Реклама
Реклама
Реклама

Тонкощі вибору електроакустичної гітари

  1. Особливості електроакустичної гітари
  2. типи корпусу
  3. Способи кріплення звукознімачів
  4. начинка
  5. бренди

Сьогодні хотілося б обговорити таку актуальну проблему, як вибір електроакустичної гітари для новачка. У статті будуть розглянуті основні відмінності електроакустичних інструментів від традиційних акустичних, основні категорії електроакустичних гітар і їх особливості, а також дані корисні поради щодо вибору своєї першої моделі в кар'єрі.

Особливості електроакустичної гітари

Назва класу гітар багато говорить про їх специфікації. Будучи перехідним інструментом між акустикою і електрогітарою, електроакустична гітара все-таки ближче до акустики, на відміну від напівакустичних моделей. Основне і, найчастіше, єдина відмінність від акустики - наявність звукознімача, що дозволяє посилювати звучання спеціальною апаратурою.

Саме тому основні поради щодо вибору електроакустики можна почерпнути з аналогічної статті про акустичні інструменти - вони повністю збігаються. А в цій статті увагу буде акцентовано на електроніці і речах, властивих тільки електроакустичним моделям.

типи корпусу

На сьогоднішній день популярності домоглися інструменти трьох типів: дредноут (інакше вестерн), джамбо і фолк. Вестерновие моделі відрізняються масивним корпусом, яскравим звучанням і потужної бас лінією. Для джамбо характерно більш збалансоване звучання, мелодійність тембру і пристойна гучність. Джамбо найкраще реалізує свої можливості при грі на сцені, а особливо в стилі джаз і блюз. Фолк-гітари зовні нагадують дредноути, але зі зменшеним розміром корпусу. Вони звучать тихіше, але більше підходять для студійних записів і репетицій в приміщенні. радимо новачкам купити гітару типу вестерн, т. к. на них простіше вчитися.

Існують моделі з катавеем і без. Спеціальної форми виріз біля кріплення грифа полегшує гру на високих ладах, але трохи псує загальну акустику. Тут потрібно слухати і порівнювати.

Способи кріплення звукознімачів

Інша класифікація електроакустичних гітар: за місцем розміщення п'єзоелектричних датчиків. Найчастіше їх встановлюють під нижній поріжок. Це найпоширеніший спосіб, але на дешевих моделях він може стати причиною побічних шумів і поява непотрібного «фону». Другий спосіб - установка на верхню деку. Вібрації «зчитуються» з поверхні корпусу, що помітно підвищує чистоту звуку і чіткість передачі. Рідше застосовується установка спеціального мікрофона всередину корпусу, що дозволяє найбільш точно передавати об'ємне акустичне звучання.

начинка

Вартість електроакустичної гітари грунтується на розкрученості бренду і електронної начинки. З першим все зрозуміло, а ось від якості електроніки залежить спектр можливостей гітариста і якість посиленого звучання. Обладнані тюнером моделі легко налаштовуються, а еквалайзер (3-7 смуговий, іноді і більше) підлаштовує звучання під особливості приміщення (і не тільки). Ручка гучності, система шумозаглушення, різні звукові ефекти (реверберація, хорус) - корисні штуки, але не обов'язкові.

Особливою довірою користується електроніка компаній Fishman і EMG. Багато виробників електроакустичних гітар обладнають продукцію начинкою власного виробництва, що теж непогано.

бренди

Початківцю музикантові не рекомендується купувати найдешевші моделі. Серед недорогих моделей можна виділити продукцію корейських і китайських виробників: Cort, Martinez, Adams. Трохи дорожче: Yamaha, Ibanez, бюджетні моделі Fender і Gibson. Ну а до професійних відносяться Gibson, Ovation, Taylor, Martin та інші.


Ключові слова: Тонкощі вибору електроакустичної гітари, Типи корпусу, як вибрати гітару, яку гітару краще купити, Способи кріплення звукознімачів, начинка, поради початківцям