- вибираємо журнал
- Заповнюємо титульний лист
- Деякі нюанси при веденні журналу
- ... На цій сторінці наведено початок документа. Повний текст документа «ЗАГАЛЬНИЙ ЖУРНАЛ РОБІТ»
- Хто повинен заповнювати форму КС-6
- Правила заповнення КС-6
- Реєстрація журналу в наглядових органах
- Заповнюємо титульний лист
- розділ перший
- розділ другий
- розділ третій
- розділ четвертий
- розділ п'ятий
- Заповнення розділу 6 форми КС-6 і результату документа
- Моє знайомство з загальним журналом робіт
- З чого він складається
- Титульний аркуш
- Розділи загальному протоколі робіт
- Підтримайте блог - скачайте електронну версію загальному протоколі робіт за символічну ціну!
Загальний журнал робіт (його ще називають журнал виробництва робіт) є основним документом що підтверджує виконання робіт, відображає послідовність виконання окремих видів робіт, в тому числі терміни і умови виконання робіт при будівництві, реконструкції, капітальному ремонті, а також відомості про будівельний контроль та державному будівельному нагляді.
Якщо об'єкт піднаглядний то відповідно до ч.5 ст.52 Містобудівного кодексу Російської Федерації , Повідомлення про початок будівництва, оформлене відповідно до вимог РД-11-04-2006 додаток №2, направляється забудовником (технічним замовником) до органу державного будівельного нагляду не пізніше, ніж за 7 робочих днів до початку будівництва (реконструкції) об'єкта капітального будівництва .
Загальний журнал робіт з заповненим титульним листом, прошитий і скріплений печаткою направляється на реєстрацію разом з повідомленням про початок будівництва. Існує дві форми журналу робіт:
1. Загальний журнал робіт по РД 11-05-2007, затвердженим наказом № 7 Федеральної служби з екологічного, технологічного і атомного нагляду від 12 січня 2007 р;
2. Загальний журнал робіт за типовою міжгалузевий формі № КС-6, затвердженої постановою № 71а Держкомстату Росії від 30 жовтня 1997. Форма по РД 11-05-2007 більш широко застосовується ніж КС-6 тому описана в статті нижче.
вибираємо журнал
У п. 7 РД 11-05-2007 сказано, що журнал випускається типографським способом в форматі А4. Тобто мається на увазі що журнал повинен бути куплений готовим в магазині. Це зручно для будівництва великих об'єктів і обов'язково для об'єктів піднаглядних інспекції Державного будівельного нагляду (ІГСН) або федеральній службі з екологічного, технологічного і атомного нагляду (Ростехнагляд). Якщо ж сам об'єкт невеликої (маленький термін будівництва) та реєстрація в ІГСН і Ростехназоре не потрібно - то за погодженням із Замовником журнал можна роздрукувати на принтері.
У продажу я зустрічав друкарські журнали А4 товщиною приблизно 6 мм з обкладинкою з картону і товщиною близько 14мм з палітуркою і твердими корочками як у хорошої книги. На початку журналу зазначено "Додаток №1 до РД-11-05-2007".
Заповнюємо титульний лист
Пишемо правильно назву об'єкта - з дозволу на будівництво, або реконструкцію. Якщо їх немає (наприклад при кап. Ремонт) пишемо назву об'єкта з договору підряду.
Далі збираємо копії наказів про призначення відповідальних осіб Забудовника, Замовника, Генпідрядника, Субпідрядника. Просимо кожного з їх розписатися в графі "підпис". Паралельно збираємо реквізити всіх цих організацій (можна якраз у відповідальних осіб запитати).
Друкарський у Вас журнал або саморобний його потрібно прошити, пронумерувати аркуші і скріпити печаткою Замовника.
Кількість сторінок вказується також і в титульному аркуші. Ставиться підпис і печатка організації - Замовника. У моїй практиці в титульному аркуші розписувався або керівник організації або його заступник. по будівництву (за дорученням), а в кінці журналу на "прошито, пронумеровано та скріплено печаткою" інженер призначений наказом як представник Замовника.
Коли прошиває журнал - робіть нитку вільно, не в натяжку. Перш ніж зав'язувати вузол відкрийте його посередині. Нитка не повинна заважати відкриватися.
Тепер журнал готовий до реєстрації.
Деякі нюанси при веденні журналу
1. Потрібно завжди знати де, у кого він знаходиться. Звільняються з різних причин виконроби, майстри, ПТО і д.р. ІТП люблять прихопити його з собою. Відновити його буде складно. Якщо бачите що на будівництві затишшя, народ скаржиться на затримку зарплати - вивозите журнал. По можливості всю виконавчу документацію вивозите.
2. Іноді при будівництві пишуть в чернетці журналу (який не зареєстрований), а в зареєстровані журнали пишуть в кінці будівництва (або перед перевірками наглядових органів). Взагалі то це не правильно, але деякі організації вимагають повна відсутність виправлень в журналі, буває при веденні 3-го розділу вимагають вказувати обсяги і кількість робіт як в кошторисі. При тривалому будівництві складно відстежити всі види робіт щоб потім сума обсягів збіглася з кошторисною. Іноді при великій кількості субпідрядних організацій з'ясовується, що наприклад електромонтажна організація, працюючи цілий місяць, все виконала - про що в журналі не сказано ні слова. Якщо все ж ведете зареєстрований залишайте порожню рядок після кожного дня в 3-му розділі (якщо комусь не сподобається порожній рядок напишіть в ній "прибирання сміття" або "вантажно-розвантажувальні роботи").
3. Пишіть все невраховані кошторисною документацією роботи які доводиться виконувати. Якщо договором на СМР передбачена оплата додаткових робіт можливо ці записи знадобляться.
4. Відповідно до п.4 ст.52 Містобудівного Кодексу РФ забудовник (або замовник) повинен забезпечити консервацію об'єкта капітального будівництва при необхідності припинити роботи або їх тимчасово призупинити на термін більше ніж на шість місяців.
Остання дата виконання робіт в 3-му розділі зроблена більше 6 місяців назад може послужити "дзвіночком" інспекції ДБН для прийняття до Замовника заходів.
ЗАГАЛЬНИЙ ЖУРНАЛ
РОБІТ *
ВКАЗІВКИ ДО ВЕДЕННЯ ЗАГАЛЬНОГО ЖУРНАЛУ РОБІТ
1. Загальний журнал робіт є основним первинним виробничим документом, який відтворює технологічну послідовність, терміни, якість виконання і умови виконання будівельно-монтажних робіт. Основне призначення журналу - забезпечення простежуваності керівників, виконавців і результатів робіт, які визначають надійність, стійкість і надійність будівлі (споруди).
2. Загальний журнал робіт ведеться на будівництві (реконструкції) окремих або групи однотипних, що одночасно споруджуються будівель (споруд), розташованих в межах одного будівельного майданчика.
3. Загальний журнал робіт веде особа, відповідальна за проведення робіт на об'єкті (відповідальний виконавець робіт) і заповнює його з першого дня роботи на об'єкті особисто або доручає підлеглим інженерно-технічним працівникам. Спеціалізовані будівельно-монтажні організації ведуть спеціальні журнали робіт, що знаходяться у відповідальних осіб, які виконують ці роботи. Після закінчення робіт спеціальний журнал передається організації, відповідальної за проведення робіт на об'єкті (генпідряднику).
4 Титульний лист заповнюється до початку будівництва організацією, відповідальною за виконання робіт по об'єкту за участю інших згаданих учасників будівництва (проектної організації, замовника та ін.).
5. Список інженерно-технічного персоналу, зайнятого на будівництві об'єкта (розділ 1), складає керівник організації, відповідальної за проведення робіт по об'єкту. У нього включаються інженерно-технічні працівники цієї організації, а також інших організацій - виконавців робіт по об'єкту (субпідрядних організацій).
6. У розділі 3 наводиться перелік всех актiв у календарному порядку.
7. В розділ 4 включаються всі роботи по частинах і елементах будівель і споруд, що підлягають оцінці відповідності. У разі виявлення невідповідностей наводиться їх коротка характеристика.
8. Розділ 4 заповнюється особою, відповідальною за ведення загальному протоколі робіт, або уповноваженими ним посадовими особами.
9 Регулярні відомості про виконання робіт (з початку і до їх завершення), що включаються в розділ 4, є основною частиною журналу.
Ця частина журналу повинна містити відомості про початок і закінчення роботи і віддзеркалювати хід її виконання. Опис робіт повинен проводитися по конструктивних елементах будівлі або споруди з означенням осей, відміток, поверхів, ярусів, секцій та приміщень, де роботи виконуються. Тут же повинні наводитися короткі відомості про методи виконання робіт, застосовуваних матеріалах, готові вироби і конструкції, випробування устаткування, систем, мереж і вимушені простої (випробування вхолосту або під навантаженням, подача електроенергії, тиску, випробування на міцність і герметичність та інше.), Відхилення від робочих креслень (із зазначенням причин) і їх погодження, наявність виконання схем операційного контролю якості, виправлення і переробку виконаних робіт. Крім того, заноситься інформація про суттєві зміни на будмайданчику, в тому числі зміну розташування охоронних, захисних і сигнальних огорож, переноси транспортних і пожежних проїздів, прокладання, перекладання, розбирання тимчасових інженерних мереж, а також про метеорологічні та інші особливі умови виконання робіт.
... На цій сторінці наведено початок документа.
Повний текст документа «ЗАГАЛЬНИЙ ЖУРНАЛ РОБІТ»
Уніфікована форма КС-6 - це, по суті, журнал, в якому відображаються всі найбільш важливі відомості про будівельні роботи: терміни виконання, об'єкти, етапи, витрачені матеріали, відповідальні особи, наглядові організації і т.д. даний документ має юридичне значення, тому вся інформація, занесена в нього повинна мати підтвердження. Головна мета журналу КС-6 - фіксація контролю за ходом будівельно-монтажних і ремонтних робіт.
Хто повинен заповнювати форму КС-6
Як правило, оформленням даного журналу займається або виконроб, або начальник дільниці, причому робити це він повинен з самого початку будівельної діяльності на об'єкті. Відомості про відповідальну особу обов'язково вказуються в журналі на титульній сторінці.
Правила заповнення КС-6
Перше, що необхідно зробити, відкриваючи новий журнал - прошити його білою капроновою ниткою. Зі зворотного боку журналу на прошивку наклеюється листок з наступним текстом: «прошнуровано, пронумеровано, скріплено печаткою», тут же вказується кількість аркушів (цифрою і прописом), ставиться печатка і підпис відповідальної особи.
З дозволу контролюючих органів журнал можна вести і в електронному вигляді . Але в цьому випадку необхідно забезпечити йому надійний захист від вільного доступу.
Реєстрація журналу в наглядових органах
Якщо будівництво об'єкта вимагає контролю з боку Госстройнадзора, то даний журнал за формою КС-6 слід зареєструвати. Для цього приблизно за два тижні до початку будівельних робіт, його потрібно передати в наглядову службу, яка ставить на документі свою печатку, а також засвідчує його підписами відповідальних співробітників.
Заповнюємо титульний лист
Заповнення журналу необхідно починати з внесення в нього основних відомостей. На титульний лист потрібно до відповідних рядків вписати:
- повне найменування фірми-підрядника, ПІБ його уповноваженої особи, код організації за ЄДРПОУ (з реєстраційних документів);
- назва та адреса будівельного об'єкта (юридичний і реальний);
- повне найменування підприємства - проектувальника, із зазначенням ПІБ його уповноваженої особи;
- повне найменування компанії - замовника і ПІБ його уповноваженої особи;
- дату початку будівельних робіт, а дату їх завершення (за договором і фактичні);
- ПІБ керівника будівельної підрядної організації;
- дату видачі журналу, закріплену печаткою підрядника;
- інформацію про дозвільний документі на виробництво будівельних робіт;
- інші підприємства та особи, також зайняті в даному будівництві;
- компанію, безпосередньо займалася розробкою проектних документів;
- відомості про зміни на першій сторінці.
Отже, в заповненому вигляді це буде виглядати наступним чином:
розділ перший
Тут потрібно вказати всіх працівників, які зайняті в будівництві з обов'язковою відміткою ділянки, яким вони займаються. Крім цього потрібно обов'язково вписати атестаційні документи, що підтверджують право допуску зазначених співробітників до будівельних робіт. У шпальтах треба вказати дату початку і закінчення будівельних робіт на ввіреній ділянці тим або іншим фахівцем. Розділ заповнюється або керівником підрядної організації або його уповноваженою особою.
розділ другий
В розділ 2 форми КС-6 вноситься повний перелік проміжних актів, які фіксують всі етапи будівельних робіт. Як правило, цей список є в договорі між замовників і підрядником.
розділ третій
Даний розділ є основним - сюди включається докладна інформація про всі виконані роботи на всіх ділянках будівельного об'єкта з обов'язковим зазначенням періоду їх проведення. Чим ретельніше фіксуються всі відомості, тим краще. Іноді тут вказують навіть номер поверху та приміщення, в якому ведуться будівельні роботи , Кількість і марку використаного матеріалу і т.д. В цей розділ інформація повинна вноситися щодня до тих пір, поки об'єкт не буде зданий замовнику. Якщо раптом у процесі роботи стався збій, сюди ж необхідно вписати його причини, при цьому кожна внесений запис повинна бути підписана начальником дільниці або виконробом, який контролює хід робіт.
розділ четвертий
Тут вписується весь перелік журналів і інших документів, що ведуться на будівельному об'єкті з детальним зазначенням організації, що видала той чи інший журнал, а також відповідального за його заповнення посадової особи.
розділ п'ятий
Тут необхідно вказувати відомості про контроль підрядника за процесом будівництва з коротким описом супутніх умов. Обов'язково треба вказати дати проведення всіх робіт, а також підпис відповідального за ведення журналу співробітника.
Заповнення розділу 6 форми КС-6 і результату документа
Шостий розділ призначений для контролюючих структур, представники яких можуть вписувати в журнал свої зауваження і на їх підставі вимагати усунення різних виявлених порушень.
На закінчення слід зазначити кількість заповнених сторінок журналу, а також в обов'язковому порядку поставити підпис генерального директора компанії-забудовника.
Після того, як всі будівельні роботи на об'єкті будуть завершені, журнал необхідно здати в наглядову інстанцію. Після його перевірки, а також встановлення факту усунення виявлених порушень, контролююча інстанція поверне документ підряднику, який повинен буде ретельно зберігати його, відповідно до встановленого законом порядку.
Вітаю, друзі! Хто-небудь з Вас стикався із загальним журналом робіт, а якщо так, то чи пам'ятаєте Ви як вперше взяли його в руки? Скажу Вам чесно, коли я вперше зіткнувся з ним то й гадки не мав як його вести і як його заповнювати. Але на сьогоднішній день через мої руки пройшли сотні таких журналів і я тепер вже точно можу навчити Вас як його правильно заповнювати, щоб у вас ніколи більше не виникало труднощів з ним.
Моє знайомство з загальним журналом робіт
Після четвертого курсу всім нам веліли влаштується на практику в будівельну організацію майстрами-дублерами. Я влаштувався в одну з численних будівельних організацій нашого міста в ТОВ «СУ-12». У третій же день як наймолодшому із співробітників ІТП начальник ділянки доручив мені щодня вести загальний журнал робіт. В цей день я вперше познайомився з ним. В принципі нічого складного в цьому я не побачив, тому що я заповнював щодня лише один з 7 розділів, а точніше розділ 3.
З чого він складається
Загальний журнал робіт - це форма КС-6, зразок і приклад його заповнення встановлено в РД 11-05-2007. Ознайомившись з наведеними керівним документом Вам стане багато чого зрозуміло і більшість питань відпадуть самі собою, але я в цій статті спробую пояснити більш детально. Поїхали ...
Журнал складається з 7 розділів і титульного аркуша . Велику складність викликає саме оформлення титульного аркуша інше інтуїтивно цілком зрозуміло. Значить почнемо з титульного листа.
Титульний аркуш
Слід зазначити, що журнал заводити і заповнює титульні листи забудовник, або замовник об'єкта капітального будівництва, чому зрозумієте пізніше.
Перше, що Вам треба заповнити це «Уповноважений представник забудовника».
Коротко, забудовник - це той кому належить земельна ділянка на якому будується об'єкт капітального будівництва.
Тобто «Уповноважений представник забудовника» це співробітник організації забудовника уповноважений на підставі наказу або будь-якого іншого документа. Їм може виступати законний представник організації - директор, або інший уповноважений співробітник (заступник директора, головний інженер і т.д.).
Далі заповнюється графа «замовник» і «уповноважений представник замовника» за аналогією. В основному замовник і забудовник це одне і те ж обличчя, але бувають і виключення. Зокрема замовником може виступати будь-яке держустанова, наприклад на бюджетних об'єктах. Також забудовник може передати свої функції технічного замовника, визначення технічного замовника встановлено в ч. 22 статті 1 ГрК РФ.
У графі «відомості про виданий дозвіл на будівництво» заповнюється дата видачі дозволу на будівництво, номер дозволу та хто його видав. Поняття дозвіл на будівництво встановлено статтею 51 ГрК РФ.
Наступний пункт - це таблиця де Заповнюють Відомості про ті хто веде авторський нагляд при будівництві об'єкта. Такоже заповнюється за аналогією. Думаю, тут необхідно відзначити, що авторський нагляд здійснюється не завжди.
Коли при будівництві об'єкта авторський нагляд не здійснюється, то відповідно ця таблиця не заповнюється. Авторський нагляд обов'язковий тільки при будівництві особливо небезпечних і унікальних об'єктів. А які об'єкти відносяться до особливо небезпечних і унікальним зазначено в статті 48.1 ГрК РФ.
Відомості про експертизу вносяться наступним пунктом. Тут вноситься дата і номер висновку експертизи та найменування органу, що його видала. Тут слід зазначити, що не завжди потрібно проходження експертизи проектної документації.
Для яких об'єктів капітального будівництва обов'язково проходження експертизи зазначено в 49 статті ГрК РФ. Взагалі всім рекомендую вивчити Містобудівний кодекс, по початку буде не зрозуміло, але це основний законодавчий документ в містобудівному законодавстві.
Далі вносяться відомості про особу, що здійснює будівництво. По простому це генеральний підрядник об'єкта капітального будівництва. Заповнюється за аналогією. Цією особою може виступати і сам забудовник якщо здійснює будівництво своїми силами.
Наступні 2 таблиці це відомості про осіб відповідальних за будівельний контроль від імені забудовника або замовника і особи, яка здійснює будівництво. Згідно статті 53 ГрК РФ будівельний контроль здійснюється особою, що здійснює будівництво.
Але коли будівництво здійснюється на підставі договору (забудовник здійснює будівництво не своїми силами а наймає особа, яка здійснює будівництво на підставі договору), тобто забудовник і особа, яка здійснює будівництво різні особи, то будівельний контроль має здійснювати і забудовник теж.
Коли забудовник і особа, яка здійснює будівництво в одній особі, то треба заповнювати лише другу таблицю, де вказано «Уповноважений представник особи, яка здійснює будівництво, з питань будівельного контролю ».
У наступну таблицю вносяться відомості про інших осіб здійснюють будівництво. Коротко - це все субпідрядники.
Далі йдуть відомості про державний будівельному нагляді. Не плутайте з поняттям технагляд. Технагляд ми вже заповнили. Це відповідальні за здійснення будівельного контролю при будівництві об'єктів. Зараз вже немає поняття технагляд, тепер вони називаються інженери по будівельного контролю.
Державний будівельний нагляд - це ті хлопці, які здійснюють нагляд за будівництвом з боку держави, періодично приходять на об'єкт і виписують численні штрафи. 🙂
Детально про державний будівельному нагляді написано в статті 54 ГрК РФ.
В основному даний розділ про державний будівельному нагляді заповнюють самі представники державного будівельного нагляду.
Слід зазначити, що даний розділ заповнюється не завжди, а лише в тих випадках коли законодавством передбачено здійснення державного будівельного нагляду при будівництві об'єктів капітального будівництва.
Необхідність здійснення Госстройнадзора Ви можете визначити знову таки ознайомившись зі статтею 54 ГрК РФ.
Журнал прошнуровується, пронумеровується та відомості про кількість сторінок вноситься наступним пунктом.
Наступним пунктом ставиться особистий підпис законного, або уповноваженого представника забудовника, розшифровка підпису і вказується посада підписала. Ставиться печатка забудовника, або замовника. Саме тому я і писав, що загальний журнал робіт оформляє забудовник.
Думаю із заповненням титульного аркуша ми розібралися, якщо є питання задавайте в коментарях.
Розділи загальному протоколі робіт
Розділ 1 - це список ІТП, які беруть участь при будівництві об'єкта. У цьому розділі зазначаються всі організації та відповідальні особи цих організацій, які беруть участь при будівництві об'єкта. Також вказується дата початку робіт та закінчення робіт на об'єкті конкретної особи.
Даний розділ вже заповнює уповноважений представник особи, яка здійснює будівництво.
В розділ 2 вносяться відомості про всіх спеціальних журналах робіт, які велися в ході будівництва: журнал авторського нагляду, журнал забивання паль, журнал зварювальних робіт, журнал бетонних робіт, журнал монтажу будівельних конструкцій, журнал антикорозійної обробки і т.д.
Основний поділ спільного журналу робіт це розділ 3. Даний розділ доводиться заповнювати щодня. Зазвичай його заповнює відповідальний виконавець робіт (виконроб, начальник ділянки і т.д.) особи, яка здійснює будівництво.
Тут обов'язково вноситься дата виконання робіт, найменування робіт і ставиться підпис уповноваженого представника (відповідальний виконавець робіт) з розшифровкою та зазначенням посади. Треба вносити записи акуратно, щоб не допускати правки вносяться відомостей.
4 розділ це розділ призначений для відповідального з питань будівельного контролю з боку забудовника або замовника. Тут відповідальний з питань будівельного контролю вносить виявлені ним під час огляду недоліки і ставить термін їх усунення.
За результатами їх усунення показує фактичну дату усунення. Всі записи в даному розділі вносить тільки відповідальний з питань будівельного контролю.
5 розділ заповнюється за аналогією з 4 розділом. Тільки записи тут вже вносить відповідальний з питань будівельного контролю з боку особи, яка здійснює будівництво.
Слід зазначити, що в ці розділи 4 і 5 частенько заглядає інспектор державного будівельного нагляду. Тому до заповнення їх треба ставиться досить серйозно.
Розділ 6 - це якийсь реєстр виконавчої документації. Заповнюється по ходу формування виконавчої документації.
Розділ 7 заповнюється інспектором державного будівельного нагляду тільки в разі здійснення державного будівельного нагляду.
Ось ми і пройшлися по всім аспектам заповнення загальному протоколі робіт. Сподіваюся мені вдалося пояснити Вам основні моменти. Якщо у Вас виникли питання, то сміливо задавайте їх у коментарях, підписуйтесь на блог, ставте лайки.
Також Ви можете завантажити загальний журнал робіт в електронному вигляді, який я для вас приготував. Роздрукувавши його і заповнивши за рекомендаціями зазначеним в статті, Ви з легкістю можете використовувати його при будівництві об'єктів.
Ніхто не забороняє використання роздрукованого варіанту, якщо він відповідає зразку, зазначеному в РД 11-05-2007.
Підтримайте блог - скачайте електронну версію загальному протоколі робіт за символічну ціну!
У вікні платежу после успішної оплати натісніть на Перейти на сайт магазину и файл попал в завантаження.
Завантажити безкоштовно:
Ps Друзі, хочу Вам порекомендуваті програму «Виконавча документація» від Компанії «АЛТІУС СОФТ». Якщо хочете автоматізуваті и пріскоріті процес ведення віконавчої документації, то Ви не обійтіся без цієї програми. Дякуємо!
Тематичні матеріали:
Оновлене: 03.12.2017
103583
Якщо помітили помилку, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter
Хто-небудь з Вас стикався із загальним журналом робіт, а якщо так, то чи пам'ятаєте Ви як вперше взяли його в руки?