Реклама
Реклама
Реклама

Ринок цінних паперів: класифікація ринків і їх мета

  1. обсяги зростання Ринок сертифікатів володіння і боргових зобов'язання являє собою найбільш вигідний,...
  2. Первинний ринок
  3. Цілі первинного ринку і його учасників
  4. Вторинний ринок
  5. Торгівля на біржі і поза нею

обсяги зростання

Ринок сертифікатів володіння і боргових зобов'язання являє собою найбільш вигідний, при грамотному використанні, інструмент вкладення власних коштів з метою отримання прибутку.

Регулярно зростаючі обсяги грошових мас на ринку обумовлені не тільки збільшенням інвестиційних потоків, а й власним зростанням представлених на ньому компаній, який виражається шляхом збільшення вартості конкретного цінного паперу, випущеної емітентом.

Емітентом називається юридична особа, представлене фірмою, що розмістила свої власні акції на фондовій біржі. Процес випуску цих акцій називається емісією.

Ринок цінних паперів являє собою ефективний регулятор процесів, що відбуваються з інвестування приватного і корпоративного капіталу, завдання якого полягають у перерозподілі наявних інвестиційних ресурсів. У тому числі і забезпечення підвищення концентрації подібних обсягів в найбільш прибуткових і перспективних галузях економіки.

В результаті в державно та регіональній економіці відбувається постійна структурна перебудова і грошові маси розподіляються, головним чином, в виробництвах, необхідних суспільству. Це пояснює чому найбільшим попитом на біржі користуються акції енергетичних і видобувних підприємств - саме енергія, на сьогоднішній день, стає найбільш потрібним товаром серед широких верств.

види ринків

Крім підрозділу на галузі, біржові торги класифікуються на дві основні варіації, кожна з яких характеризує не тільки конкретні показники попиту та пропозиції, а й принципово інші методи отримання прибутку для приватних інвесторів.

Власне кажучи, як і в багатьох інших варіаціях торгових просторів, існує два типи ринку: первинний і вторинний. Відмінності між конкретними методами прибутковості обумовлюються тим, що на первинному, акції купуються від емітентів, і основна методика отримання прибутку - дивіденди з акцій, або виконання емітентом зобов'язань по покриттю боргу за облігаціями.

Вторинний же ринок має на увазі під собою перепродаж цінних паперів з метою освіти наживи спекулятивного спрямування. Тобто продаж раціональним інвестором буде здійснена тільки в тому випадку, при якому продажна вартість буде вище, ніж на момент покупки. Тільки такий підхід ознаменує отримання прибутку. Спекулятивна діяльність несе під собою податкове обтяження кожної конкретної угоди, виходячи з вирученої прибутку.

Первинний ринок

Первинний ринок являє собою з одного боку ринок нових емісій, а з іншого боку стає методикою, вдаючись до якої реципієнти інвестицій використовують можливості залучення нових фінансових ресурсів.

Для того, щоб дана структура працювала досить успішно, є вимоги, щоб інвестори мали упевненістю в тому, їх вкладення раціональні, доцільні і перспективно прибуткові.

Отже, існує потреба в наданні їм точної інформації з тим, щоб інвестори мали можливість проводити порівняння з іншими формами інвестицій і приймати рішення, чи варто вкладати гроші в досліджуваний інвестиційний матеріал.

За виконання даної потреби відповідальні не тільки емітенти, а й нормативно-правові акти, встановлені державою.

Розвинений первинний ринок зобов'язаний володіти здібностями до вибору для того, щоб можна було судити про вартість конкретних цінних паперів. На просторі розвиненого первинного трейдингу є потреба емітента в тому, щоб пропозиція на покупку цінних паперів охопило якомога більшу аудиторію потенційних інвесторів. Це повинно дозволити йому отримати справедливу ціну за пропоновані цінні папери.

Цілі первинного ринку і його учасників

Грубо кажучи, цілі первинного ринку складаються у формуванні торгових відносин і відповідного простору між емітентами та інвесторами. Мета учасників первинного ринку цінних паперів виходить від їх положення.

Завдання емітента полягає в розширенні свого власного оборотного капіталу, шляхом продажу акцій пайової володіння, або отримання вкладень шляхом випуску облігацій - боргових розписок. Глобальний характер його дії набувають в процесі зростання свого підприємства як такого.

Завдання ж інвестора на початкових торгах представляють собою список справ, необхідних для пошуку вдалого вкладення. Таким прийнято вважати недорогі акції потенційно фірми, що розвивається.

Купівля Квітки в момент IPO вважається вельми ризиковим заняттям, так як середовищі мало що відомо про можливості компанії, але завдяки низькій ціні за папір і грамотному аналізу ситуації, вкладник може знайти емітента, чиї котирування будуть зростати як на дріжджах.

Мета такого вкладення може бути як довгострокової - вкладення і очікування дивідендного доходу, так і короткостроковим - купити акції з метою перепродати дорожче після того, як вони виростуть в ціні.

Вторинний ринок

Вторинний ринок є структурою перепродажів певних активів з метою збільшення власного капіталу. Тримач певного пакет акцій або облігацій здатний виставити його на продаж і виручити конкретну суму, відому на даний момент. Визначено така сума буде за допомогою співвідношення котирувань на певні акції.

Вторинний ринок є можливістю купити цінні папери певних компаній в той момент, коли емітентом всі вони вже були реалізовані. Тут в ходу абсолютно будь-які інструменти за винятком тих, які з різних причин не можуть бути допущені до перепродажу.

Такою причиною може бути закритий характер певного акційного розміщення, персоналізоване вказівку попереднього власника з забороною перепродажу і багато інших, найчастіше носять персональний або всередині корпоративний характер.

Капіталізація вторинного ринку періодично може знижуватися за рахунок цінового падіння певних пакетів паперів. Таке найбільш ймовірно в умовах обвалу котирувань і кризи, відомих як «жаби бульбашки».

Відбувається така гіпотетична ситуація в результаті підвищеного попиту на певну галузь, а потім різкого переходу від незадоволеного попиту до перевищує пропозицію. Природно що така ринкова ситуація тягне за собою обвалення ціни, як це і завжди буває з товарами широкого кола споживання.

Цілі учасників вторинного ринку

Власне кажучи, як і всі учасники, тутешні мешканці ставлять перед собою мету в заробітку конкретної фінансової маси. Гроші на вторинному ринку, як уже було сказано вище, утворюються в результаті скоєних перепродажу певного типу товарів , Якими і є акції та облігації.

Також вторинні торги розташовують таким інструментарієм як термінові контракти. Термінові контракти являють собою договори на зобов'язання не за фактом угоди, а за конкретними умовами угоди.

Наприклад, встановленої заздалегідь ціною товару, що купується або часу і обсяги постачання. Такі умови висловлюють в собі опціони і ф'ючерси.

Вироблення прибуткових фінансових мас відбувається в результаті перепродажу певного активу за підвищилася ціною. Для продавця мають значення лише 3 фактори. Це ціна на момент його власної покупки, вартість при продажу, яку він хоче провести і законність даної угоди.

Для покупця ж список розширюється. Сюди увійде ціна здійснюється ним покупки та можливий потенціал зростання у даного активу. Також збереження його за допомогою депозитарію, внесення в реєстр володаря. Дивіденди, які будуть виплачені за акціями в найближчі роки, можливість перепродажу як найближчим часом, так і після тривалого володіння.

Всі перераховані умови покупки мають під собою одну і ту ж мотивацію - потенційний дохід даного підприємства.

Торгівля на біржі і поза нею

Варто відзначити, що торгівля часто класифікується не тільки на первинну і вторинну, а й за місцем проведення договорів і контрактів. Угоди можуть бути укладені як на біржі, так і поза нею.

Позабіржова торгівля має великі обсяги капіталізації і робота на цьому терені обіцяє хороші доходи. Основна відмінність, крім місця проведення, криється ще й у найменуваннях товарів, які є об'єктами купівлі / продажу.

Тут також можуть бути емітовані акції, але різниця полягає в обсягах як випуску, так і самого емітента. Поза біржею котируються набагато менші підприємства, або підприємства з меншим обсягом випущених акцій.

Але якщо загальна сукупна вартість підприємства поступається тим, які реалізовуються на біржових майданчиках, то менша ціна за акцію дозволяє викуповувати всі підприємство повністю. Або хоча б велику його частину, що в перспективі обіцяє не тільки дивідендний дохід, а й потенційну можливість управляти фірмою, в спробі великих заробітків.