З 1 червня Русский музей має намір ввести вхідну плату за відвідування Літнього саду - до 100 рублів, про це в ефірі радіо «Ехо Москви» розповів директор установи Володимир Гусєв. Вжити таких заходів музей змушує Міністерство культури, яке потребує збільшення позабюджетних надходжень. Місто допомогти з субсидуванням квитків не може. На цьому закінчується історія саду як загальнодоступного місця для відпочинку городян.
архів "ДП"
З 1 червня Русский музей має намір ввести вхідну плату за відвідування Літнього саду - до 100 рублів, про це в ефірі радіо «Ехо Москви» розповів директор установи Володимир Гусєв. Вжити таких заходів музей змушує Міністерство культури, яке потребує збільшення позабюджетних надходжень. Місто допомогти з субсидуванням квитків не може. На цьому закінчується історія саду як загальнодоступного місця для відпочинку городян.
Літній сад, заснований як царська резиденція Петра I, з XIX століття був загальнодоступним міським простором. Там проводили час і зустрічалися з друзями Пушкін, Чайковський, Маяковський і Ахматова. Однак в 2015 році сад може остаточно стати не міським, а музейним об'єктом.
У зв'язку з новими вимогами Міністерства культури, Російський музей має намір ввести вхідну плату за відвідування Літнього саду, розповів в ефірі радіостанції «Ехо Москви» Володимир Гусєв. До теперішнього часу її стягували тільки в дні свят і заходів. «Може бути, ми зробимо помірну вхідну плату в Літній сад. Це буде тільки в літній сезон, зі збереженням пільг і знижок », - повідомив він. Вартість квитків обіцяють зробити «помірної» - до 100 рублів з відвідувача.
Поки що рішення не остаточне. Музей ще розраховує знайти спонсорів і фінансову підтримку. До того ж Гусєв каже, що сам він виступає проти введення плати. Однак до такого кроку музей змушує позиція Мінкульту. «Зараз, на жаль, Міністерство культури поставило перед нами вимогу заробити ще 15% додатково до позабюджетних коштів, тобто 33 млн. Якщо ми це не виконаємо, будуть штрафні санкції», - пояснив він.
У сусідній - Михайлівський сад квитки продавати не планується. Решта ціни також поки залишаться на колишньому рівні. «Нам бюджет не скорочують, просто вимагають, щоб збільшилися позабюджетні кошти, які ми самі заробляємо. А це в основному вхідна плата - більше нам заробляти не на чому », - пояснив Володимир Гусєв« Фонтанці ».
У міністерстві культури знають про пропозицію Російського музею ввести вхідну плату за відвідування Літнього саду, однак поки поки не обговорювали це питання з Володимиром Гусєвим, розповів «Фонтанці» співрозмовник у відомстві. Міністерство не погоджує вхідні ціни безпосередньо, проте видає методичні рекомендації, пояснив співрозмовник. Питання підвищення вимог до отримання позабюджетних доходів він коментувати відмовився.
«Обурливими» назвали ініціативу музею майже 50% читачів «Фонтанки», відповідаючи на питання редакції "Чи готові ви платити за вхід в Літній сад?". Літній сад повинен бути доступний для петербуржців, вважають вони. З розумінням до нововведення поставилися тільки 19% респондентів. Решта 31% читачів і зовсім не горять бажанням відвідувати острів після завершення реконструкції.
Введення плати за вхід в Літній сад - «ганьба для міста», вже відреагував на заяву музею депутат Борис Вишневський. Він має намір внести поправку в закон про бюджет для виділення фінансування установі (друге читання документа призначено на 20 травня). Також народний обранець направив лист губернатору Полтавченко - з проханням виділити відсутні 33 млн рублів. «Не того масштабу сума, щоб бути непосильним», - вважає депутат.
Тим часом музей підвідомчий Міністерству культури. І місто не має права виділяти кошти федеральному установі, розповів глава комітету з культури Костянтин Сухенко. Рішення музею зрозуміло - після проведення реконструкції зміст саду подорожчало в кілька разів. У ньому були відновлені історичні фонтани, Аптекарський город, встановлені туалети. Крім того, влітку для городян в саду обіцяють відкрити бібліотеку з читальними залами, проводити тимчасові виставки, майстер-класи для дітей.
«Введення плати відображає погіршилася фінансову ситуацію в країні, це економічно обумовлено», - пояснює Костянтин Сухенко. Однак трагедії у введенні плати не бачить. «Свого часу було прийнято рішення передати його у відання Російського музею. До сьогоднішнього дня не було жодної скарги, жодного негативного відгуку. Вважаю, що Російський музей добре займається Літнім садом », - вважає він.
Літній сад буде відкритий для відвідування 1 травня. Інформація про можливе введення плати за вхід за відвідування вперше була озвучена на прес-кімнат для зустрічей в лютому цього року. Музею не вистачає державного фінансування, пояснив тоді Володимир Гусєв. Проте поки що вхід в нього - безкоштовний, йдеться на сайті установи.
Антоніна Асанова, «Фонтанка.ру»
© Фонтанка.Ру «Обурливими» назвали ініціативу музею майже 50% читачів «Фонтанки», відповідаючи на питання редакції "Чи готові ви платити за вхід в Літній сад?