Не секрет, що існують знаки, які терпіти не можуть водії, зате дуже поважають співробітники ГИБДД. Одним з них є дорожній знак 3.2 «Рух заборонено». Цей знак забороняє рух транспорту по тій ділянці дороги, який їм позначений.
Як і інші заборонні знаки, цей знак являє собою коло білого кольору з червоною окантовкою без будь-яких додаткових зображень.
Строго кажучи, знак 3.2 не має чітко визначеної зони дії: він працює тільки в місці свого розташування, забороняючи конкретний в'їзд на дорогу. Якщо ж водій потрапив на цю дорогу з іншого в'їзду, що не позначеного цим знаком, то він не є порушником правил.
Зазвичай дію знака 3.2 поширюється на рух в обох напрямках. Однак можлива ситуація, коли в'їзд на «заборонену» дорогу позначений знаком 3.2 в поєднанні з табличками 8.3.1 - 8.3.3, що вказують напрямок дії знака. У цьому випадку рух буде заборонено тільки в зазначених стрілкою напрямках.
Водії нерідко плутають значення знаків 3.1 «В'їзд заборонено» та 3.2 «Рух заборонено». Насправді, дія цих знаків різниться.
По-перше, знак 3.2 має цілий ряд винятків, тоді як у знака 3.1 є тільки один виняток: маршрутний транспорт. Так, крім того ж маршрутного транспорту, дія знака 3.2 не поширюється на водіїв автомобілів, що належать російській федеральної поштової служби, на бічних поверхнях яких зображена біла діагональна смуга на синьому тлі.
Чи не дотримуватися вказівок знака 3.2 мають право і водії транспортних засобів, які обслуговують підприємства, які знаходяться в позначеному знаками зоні, а також машин, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у зоні дії знаку (правда, залишається не ясним, чи можна їхати «під знак» водіям, у яких в зоні його дії розташований гараж). У цих випадках автомобілі повинні в'їжджати в «заборонену» зону і виїжджати з неї на перехресті, найбільш близькому до місця призначення.
Крім того, дія знака «Рух заборонено» не поширюється на водіїв-інвалідів першої і другої груп, на транспортні засоби, які перевозять інвалідів цих груп та інвалідів дитинства.
Разом з тим, водії маршрутних транспортних засобів повинні пам'ятати, що дія знака не поширюється на них виключно тоді, коли вони перевозять пасажирів в точній відповідності зі своїм маршрутом. Якщо ж рейсовий автобус або маршрутне таксі направляється в депо, водій зобов'язаний строго дотримуватися дію знака 3.2 «Рух заборонено».
У разі порушення правил проїзду знака 3.2 «Рух заборонено» водії притягуються до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 12.16 КоАП РФ.
Читайте також:
- Дорожній знак 3.3 «Рух механічних транспортних засобів заборонено»
- Дорожній знак 3.4 «Рух вантажних автомобілів заборонено»
- Дорожній знак 3.5 «Рух мотоциклів заборонено»