У власників електронних гаманців "Яндекс.Деньги" з'явилася можливість перевести свої віртуальні накопичення на доларові рахунки в США та інших країнах. У світлі зростаючої конкуренції і в зв'язку з приходом в РФ PayPal, "Яндекс.Деньги" розширюють свої горизонти. Чи не спровокує вільний доступ до американських рахунках відтік грошей за кордон?

Електронний гаманець "Яндекс. Деньги" з сьогоднішнього дня готовий надати своїм клієнтам можливість переказувати кошти інтерактивним шляхом на рахунки в США та ще в 22 країнах світу. Дана послуга продиктована зростаючими умовами конкуренції, адже вже завтра росіяни зможуть без проблем користуватися сервісом PayPal, який раніше сильно програвав російським електронних гаманців, оскільки був орієнтований на карти американських банків. Тепер же росіяни зможуть виводити гроші з PayPal і на російські рахунки.
За словами експерта, в останні роки росіяни все частіше оплачують покупки на eBay, Amazon і в різних китайських інтернет-магазинах. І робити це в рублях вкрай незручно або навіть неможливо, а через "Яндекс.Деньги" в основному були рублеві платежі, тоді як тепер власники гаманців "Яндекс" можуть оплачувати не тільки доларові рахунки, а й рахунки в євро і національних валютах інших держав. "Можливо," Яндекс "побачив, що дуже багато йде на конверсію, просто вирішив клієнтам надати послугу, тому що самої мережі" Яндекс.Деньги "всередині країни, власне кажучи, валюта не потрібна", - вважає Клименко.
Читайте також: Перспективи розвитку інтернет-ринку Росії
Тим часом, експерти не бачать нічого загрозливого в доступності перекладів на іноземні банківські рахунки. На їхню думку, нова послуга в першу чергу задовольнить потреби тих росіян, які часто подорожують самостійно і оплачують номера в закордонних готелях, оренду автомобілів, різні бізнес-послуги або купують квитки на заходи, які можна оплатити тільки в доларах.
"На мій погляд, основними бенефіціарами нововведення стануть туристи і клієнти інтернет магазинів. Я не очікую, що нововведення спровокує відтік грошових коштів. Навпаки, швидше за сприятиме його легалізації. Нагадаю, що трохи менше 75 відсотків" Яндекс.Деньги "належать Ощадбанку, і , відповідно, до ради директорів входять заступники голови держбанку ", - зауважує аналітик" Інвесткафе "Тимур Нігматуллін.
Дійсно, трохи менше року тому, в грудні 2012-го, Сбербанк придбав "Яндекс.Деньги" за 60 мільйонів доларів. Цілком очевидно, що російській стороні вигідніше, коли переклади на іноземні рахунки здійснюються через російські ж електронні гаманці. При цьому треба врахувати, що незважаючи на присутність на вітчизняному ринку інших гравців, таких як WebMoney або Qiwi, "Яндекс.Деньги" вважається найбільшим сервісом електронних платежів в Рунеті.
Переклади на рахунки в США та в інших країнах власники гаманців "Яндекс" зможуть зробити як зі свого рахунку, так і з прив'язаною до нього банківської карти. Так чи інакше, ця послуга буде обкладатися комісією, яка складе близько 3 відсотків, плюс 15 рублів. За словами Германа Клименко, основа платіжної системи "Яндекс.Деньги" - це картки MasterCard, випущені банком "Тінькофф". Такі карти діють з 17 квітня 2012 року. Вони розсилаються всім бажаючим в будь-яку точку світу, правда, не дуже вдалим шляхом - "Поштою Росії". Проте, карта MasterCard є прекрасним еквівалентом електронного гаманця "Яндекс". Що стосується обміну валюти при перекладі на іноземні рахунки, то він буде проводитися за курсом Центробанку з комісією за переклад в розмірі 2-3 відсотків, при сумі не нижче 20-30 доларів або євро.
До речі, якщо вірити офіційним даним Центробанку, то у російських користувачів електронних гаманців не найбільшою популярністю користуються американські рахунки. З 28,5 мільярда доларів, спрямованих в далеке зарубіжжя в 2012 році, значна частина пішла в Швейцарію, Китай, Німеччину і Великобританію. Що не дивно, адже в списку країн з найбільш розвиненими ринками онлайн-рітейлу, саме названі країни займають перші рядки. Лідерами по інтернет-торгівлі вважаються США і Великобританія, з тією лише особливістю, що американський ринок визнаний найбільшим, а Великобританії - найрозвиненішим.
Читайте найактуальніше в розділі " Економіка "
Чи не спровокує вільний доступ до американських рахунках відтік грошей за кордон?