж за аналогічний період минулого року, і в 15 разів більше, ніж в першому півріччі 2014 р За даними Рейтингового агентства будівельного комплексу (РАСК), в I кварталі 2016 р банкрутами визнані 665 компаній у порівнянні з 360 і 50 роком і двома раніше. Попередня оцінка числа банкрутств за підсумками II кварталу - 823 (470 і 50 відповідно).

Цю інформацію сьогодні оприлюднили російські «Ведомости».

За два роки частка простроченої заборгованості в структурі загальної заборгованості російських будівельних компаній зросла в 4 рази: з 5% станом на початок 2014 р до 18-20% за станом на кінець II кварталу 2016 р вказує гендиректор Раск Микола Алексєєнко. Банки кредитують не всіх, а ставки нечувані, відзначає він.

Причин цих банкрутств - величезна кількість, вважає високопоставлений федеральний чиновник: «Замовники будівництва часто ставлять підрядників в нестерпні умови і змушують їх йти на збитки, а й частина підрядників виводять гроші, отримавши аванси».

«З ринку йдуть кращі компанії, досвід і компетенції яких не можна буде швидко відновити. Подивіться - всі світові генпідрядники нараховують столітню історію, - коментує керуючий директор ВЕБ ФЦПФ Ілля Пономарьов. - Міст, який «Мостовик» будував на острові Російський, відмовилися будувати навіть японці, сказавши, що неможливо побудувати в ці терміни і за ці гроші. А він побудував шикарний об'єкт. Модель його компанії забезпечувала і терміни, і якість, і інновації. Але сьогодні про інновації навіть ніхто не згадує ».

Яскравий приклад - будівництво космодрому Східний, де за фактами корупції порушено близько 20 кримінальних справ. Віце-прем'єр Дмитро Рогозін, який курирує проект, всю вину за розкрадання переклав на субпідрядників. Основні об'єкти космодрому Східний будували без державної експертизи та без проектної документації, повідомляв ФБК Олексія Навального: з'ясувалося, що ракета «Союз-2» не підійшла за розмірами приміщенню космодрому, а розробка робочої документації стартового комплексу космодрому для запуску ракети за 425 млн руб. виконувалася вже після початку будівництва і, судячи з держконтракту, йшла всього три дні - з 15 по 18 грудня 2014 р

Проблеми російським будівельникам створюють і умови конкурсів, відзначає видання. Головний критерій визначення перемоги - найнижча ціна на послуги. «Те, що зараз робить наше Міністерство економічного розвитку разом з Федеральною антимонопольною службою (ФАС), - це не ринкова економіка, а анархія. Вони допускають усіх до всього, і ми отримуємо головний біль - незрозумілі компанії виграють конкурси, виплоджуючи недобудови або неякісну будівництво », - розповідав в інтерв'ю« Відомостям »власник найбільшої будівельної компанії ЛСР Андрій Молчанов. Його компанія будує в основному житлові комплекси. «Попроси мене піти на держконтракт - не піду», - розповідав він: компанія вже втрачала гроші на роботі з державою.

Разом зі зниженням держзамовлення це ставить під загрозу саме існування будівельних організацій в РФ, вказується в публікації.

«Сьогодні у підрядників рентабельності вище 6% немає. Завантаження галузі - 60%. У минулому році було 63-64%. Це предколлапс », - коментує ситуацію Пономарьов.

«По підрядникам завдано подвійний удар. По-перше, всі великі підприємства мають кредитні портфелі на багато років вперед, а ставки збільшилися. По-друге, після банкрутства ряду компаній держава вирішила забезпечити казначейське або банківське супровід витрачання авансів, внаслідок цього аванси лежать на казначейських рахунках і не можуть бути спрямовані ні на обслуговування боргу, ні на податки, ні на виплату зарплати », - коментує Кошкін з« Сібмост ».

До стиснення ринку додався і зростання вартості будматеріалів при твердих договірних цінах за держконтракти. Імпортні будматеріали через девальвацію валюти виросли в ціні на 30-40%, вартість імпортної техніки, обладнання та запасних частин збільшилася більш ніж на 20% через ослаблення рубля, при цьому російська техніка подорожчала більш ніж на 10%, повідомляла в торішньому звіті KPMG.

«Серйозних генпідрядних організацій на ринку занадто мало, і ми бачимо, що багато хто з них обтяжені боргами - це не дає можливості розвиватися, - вважає гендиректор« Мостотрест »Володимир Власов. - Необхідні серйозні зміни у всій галузі - починаючи від якості проведення вишукувальних робіт, проектування, звільнення майданчика до підвищення відповідальності замовника. Якщо змін не буде, ми втратимо нечисленні залишилися в галузі виробничі колективи ». Більшість інфраструктурних компаній практично повністю виробили внутрішній потенціал для підтримки необхідного рівня прибутковості. Пік економічної нестабільності ще не пройдений, тиск на прибутковість підрядних організацій триває, це може привести до подальшого банкрутства гравців і погіршення стану галузі, прогнозує Назаров.

Загалом, триває стараннями Путіна економічна криза в Росії губить і будівельну галузь.

загрузка ...

Минулого тижня російська «Независимая газета» розповіла, що також криза в Росії викликав сплеск злочинності .

Нагадаю, на початку поточного місяця експерти російської Вищої школи економіки (ВШЕ) проаналізували стан російської економіки в регіональному розрізі і прийшли до висновку , Що в депресивному стані перебувають усі федеральні округи, крім так званого Кримського (окупованого фашистської Росією у України Криму - Пророк).

Минулого місяця в ВШЕ вказали, що рецесія в Росії лише посилюється , А не завершується - розвінчавши протилежну за змістом інформацію від російської влади.

А ще в березні нинішнього року вони ж попередили, що в Росії неминуча тривала рецесія .