Реклама
Реклама
Реклама

Ціни на житло полізли вгору?

За даними аналітичного відділу www.рrо-n.bу , Середня ціна пропозиції квартир на вторинному ринку в Мінську за станом на другу декаду листопада становила 1 189 доларів. У порівнянні з попереднім місяцем ціна збільшилася на 21 долар, або на 2%.

У жовтні ціни на квартири в Мінську показали несподіване зростання. Але це - гра цифр і не більше того, впевнені фахівці. До глибокої осені клієнти поступово розкупили недороге житло, яке мало вплив на середню ціну квадратного метра. А квартири, виставлені на продаж трохи дорожче, залишилися в базі продаваних квартир. Попит покупців як і раніше знаходиться в сегменті дешевого житла. А деяка частина громадян, які продали свою квартиру, буде вибирати собі замість квартиру в новобудові.

Було сім, стало шість

Зростання цін на вторинному ринку зменшив хід, але поки не припиняється. Тільки за тиждень індекс цін на квартири в Мінську виріс на 0,3%. До максимального значення в 2017 році індексу залишилося піднятися всього на 4 долари, а до максимального значення минулої осені залишилося 23 долари.

Новобудови черговий раз практично зрівнялися з вторинним ринком за середнім рівнем цін. Середня ціна квартир в новобудовах Мінська зросла за останній тиждень на 0,4% і становить тепер 1188 доларів за квадратний метр. За 4,5 місяці квадратний метр на первинному ринку подорожчав в середньому на 70 доларів.

Обсяг пропозиції на вторинному ринку житла, за даними порталу rеаlt.bу, продовжує скорочуватися. Пропозиція квартир на вторинному ринку за 11 тижнів скоротилася з 7 до 6 тисяч квартир, однак «пробити» цю круглу позначку з першого разу не вийшло - за підсумками тижня квартир на вторинному ринку стало більше на 0,2%. Зростання було досягнуто за рахунок двох-і трикімнатних квартир, де пропозиція виросла на 0,3% і 0,8% відповідно.

Продовжують активно вимиватися з бази однокімнатні квартири (-0,9% за тиждень). Також скоротилася кількість чотирикімнатних квартир (-0,2%). Станом на 20 листопада в базі даних покупцям пропонується 6039 квартир. Структура пропозиції за типами квартир сьогодні виглядає наступним чином. Двокімнатних квартир пропонується 33,7%, потім трикімнатні - 33,4%, однокімнатні - 22,1%, чотирикімнатні - 10,8%.

А взагалі пропозиція квартир скорочується вже сім місяців, за цей час вибір зменшився на 22%.

Продавці готові на знижки, зараз - невеликі

Вимивання дійсно дешевих об'єктів житлової нерухомості з ринку вторинного житла призводить до автоматичного зростання середніх цінників. Але ця технічна новина не вплине на тенденції поведінки покупців і продавців. При реальних угодах власники житла погоджуються на істотні знижки. Наприклад, однокімнатні квартири пропонуються за ціною тисячу двісті сорок дві долара за квадратний метр, а реально продаються за 1 168 доларів. Двокімнатні квартири відповідно пропонуються за 1181 долар за «квадрат», а віддаються за 1100 доларів. Трикімнатні квартири пропонуються за 1145 доларів, а продаються за 990 доларів.

Зростання середньої ціни пропозиції зафіксовано у всіх районах Мінська, крім Центрального. Найбільше зростання за минулий місяць стався в Ленінському районі - 2,23%. У Центральному районі середня ціна навіть знизилася на 0,5%.

Найдорожчий район Мінська - Центральний - із середньою ціною пропозиції 1 392 долара за квадратний метр. Якщо порівняти ціни на квартири в Центральному районі і найдешевшим - Заводським (ціна «квадрата» - 1057 доларів), то виходить, що квартири в Центральному районі дорожче на 25-30%. Лідером за кількістю об'єктів житлової нерухомості, що виставляються на продаж, є Фрунзенський район - 23% від усього пропозиції.

Різниця між ціною пропозиції та ціною реальних угод - близько 5%, що є найменшим показником останніх років.

Мінімальні ціни вже за 30 тисяч

Ціни на однокімнатні квартири в Мінську починаються від 32 тисяч доларів. Правда, така нерухомість більше нагадує малосімейний житло з поєднаною туалетом і маленькою кухнею. Стандартну однокімнатну квартиру площею 33 квадратних метра можна придбати за 37-38 тисяч доларів. У порівнянні з минулим місяцем ціни на однокімнатні квартири зросли на 1-2 тисячі доларів.

Ціни на двокімнатні квартири в Мінську починаються від 37 тисяч доларів. Однак стандартні двокімнатні квартири загальною площею 48 метрів пропонуються за ціною 52-54 тисячі доларів. Ціни на це житло підросли на 2-3 тисячі доларів. Найдешевшу трикімнатну квартиру можна придбати за 47 тисяч. Середній діапазон цін на стандартні трикімнатні квартири в Мінську площею 63 квадратних метра - 65-68 тисяч доларів. За останній місяць ціни тут виросли незначно.

Найдешевше - у Вітебську

Середня ціна пропозиції квадратного метра в обласних містах Білорусі, за даними порталу rеаlt.bу, виглядає наступним чином. Найдорожча житлова нерухомість виставлена ​​на продаж в місті над Бугом. У Бресті пропонуються апартаменти за 724 долари за квадратний метр. Другий в цьому списку - Гродно, де за «квадрат» просять 692 долара. Потім йде Могильов - 588 доларів, Гомель - 567 доларів і Вітебськ - 560 доларів за квадратний метр.

Для порівняння наведемо середні ціни на нерухомість в Москві і Києві. У цих сусідніх регіонах ціни продовжують падати. Середня ціна на вторинному ринку житлової нерухомості Москви за минулий тиждень опустилася на 0,5% і становить 2821 долар за квадратний метр. Інформація підготовлена ​​за даними порталу irn.ru. У Києві середня ціна на вторинному ринку за тиждень знизилася на 0,1% і становить 1476 доларів за «квадрат». Середня ціна квартир на первинному ринку столиці України в доларовому еквіваленті знизилася на 0,4% і становить 814 доларів за квадратний метр.

В тему

В цьому році за період з січня по жовтень організаціями всіх форм власності побудовано в Білорусі 34,8 тисячі нових квартир. Введено в експлуатацію 3 млн 50,6 тисячі квадратних метрів загальної площі житла. Для громадян, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, введено в експлуатацію 1005,8 тисячі квадратних метрів загальної площі, або 33% від загального обсягу введеного житла.

Із загального обсягу введеного житла для громадян, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, побудовано: з використанням державної підтримки - 468,4 тисячі квадратних метрів, в багатоквартирних житлових будинках у міських поселеннях - 530,9 тисячі квадратних метрів. У сільських населених пунктах введено в експлуатацію 887,9 тисячі квадратних метрів загальної площі житла, або 29,1% від загального введення по країні.

Сергій Куркач

kurkасh@zvіаzdа.bу