- Навіщо потрібна прописка?
- Видача поліса ОМС
- Дитяча допомога
- Материнський капітал
- Дитячий садок
- можливі санкції
- До кого можна прописати малюка?
- Хто може звернутися за реєстрацією?
- Які документи необхідні?
- Необхідні документи:
- Перелік документів:
- Вибір місця реєстрації з урахуванням проживання батьків малюка
- час прописки
- Як вчинити, якщо вона не власниця?
- Як прописати до батька?
- Батько не є власником будинку
- Батько не вказано в документах
- Прописка дитини до бабусі чи дідуся
- Якщо малюк - сирота?
- Способи прописки: де можна зареєструвати малюка?
- держпослуги
- Інструкція по прописці
- Як скоро будуть результати?
- Документи, необхідні для прописки
- Нюанси, які виникають при оформленні дитині прописки
- Терміни реєстрації дитини
- Щодо штрафу
- Відео
- Які документи потрібні для прописки новонародженої дитини?
- Як прописати новонароджену дитину: процедура
- Куди подаваті документи
- Терміни подачі документів
- Підтвердження держреєстрації за місцем проживання
- Як прописати в квартиру новонародженого?
- Чи потрібно прописувати новонародженої дитини?
- Які документи потрібні для прописки новонародженого?
- Прописка дитини до одного з батьків
- Тимчасова прописка новонародженого
- важливі уточнення
- Де оформляється прописка?
- Терміни оформлення
- Можливі складності
Зміст статті
Поява на світ нового члена суспільства - це велика подія, про яку обов'язково потрібно розповісти світу і, як правило, в документальній формі. Ми говоримо про прописку малюка, причому, робити це потрібно не тільки після його народження, а й при переїзді на нове місце проживання.
Які документи можуть для цього знадобитися? В які терміни необхідно прописати дитину? Чи можна їх порушити і чому цього краще не робити? Нарешті, хто може подавати документи на прописку малюка?
Навіщо потрібна прописка?
Прописати дитину потрібно в першу чергу для того, щоб він став повноправним громадянином своєї країни. Тільки після цього малюк може претендувати на користування соціальними благами поряд з іншими членами суспільства (наприклад, батьками, сестрами і братами).
Видача поліса ОМС
Після прописки дитині видається «на руки» страховий поліс, за яким він на правах зареєстрованого громадянина і буде отримувати в подальшому лікарське обслуговування в поліклініці або оглядатися лікарем на дому.
Дитяча допомога
Як тільки новонароджений отримує прописку, його мама звертається до органів соціального захисту за отриманням (нарахуванням) допомоги, покладеного на кожну дитину.
Материнський капітал
Ще одна фінансова «плюшка», отримати яку можна тільки після прописки малюка. Для подачі заяви необхідний ряд документів, перелік яких можна дізнатися в пенсійному фонді.
Дитячий садок
Більш доросла дитина без прописки не зможе бути влаштованим в дитячий сад (будь він приватним або державним - це не так важливо). Відмовитися доведеться і від школи, так як Непрописані дитина не може бути зарахованим до першого класу.
можливі санкції
Закон РФ, який обумовлює правила і терміни прописки, говорить про те, що зробити це необхідно протягом тижня (як після народження дитини, так і після переїзду на нове місце проживання).
Однак існує один нюанс: свідоцтво про народження малюка ЗАГС видає протягом місяця, а без нього прописати дитину неможливо. Але якщо всі документи отримані, а особи, які в обов'язковому порядку повинні були провести реєстрацію, все ще не спромоглися цього зробити, держава накладає на них адміністративні заходи у вигляді штрафу розміром до 2500 рублів.
При цьому фінансову відповідальність батьки або опікуни малюка несуть не тому, що дитина не була вчасно прописаний, а тому, що вони, будучи господарями житла, дозволили малюкові незаконно «проживати» на цій території.
До кого можна прописати малюка?
Насправді, варіантів прописки не так багато, як хотілося б або здавалося. Неповнолітній (під ним мається на увазі дитина до 14-ти років) може бути прописаний:
- до своєї мами;
- до батька;
- до дідуся і бабусі, але тільки, якщо хтось із його батьків проживає разом з ними на одній території.
Хто може звернутися за реєстрацією?
Подавати документи на прописку повинні батьки дитини, а також законні представники малюка - опікуни (на підставі виданого дозволу).
Які документи необхідні?
- Паспорти батьків. Паспорт подається в одному примірнику тільки тоді, якщо дитину виховує один з них;
- Свідоцтво про народження малюка, яке йому видає ЗАГС;
- Свідоцтво про укладення шлюбу, якщо він був зареєстрований;
- Папір, написана від імені другого з батьків і підтверджує згоду на прописку за місцем реєстрації.
Спірні питання
- Якщо батьки дитини живуть окремо, то місце реєстрації встановлюють за погодженням.
- Якщо малюк буде прописаний до мами, для реєстрації буде досить її заяви. Причому, батько має особисто бути присутнім при цьому.
- У разі, коли малюка прописують до батька, його мама пише заяву про свою згоду на це. Документ повинен бути завірений нотаріально і підписаний ЖЕКом.
- Якщо батьки дорослої дитини проживають окремо, один з них не має права реєструвати дитину на своїй житлоплощі без отримання на згоди іншого.
- Діти, які досягли віку 14 років, самостійно вибирають місце для проживання, заручившись згодою піклувальників або батьків.
- Неповнолітня дитина, як ми говорили вище, не може бути прописаний до бабусь, дідусів і іншим родичам до 16 років.
- Прописка новонародженого здійснюється за адресою реєстрації одного або обох батьків абсолютно безкоштовно. Документ про реєстрацію надається через 3 робочих дня.
- Всі спірні питання будуть вирішуватися в суді. Бажання дитини при прийнятті остаточного рішення обов'язково враховують.
Прописка в приватизованій квартирі
Подружжя, які проживають на власній житлоплощі і є її повноправними господарями, можуть зареєструвати на ній малюка на законній підставі. Для реєстрації в приватизовану квартиру необхідно буде звернутися в ЖЕК або ТСЖ.
Необхідні документи:
- заяву про реєстрацію, написане ними обома, а якщо чаду більше 15 років, він пише заяву самостійно;
- свідоцтво про народження дитини або його паспорт (після 16 років);
- квитанція про сплату держмита;
- якщо батьки малюка, яка не досягла 14 років, живуть окремо, один бере довідку в ЖЕКу, яка свідчить про те, що чадо не було зареєстровано на його адресу проживання;
- якщо батьки живуть в різних будинках, то один документально підтверджує свою згоду на прописку дитини;
- в разі, якщо малюка реєструють в квартиру повторно, в ЖЕК надається листок вибуття (власне кажучи, береться він перед випискою там же).
Прописка в муніципальній квартирі
Муніципальне житло має на увазі собою таке майно, в якому житлові приміщення не належать проживають в ньому людям, а здаються за договором соціального найму. Прописати дитину в квартиру можливо, якщо там вже зареєстрована його мама (або батько). Згода мешканців для цього не потрібно.
Перелік документів:
- заяву, написану батьками малюка;
- свідоцтво про народження;
- паспорти батьків (або одного з них);
- свідоцтво про укладення шлюбу;
- виписка, яка вказує на прописку батька.
Прописка в приватному будинку
Прописка дитини в будинку від інших нічим не відрізняється, хіба що тим, що звертатися за реєстрацією батьки будуть не в ЖЕК, а в паспортний стіл, а при зборі документів їм потрібно буде врахувати наявність будинкової книги.
Вибір місця реєстрації з урахуванням проживання батьків малюка
- Якщо тато і мама дитини перебувають у зареєстрованому шлюбі і живуть разом, то для прописки буде досить їх обопільної згоди.
- Якщо вони в шлюбі, але живуть окремо, то зареєструвати малюка можна за місцем проживання його матері.
- Якщо батьки з якоїсь причини разом не прописані, вони повинні прийти до паспортної служби, що знаходиться за адресою реєстрації - в залежності від того, куди було вирішено зареєструвати дитину.
Як прописати до матері?
Як ми вже говорили, перед реєстрацією чада за місцем прописки матері, батько має отримати на руки свідоцтво про її народження. Якщо ж малюк уже великий, то цей документ вже є у неї на руках.
час прописки
Якщо говорити про реєстрації новонародженого в квартиру, що здійснюються протягом одного місяця після його народження, мамі дитини буде цілком достатньо заяви, написаного нею власноруч.
Якщо це робиться пізніше, то мама повинна отримати довідку з місця проживання тата малюка. Тобто при своєчасної реєстрації прописати новонародженого можна без згоди батька.
Як вчинити, якщо вона не власниця?
Буває і таке, що мама прописана в будинку, але його власницею не є. Законодавство РФ говорить, що жінка може безперешкодно зареєструвати дитину за цією адресою.
Як прописати до батька?
Існує кілька нюансів, здатних істотно вплинути на реєстрацію дитини за місцем прописки батька, і навіть створити деякі проблеми. Давайте розглянемо їх детально.
Батько не є власником будинку
Якщо в квартирі, де живе батько, проживає ще хтось і він не бажає давати згоду на реєстрацію дитини, це не завадить батькові прописати його до себе.
Зробити це самостійно тато може тільки тоді, коли він офіційно одружений на матері дитини та прописаний з нею на одній житлоплощі. У всіх інших випадках обов'язковим є пред'явлення її згоди на реєстрацію дитини.
Батько не вказано в документах
У цьому випадку мама неповнолітньої дитини повинна звернутися в суд і встановити батьківство. Якщо суд прийме позитивне рішення з цього питання, малюк може бути зареєстрований в будинку свого біологічного батька.
Прописка дитини до бабусі чи дідуся
Якщо батьки дитини з якої-небудь причини побажають, щоб він був зареєстрований в квартирі або будинку їх батьків, їм доведеться документально відмовлятися від дитини, а бабусям-дідусям, відповідно, отримувати опікунство над малюком.
Процедура дивна, не дуже приємна і досить витратна за часом і нервах. Тому, щоб прописати дитину в будинок до бабусі або дідові, потрібно просто трохи почекати - до тих пір, поки він не стане повнолітнім.
Якщо малюк - сирота?
Прописати дитину необхідно навіть тоді, коли він є сиротою. У цьому випадку малюк буде зареєстрований за місцем проживання свого опікуна або піклувальника. Або ж в квартирі близьких родичів, але тільки після отримання їх згоди на це.
Способи прописки: де можна зареєструвати малюка?
УФМС
Щоб зареєструвати дитину (в тому числі новонародженого), можна звернутися за допомогою в УФМС. Зробити це можна як при особистій присутності, так і звернувшись до спеціального Багатофункціональний центр міста, який займається наданням таких послуг (у цьому випадку подача документів буде виконана віддалено).
При цьому заявник отримує на руки розписку про прийом документів та перелік паперів. Співробітник МФЦ обов'язково сповіщає клієнта про вчинення реєстрації, а документ про прописку можна буде забрати безпосередньо в УФМС.
держпослуги
Крім того, прописати дитину можна і за допомогою інтернет-порталу держпослуги. Сьогодні батьки вважають за краще використовувати цей спосіб все частіше, і ось чому:
- по-перше, це дуже зручно, так як дозволяє економити час і нерви, які б ви витратили на простоювання в черзі;
- по-друге, ви можете ненавмисно забути важливий документ, в результаті чого доведеться повертатися в УФМС знову і знову стояти в черзі.
Інструкція по прописці
- Пройти обов'язкову реєстрацію на сайті держпослуг (якщо раніше ви на ньому не реєструвалися).
- Обов'язково дочекатися коду активації, який надсилається поштою на домашню адресу або виходить в компанії «Ростелеком» (до отримання коду отримувати електронні послуги можливості не буде).
- Після отримання коду та авторизації на сайті, необхідно вибрати: Електронні послуги-> Федеральна Міграційна служба -> Реєстраційний облік громадян Російської Федерації за місцем проживання в межах Російської Федерації-> Реєстрація громадянина за місцем проживання
- У рядку «Варіант реєстрації за місцем проживання» необхідно вибрати «Я - законний представник неповнолітнього».
- Натиснути на кнопку «Отримати послугу».
- Заповнити заяву і вказати в них відомості про законному представника.
- Вказати всі необхідні документи, в число яких увійде:
- паспорт (документ), що засвідчує особу заявника;
- паспорт другого з батьків;
- документ-підставу, яке підтверджує наявність житлового приміщення для реєстрації.
Як скоро будуть результати?
Перевірка документів здійснюється співробітниками ФМС протягом 3 робочих днів. Після того, як пройде зазначений час, ви отримаєте запрошення від органу реєстраційного обліку.
Пред'явивши оригінали спрямованих документів і розписавшись у заяві та адресному листку прибуття, ви отримаєте на руки офіційний документ, що підтверджує прописку дитини за вказаною вами адресою.
otvetprost.com
Кожна людина, яка проживає в правовій державі, має права, які повинні дотримуватися всіма неухильно. Одне з прав - прописка за місцем тимчасового перебування або ж постійного пребиванія.Пропісать новонародженої дитини необхідно, заявивши тим самим про місцезнаходження на території держави нового громадянина. Ця процедура проводиться досить просто, при цьому потрібно мінімальний кількісний набір документів і зовсім небагато часу.
Документи, необхідні для прописки
Для прописки новонародженого потрібні всі документи, що підтверджують його особу та особистості батьків. Так само обов'язково зробіть копії всіх документів, вони неодмінно стануть в нагоді. Список потрібних документів не великий, ви легко зберете все необхідне:
- паспорти батьків;
- свідоцтво про народження немовляти;
- свідоцтво про укладення батьками шлюбу (якщо шлюб зареєстрований);
- заяву від одного з реєструючих батьків про те, що він не противиться прописку дитини на території іншої;
- заяву від матусі про те, що вона дозволяє прописати малюка у батька, якщо вирішено зареєструвати дитину за місцем батькової прописки.
Нюанси, які виникають при оформленні дитині прописки
Замислюючись про те, як прописати новонародженого і куди, варто врахувати і те, що прописати його в будинок або квартиру зобов'язані навіть якщо розмір житлової площі недостатній.
- якщо дитина прописується окремо від матері, то крім заяви батька потрібно письмовий дозвіл матері, при спільній прописку з мамою заяву від батька не потрібно.
- прописати дитину віком до одного місяця можна тільки при наявності заяви від матері прописати дитину віком після одного місяця можна при наявності заяви від матері і довідки з місця проживання від батька.
- при прописку з одним з батьків не потрібен дозвіл інших членів сім'ї, навіть якщо власником є вони, а не Ви. при оформленні прописки обов'язкова присутність обох батьків.
- один з батьків має право прописати свою новонароджену дитину на будь-яку частку власної нерухомості, навіть якщо це буде чверть квартири і площі житлової площі не буде достатньо за встановленим мінімуму.
Існує і такий нюанс, як прописка дитини в житлове приміщення, власниками якої не є ні мати, ні батько. В даному випадку згода власників наданої площі на прописку не потрібно, як не потрібно і згода (ні усне, ні письмове) всіх інших прописаних. При реєстрації дитини в приватному будинку, відмітка про це заноситися і в домову книгу, крім інших документів.
Якщо батьки малюка офіційно не одружені, але прописати немовляти бажають у батька, то тато неодмінно повинен бути зазначений в головному документі дитя - в свідоцтві про народження. Щоб такий варіант вийшов, батькові необхідно або усиновити власне дитя, або - провести процедуру встановлення батьківства або ж - процедуру визнання батьківства.
Терміни реєстрації дитини
Підготувавши всі документи, можна приступати до найважливішого - походу в паспортний стіл. Там ви повинні будете надати співробітнику всі зібрані довідки та інші папери, в числі яких і батьківські паспорта. Співробітник забере їх на деякий час, як правило - на невеликий термін, не більше 7 днів. Потім ви зможете підійти за своїми паперами, де вже буде вказано місце прописки дитини.
Незважаючи на гадану спершу простоту процедури, існують і деякі нюанси, знати про які краще заздалегідь, щоб не довелося відвідувати паспортний стіл кілька разів. Так, якщо немовля прописують на території матері, то згоди батька не буде потрібно, а якщо навпаки - то від матусі потрібно нотаріально завірена згода. Дитинку не вийти прописати на ту житлову площу, де не зареєстрований тимчасово або на постійній основі жоден з батьків, оскільки законодавством заборонено проживання дитини до досягнення шістнадцятиріччя окремо від батьків.
Щодо штрафу
Для реєстрації дитини необхідно надати свідоцтво про її народження, яке потрібно отримати в РАГСі протягом місяця від дня народження, інакше несвідомим батькам стане загрожувати не маленький штраф. (В розмірі від 1,5 до 2,5 тисячі рублів (п.6 ст.16 Федерального Закону «Про акти громадянського стану»)
Прописка ж може бути оформлена в більш тривалий термін - до 3 місяців, але затягувати з нею все ж не варто. Відсутність реєстрації карається істотним штрафом, незалежно від віку людини, а оскільки за малюка повну відповідальність несуть саме батьки, то і виплата штрафу ляже на них.
Займаючись пропискою малюка, ви не тільки виконаєте вимоги закону, а й забезпечите малюкові і собі спокійне життя. Сама фактична реєстрація за місцем проживання дає можливість отримати на дитину медичний поліс, безпроблемно оформити всі грошові та інші призначені допомоги і материнський капітал, якщо дитинка у вас вже не перший.
Відео
razvitie-krohi.ru
Про те, як прописати неповнолітніх дітей в квартиру, детально прописано в федеральному законодавстві. Зокрема, Цивільний кодекс говорить, місце проживання дитини ідентично місця проживання батьків.
Виникають нюанси з реєстрацією, якщо батько, мати маленького громадянина проживають в різних місцях або неповнолітній досяг чотирнадцятирічного віку.
Сьогодні ми постараємося відповісти на питання про те, як правильно прописати неповнолітньої дитини в квартиру.
Які документи потрібні для прописки новонародженої дитини?
Які документи потрібні для прописки неповнолітнього? Законодавством визначено вичерпний список таких документів, які має право вимагати органи опіки для прописки неповнолітніх. Їх список можна уточнити заздалегідь в держоргані або ознайомитися з нижчевикладеною інформацію.
Отже, необхідні наступні документи для реєстрації дитини:
- заяву встановленого зразка з батьків, з яким буде малюк приписаний, про реєстрацію дитини за його місцем проживання;
- довідка міграційної держслужби, району, де проживає другий з батьків, що свідчить про те, що в його квартирі неповнолітній не прописаний. Папір надається, якщо батьки прописані в різних місцях, щоб уникнути подвійної реєстрації маленького громадянина;
- свідоцтво про народження малюка;
- документ, що підтверджує усиновлення (при наявності);
- внутрішні паспорти батьків;
- свідоцтво про шлюб (за наявності);
- заяву-згода другого з батьків на прописку дитини.
Завантажити зразок заяви про реєстрацію дитини можна тут - Зразок заповнення заяви про реєстрацію дитини
Завантажити бланк згоди другого з батьків на реєстрацію можна тут - Бланк згоди другого з батьків на реєстрацію за місцем проживання неповнолітніх дітей
Паспорти і свідоцтва видаються в оригіналах, фотокопії. Останні залишаються у держоргану.
Як прописати новонароджену дитину: процедура
Щоб зрозуміти процедуру, як прописати дитину за місцем прописки батьків, розділимо її на кілька етапів:
- збір паперів, необхідних міграційною службою для реєстрації малюка;
- подача зібраної документації держоргану;
- отримання підтвердження про держреєстрацію неповнолітнього за певною адресою.
Куди подаваті документи
Щоб зареєструвати малюка заявнику необхідно звернутися в один з таких реєстраційних органів:
- паспортний відділ УФМС;
- МФЦ;
- ЖЕУ.
Сам процес «прописки» полягає в занесенні компетентним працівником держоргану відомостей про неповнолітнього в будинкові книги, алфавітні картки батька, матері, а також внесення відомостей в їх внутрішні паспорти.
Терміни подачі документів
На подачу документації до реєстраційного держоргану законодавством встановлено семиденний термін. Він починає обчислюватися з того дня, коли дитина був знятий з реєстрації за старим місцем проживання.
Вихідні, свята в семиденний термін не враховуються. Тобто, треба вважати тільки робочі дні.
Підтвердження держреєстрації за місцем проживання
Після прийняття документів реєстраційний орган інформує заявника про дату, коли той може забрати свої документи. Як правило, він становить три дні. По закінченню цього терміну повертається паспорт дитини зі штампом про реєстрацію або видається свідоцтво про реєстрацію.
Останнє вручається батькам неповнолітнього, якщо він не досяг чотирнадцятирічного віку і у нього відсутній внутрішній паспорт. Також такий папір отримують іноземні неповнолітні громадяни, якщо вони реєструються за місцем постійного проживання (наприклад, при отриманні дозволу на проживання, посвідки на проживання). При тимчасової реєстрації такий документ не видається.
Як бачите, процес реєстрації нескладний. Його тривалість залежить від оперативності батьків при зборі необхідних матеріалів. Сама ж процедура в держоргані займає максимум три дні.
Відзначимо, що прописка новонародженої дитини іншого неповнолітнього громадянина безкоштовна. Тобто держмито сплачувати не треба. Виняток становлять діти, які мають іноземне громадянство. За їх реєстрацію стягується госошліна в розмірі 200 руб.
Як прописати в квартиру новонародженого?
Якщо з реєстрацією неповнолітніх все зрозуміло, то як прописати новонароджену дитину? В цілому, процедура аналогічна вищевказаної. Хоча законодавством не визначено конкретних термінів прописки, але поспішити варто. Адже зайве повільним батькам загрожує п'ятитисячний адмінштраф за проживання Непрописані громадянина на житлоплощі.
Про те, які документи потрібні для прописки новонародженої дитини конкретно, законодавство мовчить. Тому, міграційний держорган вимагає документи відповідно до вищевказаного переліку.
Крім адмінвідповідальності у сім'ї з незареєстрованим малюком можуть виникнути такі труднощі:
- неможливо отримати поліс медичного страхування;
- батьки не зможуть скористатися фінсредствамі материнського капіталу;
- неможливо отримати обов'язкові щеплення і скористатися послугами молочної кухні;
- відмова в оформленні матдопомоги за відсутності прописки;
- вирішення інших соціальних проблем.
Якщо приписується малюк, то термін починає обчислюватися з дати, коли батьками отримано свідоцтво про народження, але не пізніше одного місяця з дня, коли народилася крихітка.
Запам'ятайте! Відмова в реєстрації новонародженого в зв'язку з наявністю комунальної заборгованості, незгодою інших мешканців квартири або в зв'язку зі стиснутим житловим становищем є незаконним. Таке рішення потрібно оскаржити вищестоящому держоргану або суду.
viplawyer.ru
Поява дитини на світ - подія важлива і хвилююча. Однак ще більше занепокоєнь додають батькам питання, як зареєструвати і як прописати дитину. Адже потрібно вкластися у визначений термін, передбачений законодавством.
Реєстрація дитини за місцем проживання батьків або за місцем їх перебування - досить важлива процедура. Є певні правила, що регламентують і загальну черговість дій, і перелік документів, необхідних для оформлення прописки.
Фахівці радять підходити до цього процесу відповідально, оскільки лише прописавши дитини після народження, ви зможете розраховувати на повноцінну медичну підтримку, місце в дошкільному закладі і різні посібники.
Чи потрібно прописувати новонародженої дитини?
Перш за все, слід зазначити, що проходження та отримання реєстрації - обов'язок кожного громадянина. Природно, в силу віку малюк не може самостійно пройти цю процедуру, тому прописувати дитину повинні батьки.
Все це зрозуміло, проте прописка новонародженого немовляти продовжує викликати безліч найрізноманітніших питань. У тому числі і завдяки суперечливої інформації, яка є у відкритих джерелах, наприклад, в інтернеті.
Розглянемо докладніше всі спірні моменти, які стосуються реєстрації дитини після народження.
-
Видача поліса ОМС. Прийнято вважати, що його не можна отримати без попередньої реєстрації дитини. Однак відповідно до закону про медичне страхування, організації зобов'язані видавати поліс новонародженого, навіть якщо йому батьки не оформили реєстрацію. Але ось у матері ця сама прописка повинна бути.
- Отримання допомоги. У такій ситуації не грає ролі, яка прописка у дитини - постійна або тимчасова. Однак зареєструвати новонародженого, щоб отримати допомогу, потрібно обов'язково.
- Отримання сімейного капіталу. Отримати сертифікат на використання материнського капіталу без реєстрації дитини за місцем проживання батьків неможливо.
- Запис в дитячий садок. Щоб поставити дитину в дитсадкові чергу, а потім і пройти в дошкільний заклад, необхідно попередньо оформити прописку. Вона, до речі, може бути тимчасовою.
Крім того, не всі батьки розуміють, протягом якого часу потрібно прописати новонародженого. Законодавство Російської Федерації не визначає конкретний термін, в який батьки повинні зареєструвати малюка за місцем свого проживання. Виходить, що штрафні санкції в такій ситуації не передбачені.
При народженні немовля чисто автоматично «прописується» там, де має реєстрацію його мати.
Які документи потрібні для прописки новонародженого?
Перед тим як оформляти прописку, батькам слід зареєструвати немовля в органах реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), тобто отримати свідоцтво про народження. Для цього необхідно взяти довідку з пологового будинку (дається при народженні дитини).
Після того як свідоцтво про народження отримано, можна приступати до наступного кроку - реєстрації новонародженого малюка за місцем проживання або перебування.
Які документи можуть знадобитися для дитячої прописки? Батькам слід зібрати кілька важливих паперів.
- Паспорти (оригінальні документи та дублікати) батьків.
- Свідоцтво про народження дитини (знову ж оригінальний документ і копія).
- Виписка з будинкової книги, якщо малюка записують в квартиру.
- Власне будинкова книга, якщо новонароджений буде зареєстрований в приватному будинку.
- Свідоцтво про шлюб (не обов'язково документ в даному випадку, однак не можна виключати, що співробітники паспортного столу його попросять).
- Заява батьків, яке заповнюється на спеціальному бланку.
Якщо прописувати новонародженого будуть лише з одним батьком (все одно, мама це чи батько), обов'язково слід надати письмову згоду другого з подружжя на місце тимчасової або постійної реєстрації малюка.
Якщо мати та батько складаються в офіційному шлюбі і зареєстровані на одній житлоплощі (куди і збираються прописувати малюка), то в паспортний стіл їм не обов'язково йти разом. Досить одного з батьків, який принесе повний пакет документів.
Прописка дитини до одного з батьків
Як вже було зазначено, реєстрація новонародженого за місцем проживання або перебування батьків - своєрідна формальність. В цілому немовля вже зареєстрований у матері (так звана первинна реєстрація), залишилося лише оформити все це так, як вимагає закон.
Слід розуміти, що прописувати дитину можна не тільки за місцем проживання мами, але і батька. У цих випадках процедура реєстрації практично одна і та ж, відрізняється лише набір документів.
Реєстрація дитини у мами
Реєстрація дитини у тата
- посвідчення особи (оригінал і копія);
- оригінал і копія свідоцтва про народження дитини;
- написане батьком і завірений у нотаріуса згоду на прописку (краще зробити копію);
- довідка, що підтверджує, що малюк не прописаний за місцем прописки тата;
- Заява.
- посвідчення особи (оригінал і копія);
- оригінал і копія свідоцтва про народження дитини;
- документ про батьківство;
- написане матір'ю і завірений у нотаріуса згоду на прописку (краще зробити копію);
- довідка, що підтверджує, що дитина не прописаний за місцем прописки матері;
- Заява.
Слід пам'ятати, що якщо батьки дитини не зареєстрували свої відносини і батько не вписаний в свідоцтво про народження (тобто не підтвердив батьківство), то новонароджений не може бути прописаний на його житлоплощі. Виходить, що у малюка просто немає іншого з батьків.
Тимчасова прописка новонародженого
Які документи потрібні для тимчасової прописки новонародженого? Потрібно підготувати такі папери, як:
- свідоцтво про народження дитини;
- заяву від батьків;
- підтвердження тимчасової прописки батьків.
Оформлення непостійній реєстрації - процес досить простий. Батькам потрібно лише зібрати необхідні документи і звернутися в паспортний стіл.
Коли дитині може знадобитися тимчасова реєстрація? Існує ряд ситуацій, в яких не обійтися без прописки малюка за місцем перебування батьків. Потрібно докладніше розглянути ці випадки і різноманітні нюанси.
Щоб малюк зміг скористатися медичними та іншими послугами в повному обсязі, краще зробити йому тимчасову прописку, якщо постійна реєстрація з яких-небудь причин неможлива або відкладається на майбутнє.
важливі уточнення
Як уже було відзначено, щоб прописати дитину на постійній або тимчасовій основі, батько також повинен бути зареєстрований на цій площі. Тобто не можна оформляти прописувати малюка до бабусі чи дідуся, якщо хто-небудь з батьків не має там реєстрацію.
Подібна строгість пов'язана з тим, що, відповідно до російського законодавства, батьки зобов'язані опікуватися малюка, проживаючи з ним спільно.
Важливо розуміти, що якщо житлоплоща мамі або батькові не належить, діти теж не зможуть пред'явити претензію на участь у спадщині, незалежно від типу реєстрації. І навпаки, якщо мати і батько є власниками приватизованого житла, прописаний тут дитина буде претендувати на частину майна.
Батько-одинак володіє такими самими правами, як і одинока мати, тому теж може оформити прописку новонародженому. Але додатково йому потрібно буде надати свідоцтво про смерть матері або її офіційну відмову від виховання малюка (довідку про позбавлення її батьківських прав).
Цікаво, що при реєстрації малюка не потрібно питати дозволу решти проживаючих на цій житлоплощі. Прописка відбудеться, навіть якщо інші мешканці виступлять категорично проти подібної правової процедури.
Дитина може бути зареєстрований в квартирі або будинку, навіть якщо площа житла не відповідає нормам для житлового приміщення. Подібне уточнення було прийнято для того, щоб захистити дітей від долі перетворитися на людину без прописки.
Де оформляється прописка?
Як тільки буде готове свідоцтво про народження малюка, батькам слід звернутися до місцевого паспортного столу і здати всі документи, про які ми згадували вище.
Крім того, новонародженої дитини можливо зареєструвати і іншими способами.
- Через МФЦ. Зробити це просто - достатньо звернутись до найближчого до вас багатофункціональний центр і здати пакет необхідних документів. Через певний проміжок часу співробітник організації зв'яжеться з вами і розповість про те, коли можна буде забрати готовий документ.
- Через Єдиний портал державних послуг. Батьки проходять реєстрацію і вказують, в якому відділенні ОУФМС вони числяться. Після перевірки всіх даних на електронну пошту прийде запрошення на реєстрацію. У разі відмови вказується причина і рекомендації по виправленню недоліків.
Який спосіб віддати перевагу, вирішувати виключно батькам. У невеликих містечках зазвичай мами і тата вибирають традиційний варіант - звернення до паспортного столу.
Терміни оформлення
Що потрібно пам'ятати батькам про тривалість процедури оформлення прописки? Реєстрація - і тимчасова, і постійна - займає приблизно 3-8 днів після подачі заяви. Зрозуміло, якщо батьки підготували всі необхідні документи.
На весь термін оформлення реєстрації у батьків вилучать не тільки дублікати, а й оригінальні документи. Саме тому на даний час краще не планувати жодних серйозних заходів, на яких можуть знадобитися паспорта і дитяче свідоцтво про народження.
Батькам, крім безпосередньо прописки, потрібно контролювати і процес оформлення вкладиша про громадянство дитини. Цей невеликий штампик буде потрібен для отримання, в тому числі, материнського капіталу (якщо дитина другий або наступний).
В цілому ж процедура дуже швидка, проста, безкоштовна, що не передбачає додаткового ходіння по інстанціях. Так що батькам варто відразу після народження малюка подбати про його прописку. Затягування ж з реєстрацією небажано, оскільки саме від цього документа залежить отримання посібників, а також запис і вступ дитини в дитячий сад.
Можливі складності
Перелік необхідних документів, як уже було зазначено, визначається законодавчими актами. Однак деякі співробітники УФМС іноді вимагають додаткові документи (наприклад, довідку про склад сім'ї), що є не цілком законним.
Нерідко трапляється і так, що співробітники організації, що делегує займаються самоуправством, яке виражається у вигляді:
- відмови приймати і реєструвати заяву, яке подано пізніше 7 діб з дня народження дитини;
- відмови прописувати малюка в малогабаритну квартиру;
- вимоги оплатити штраф за несвоєчасне звернення до паспортного столу.
У подібних випадках батькам потрібно наполягати на своїй правоті чи ж звертатися до вищих інстанцій. Якщо ж і це не допомагає, можна звернутися в прокуратуру. Співробітники наглядового органу можуть навіть залучити недбайливого працівника до адміністративної відповідальності за перевищені повноваження.
Тепер ви знаєте, як прописати новонароджену дитину без особливих проблем. Своєчасна реєстрація не тільки позбавить вас від численних клопотів, але і полегшить отримання різних пільг і допомог. Тому намагайтеся займатися оформленням дитячих документів в рекомендоване законом і нормами час.
kroha.info
Навіщо потрібна прописка?Хто може звернутися за реєстрацією?
Які документи необхідні?
Як прописати до батька?
Способи прописки: де можна зареєструвати малюка?
Чи потрібно прописувати новонародженої дитини?
Які документи потрібні для прописки новонародженого?
Які документи можуть для цього знадобитися?
В які терміни необхідно прописати дитину?
Чи можна їх порушити і чому цього краще не робити?