Реклама
Реклама
Реклама

Як правильно вести касову книгу КО-4 в 2019 році

  1. Що це за документ
  2. Особливості ведення касової книги в 2019 році
  3. як зшивати
  4. Штрафи за некоректне оформлення або відсутність документа
  5. Правила заповнення касової книги - відео

На касирів покладається відповідальність за ведення та оформлення касової книги зразка КО-4. Які існують нюанси у вигляді норм ведення, зразка заповнення вручну і в електронному вигляді? Хто саме має займатися цим документом? І як правильно вести його в 2019 році?

Що це за документ

Касова книга зразка КО-4 - це особливий документ, призначений для обліку прийнятих і виданих готівкових коштів з каси. Його веденням повинен займатися або старший касир, або бухгалтер у вашій організації. Ведення даного журналу необхідно в тому числі і індивідуальним підприємцям. Вони, зокрема, можуть займатися цим і самостійно, не вдаючись до допомоги окремого працівника.

Особливості ведення касової книги в 2019 році

Для початку відповімо на найпоширеніші питання.

Чи можна вести в електронному вигляді?

Можна, але обов'язково в формою № КО-4. Також можна вести цей документ і вручну.

Скільки касових книг повинна вести організація?

На всю організацію доводиться тільки одна касова книга.

Скільки примірників касової книги оформляє касир?

Касир може оформити тільки один екземпляр касової книги.

Який порядок, правила і зразок заповнення касової книги?

Перш за все, необхідно пронумерувати і прошити всі сторінки цього облікового книги. Інформація заноситься в міру надходження із зазначенням всіх необхідних дат. Зверніть увагу, що на останній сторінці документа повинна бути позначка із зазначенням підсумкового кількості сторінок в документі.

Чи можна вносити зміни, виправляти помилки в касовій книзі? Якщо можна, то як?

Зміни можливо ввести, лише зробивши новий запис із зазначенням поправок до попередньої. Ніякі виправлення в касовій книзі не допускаються.

Чи є відмінності ведення для ІП і ТОВ? Як такої різниці не існує, правила ведення для всіх однакові. Ведення касової книги є частиною касової дисципліни.

Нижче представлений зразок заповнення касової книги в 2019 році.

Нижче представлений зразок заповнення касової книги в 2019 році

Зразок касової книги

як зшивати

Зшивати касова книга буде методом шнурування листів. Важливо, щоб на кожному аркуші присутні печатка організації і підпис відповідальної особи.

Штрафи за некоректне оформлення або відсутність документа

За відсутність касової книги передбачені наступні штрафи: від 1500 до 3000 руб. для посадових осіб і від 5000 до 10 000 руб. для організації.

Правила заповнення касової книги - відео

Касова книга зразка КО-4 - це особливий документ, призначений для обліку прийнятих і виданих готівкових коштів з каси. Його веденням повинен займатися або старший касир, або бухгалтер у вашій організації.

думка експерта

Марія Богданова

Стаж більше 6 років. Спеціалізація: договірне право, трудове право, право соціального забезпечення, право інтелектуальної власності, цивільний процес, захист прав неповнолітніх, юридична психологія

Касова книга заводиться щорічно і ведеться з початку до завершення року. У разі, якщо вона закінчилася до закінчення звітного періоду, то оформляється друга касова книга, записи в яку продовжують вноситися в хронологічному порядку. Заповнювати її можна як в рукописному варіанті, так і на комп'ютері. Вся інформація повинна вписуватися по порядку, без пропусків.

Касова книга складається умовно з двох частин:

  • титульного аркуша, куди вносяться відомості про компанії;
  • основних сторінок, де вказуються дані про проведені готівки фінансові операції за кожен день.

Кожен лист має два примірника, один з яких після заповнення потрібно залишати в книзі, а другий відрізати і передавати фахівцям бухгалтерського відділу. Кількість листів в книзі слід написати на останній сторінці і обов'язково завірити цю інформацію підписом головного бухгалтера, директора підприємства і печаткою (при її наявності).

Заповнювати касову книгу вручну можна тільки кульковою ручкою (використання олівців не допускається). Касова книга повинна вестися щодня, але якщо ніяких касових операцій в той чи інший день не проводилося, заповнювати листи не потрібно. В кінці кожної робочої зміни касир зобов'язаний здавати документ в бухгалтерію, разом з рештою «первинкою». Після перевірки внесених в неї відомостей бухгалтер розписується в книзі і повертає її касиру.

На одному підприємстві не може бути двох касових книг, за винятком випадків, коли у юридичної особи є представництва та філії - у них повинні бути свої подібні документи (при цьому копії касової книги і платіжних документів повинні регулярно передаватися в головний офіс).

4. Які існують нюанси у вигляді норм ведення, зразка заповнення вручну і в електронному вигляді?
Хто саме має займатися цим документом?
І як правильно вести його в 2019 році?
Чи можна вести в електронному вигляді?
Скільки касових книг повинна вести організація?
Скільки примірників касової книги оформляє касир?
Який порядок, правила і зразок заповнення касової книги?
Чи можна вносити зміни, виправляти помилки в касовій книзі?
Якщо можна, то як?
Чи є відмінності ведення для ІП і ТОВ?