На Кубі взагалі прикольний соціалізм.
Острівна країна з населенням в 11 млн осіб. Вщент пересварилися з найближчим великим сусідом (США, природно) куди якраз емігрує частина населення (ну хто зможе). А в цілому досить безтурботне населення зі своїм укладом життя. До Кастро це напівколоніальних країна, основний торговий партнер - США, і профіт від цього був тільки заможної верхівки. інші - жебраки. Кастро до речі теж не був жебраком, вирішив щось поміняти, а вийшло те, що вийшло. Распределіловка і регулювання зовнішньої торгівлі державою. В результаті як і в багатьох соцстранах виникло дві паралельні валюти. Для внутрішніх розрахунків (CUP - кубанос Песос) і для розрахунків з туристами, бо ця галузь стала відчутною - CUC - кубанос конвертібл песос.Курс між цими валютами як зазвичай полусерий. Доходив і до 100 куків за звичайний песо, але зараз 25-26. Причому конвертований песо прирівняний до ворожої валюти - долара. 1 до 1. І на сайті кубинського центрального банку видно тільки цей курс.
Dalar USA 1.0000
Тому псевдовалюта КУК віднесений у мене до переліку найдорожчих валют світу .
Дізнатися офіційний курс неконвертованого песо мені так і не вдалося.
ось тут можна глянути самі кубинські песо , ось приклад
3 песо, Че і очерет, одна з основних сільгоспкультур Куби, куди засилають як у нас студентів на картоплю. Середня зарплата 600-1000 цих песо.
А це монети ... на сайті центробанки не знайшов, візьмемо інші джерела
А ось тут конвертовані песо-долари . Ось приклад
І виконання інше, і напис конвертіблес. У них середні зарплати вже 24-40 куків.
І монети є конвертовані, американські центи по-кубинських. Ось приклад
Make click on coins that you wants to be enlarged
In the year 2000 begin to be emitted the currency of 1 convertible cent.
До речі, у них є ще монета 5 конвертованих песо яка за ціною як би гідна потрапити в топ найдорожчих монет , Причому відразу за свісфранком на 2 місці, але ... я щось не зрозумів. вона ходова або так, для продажів туристам.
Ще цікавий момент. На Кубу з доларами їхати не варто. За обмін саме доларів на куки - штрафний податок 10%. А ось якщо євро або канадські долари там - без податку.
Думаю. що кращі поради по валюти є тут . радять слеюудщее
Чим ближче Ви до туристичній зоні, тим менше у Вас вибору використовувати песо, але це не означає, що від нього треба відмовитися, навпаки, песо завжди треба мати в запасі, похід на ринок за фруктами або якісь послуги від кубинців, та хіба чи є якась ситуація і песо буде вигідніше, ніж CUC. Але як тільки Ви від'їде від туристичних зон, так Вам обов'язково будуть потрібні песо: в глибинці можна дешево поїсти в місцевих кафе за песо, купити продукти, заплатити за послуги, дати чайові ...
РАДА 1: поміняйте частина CUC на песо в разі, якщо Ви будете подорожувати по Кубі або жити в приватному секторі. Якщо Вас очікує тільки проживання в готелях All Inclusiv - то сенс міняти CUC на песо немає.
Питання де міняти гроші на CUC і на песо.
На Кубі всі обмінники державні, тому бігати шукати де вигідніше курс марно
Євро на CUC ви можете поміняти в банках, на респешене в готелі, в вуличних обмінниках Cadeca. Режим банків: з вівторка по п'ятницю 9-00 до 18-00, в суботу з 10-00 до 14-00. Неділю та понеділок - вихідний! У банках (особливо в Гавані) завжди черги, розраховуйте свій час! Черговий банк в Гавані, що працює без вихідних, знаходиться на вулиці Obispo (працює в неділю до 16-00)
Ви сміливо можете міняти гроші навіть в аеропорту: націнка становить 0,01 від курсу, наприклад, курс 1 євро = 1.26 CUC, в аеропорту курс складе 1 євро = 1.25 CUC.Є невелика націнка в готелях, приблизно, як в аеропорту.Міняти CUC на песо можна тільки у вуличних обмінниках: в готелі або банку Вам такий обмін не зроблять.Міняти CUC на песо можна тільки у вуличних обмінниках, в готелі Вам такий обмін не зроблять.
Кредитні та дебетові карти. На Кубі не поширене використання карт в магазинах і кафе. У туристичних зонах ще є місця де їх беруть, але не охоче, і до того ж накручують ще% понад рахунок. Можна заплатити по карті за оренду машин або додаткові послуги в готелі, але якщо їхати в глибинку, то про карту краще забути. У Гавані, у великих туристичних місцях, в містах є відділення банку і банкомати, де можна зняти гроші з картки.
РАДА 2.Запасайтеся готівкою якщо їдете в глибинку Куби.
Ще пишуть що кубинці збираються прибрати це подвійне грошовий обіг ... аж у 2014 році обіцяли. Але якось це не так просто. Для цього потрібні серйозні економічні перетворення - прибирати ціновий контроль, распределіловку. змінювати підходи до оплати праці, комуналці ... Але рано чи пізно цю подвійну валюту вони приберуть.
Інші країни